وقتی رئیس تلویزیون یک استقلالی تیر باشد؛ تماس برای تغییر نتایج به سود آبی ها

پرسپولیس اف سی: اتفاقات رخ داده برای علی ضیا، باعث شده تا دوباره بحث هواداری از پرسپولیس و استقلال در رسانه ملی داغ شود. در همین راستا، شنیده می‌شود مسئولان فعلی صدا و سیما چندان تمایلی به هیچ‌یک از دو تیم ندارند و به نوعی بی‌طرف محسوب می‌شوند، اما در دوره قبلی مدیریت سازمان ظاهرا مسایل دیگری وجود داشته و رویه متفاوتی حاکم بوده است.

* کار دست استقلالی‌ها بود

از قرار معلوم دو نفر اول تلویزیون کشور در سال‌های گذشته از هواداران سرسخت استقلال بوده‌اند. عزت‌الله ضرغامی که برای بیش از 10 سال مدیریت صدا و سیما را بر عهده داشت، از آن آبی‌های جدی بود که اطرافیانش هم این مساله را می‌دانستند.

سال 90، مازیار ناظمی گزارشی از ملاقات کوتاهش با ضرغامی در حیاط تلویزیون منتشر کرد که در آن به استقلالی بودن ضرغامی اشاره شده بود.

رییس سابق صدا و سیما که بعد از درگذشت غلامحسین مظلومی پستی احساسی در ستایش او در شبکه‌های اجتماعی ارسال کرد، پیش‌تر عکسی ورزشی از خودش در کنار ستارگان سابق استقلال نیز به انتشار رسانده بود. ضرغامی در این تصویر در کنار نفراتی چون پرویز مظلومی، صادق ورمرزیار، شاهین بیانی، حمید بابازاده و جعفر مختاری‌فر دیده می‌شد!

از همه جالب‌تر اما داستان حضور او در ورزشگاه آزادی برای تماشای بازی استقلال و فجرسپاسی بود. او تابستان 90 همراه با یک مرد جوان، دو بلیت طبقه دوم آزادی را خرید و مسابقه دو تیم در چارچوب رقابت های دور رفت لیگ یازدهم را از نزدیک تماشا کرد. همچنین گفته می‌شود علی دارابی، معاونت سابق سیما هم در این مورد کاملا هم‌سلیقه ضرغامی بوده است!

* زمزمه‌های عجیب

به هر حال وقتی مدیران بالادستی سلایقی داشته باشند، ممکن است بعضی کارمندان بکوشند در جهت سلایق و تمایلات آنها حرکت کنند و دل‌شان را به دست بیاورند. یکی از زمزمه‌های عجیبی که در مورد تبعات استقلالی بودن مدیران سابق صدا و سیما به گوش می‌رسد، این است که بعد از برخی مسابقات باشگاهی در ایران و به خصوص دربی تهران، ترتیبی داده می‌شد که درصد مالکیت توپ استقلال از رقبا کمتر نباشد و به مدیران سازمان بر نخورد!

به هر حال در آن سال‌ها امکانات دقیق برای محاسبه این مساله در کار نبود و همیشه اختلاف نظرهای زیادی پیرامون چگونگی محاسبه درصد تملک توپ وجود داشت.

در همین راستا، از برخی افراد نزدیک به تلویزیون شنیدیم در بعضی مسابقات استقلال تماس‌هایی گرفته می‌شد که در مورد درصد مالکیت آبی‌ها، تغییرات ضمنی را به همراه می‌آورد. ما فقط شنیدیم و نوشتیم؛ راست و دروغش گردن راوی!

همشهری ورزشی
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of