ورزشگاه درفشی‌فر برای نیم‌فصل ترمیم می‌شود

برای برگزاری مطلوب تمرینات پرسپولیس در زمین درفشی‌فر و با توجه به تاکید کادرفنی سرخ‌پوشان، چمن این زمین برای نیم فصل دوم مسابقات لیگ برتر ترمیم خواهد شد.

به گزارش پرسپولیس اف سی و به نقل از سایت باشگاه پرسپولیس، حسین خبیری، سرپرست مجموعه ورزشی درفشی‌فر گفت: بازسازی زمین و امکانات مجموعه درفشی‌فر از روز اول جزو دغدغه‌های سرپرست باشگاه و هیأت مدیره بوده است و با توجه به ادامه تمرینات تیم پس از ترمیم در نیم فصل یک بازسازی تمام عیار برای فصل بعد صورت می‌گیرد.

وی افزود: از اولین روزی که در مجموعه ورزشی پرسپولیس مشغول به فعالیت شدم، شاهد این مساله بودم که شرایط زمین چمن از دغدغه‌های مهم باشگاه و شخص آقای طاهری است. شرایط زمین تمرین تیم برای ایشان و باشگاه اهمیت استراتژیک دارد. البته مشکلات این زمین ریشه در سال‌های قبل داشته و در سال‌های گذشته رسانه‌ها نیز بارها به این موضوع پرداخته‌اند که زمین مشکلات جدی دارد که مطلب درستی هم بود.

وی ادامه داد: متاسفانه مشکلات این زمین زیرساختی است و با یک کار سطحی نمی‌توان آن را به شرایط ایده‌آل برگرداند. پیمانکاری که این زمین را چند سال قبل بازسازی کرد، حداقل استانداردهای لازم را رعایت نکرده و زمین در عمل زهکشی ندارد.

سرپرست مجموعه درفشی‌فر خاطرنشان کرد: در این مدت بیش از ۶ گروه کارشناسی را برای بررسی و دریافت نقطه نظرات ایشان دعوت کرده‌ایم و در تمام بررسی‌ها معلوم شد زمین اصلا آب را جذب نمی‌کند که فشرده شدن زمین در گذر سال‌ها نیز این مساله را تشدید کرده است. از این رو توصیه تمام کارشناسان این بود که برای حل مشکل قطعی زمین باید نسبت به خاک‌برداری و پایه‌ریزی زمین از لایه‌های زیرین اقدام شود. برای این منظور تاکنون جلسات کاری مختلفی به ریاست شخص آقای طاهری برگزار شده است و ایشان ضمن تاکید بر انجام یک کار ریشه‌ای که تا سال‌ها خیال پرسپولیس، تیم و هواداران را راحت کند تاکید کرده‌اند و باشگاه حتی با وجود تمام مشکلاتی که وجود دارد، آماده است نسبت به تأمین هزینه‌ها اقدام کند که یک کار سرسری انجام نشود. البته در اینجا باید یک نکته مهم را مورد توجه قرار بدهیم، اینکه به هر حال سرمای هوا و بارندگی در این فصل بر مشکلات زمین‌ها می‌افزاید. ما برای تمرین به زمین‌هایی مراجعه کرده‌ایم که مجموعه درفشی‌فر خیلی بهتر از آنها بود. حتی همین حالا بعضی زمین‌های محل برگزاری مسابقات لیگ برتر حتی در همین تهران، برابر زمین درفشی‌فر حرفی برای گفتن ندارد. همانطور که اطلاع دارید، حتی تیم ملی هم برای تمرینات با مشکل زمین روبرو است و از این جهت با موضوعی فراگیر در فوتبال سر و کار داریم.

خبیری درباره اینکه اقدامات برای بازسازی از چه زمانی آغاز می‌شود تصریح کرد: اگر زمین تمرین مناسب برای تیم پیدا می‌کردیم، بدون تلف شدن حتی یک ساعت، این آمادگی وجود داشت که کار آغاز شود و سرپرست باشگاه نیز بر این مساله تاکید داشتند ولی با توجه به شرایط دیگر زمین‌ها، باید این زمین برای پرسپولیس حفظ شود، با نظر مدیریت باشگاه، سراغ راهکار دوم رفته‌ایم، اینکه در این مقطع ترمیم صورت بگیرد و بازسازی اساسی به پایان فصل موکول می‌شود. در این حالت قرار است نسبت به انتقال قطعات چمن از جای دیگر اقدام کنیم که جلوی دروازه‌ها و در بخش‌هایی از مرکز زمین که نیاز بیشتری وجود دارد، نصب شود. این کار را در تعطیلات نیم فصل آغاز می‌کنیم. با توجه به اینکه تیم چند روز استراحت می‌کند و پس از آن نیز راهی اردو خواهد شد، فرصت خوبی داریم و احتمالا بخشی از کار هم به شکلی که به برنامه‌های تمرین لطمه نزند، با شروع به کار تیم دنبال خواهد شد. البته تاکنون باشگاه پیگیری‌های زیادی برای انتقال تمرینات داشته است ولی در تمام موارد یا زمین‌ها در اختیار مجموعه‌های دیگر بودند یا اینکه مجموع شرایط درفشی‌فر بهتر از آنها بوده است و پیگیری در این ارتباط هنوز ادامه دارد.

در پایان فصل هم برای بازسازی باید حداقل نیم متر خاک‌برداری صورت بگیرد و سه لایه احداث شود. شیب زمین باید اصلاح گشته و یک زهکشی کاملا مناسب صورت بگیرد تا زمینی داشته باشیم که در حد پرطرفدارترین باشگاه آسیا باشد که از دغدغه‌های آقای طاهری و اعضای هیأت مدیره است.

سرپرست مجموعه درفشی‌فر در پایان افزود: برای مجموعه درفشی‌فر برنامه‌های دیگری هم وجود دارد. از جمله اینکه آقای طاهری روی بازسازی استخر و تاسیسات جانبی آن تاکید کرده‌اند. متاسفانه استخر برای سال‌ها در دست پیمانکار بوده است که اقدامات مراقبتی لازم را انجام نداده‌اند و مشکلات درفشی‌فر طی سال‌ها روی هم انباشته شده است ولی حالا تصمیم برای رفع مشکلات آن جدی است تا پویایی مجموعه حفظ شود.
دیدگاهتان را بنویسید