وقتی هیچکس طاقت نیمکت نشینی ندارد؛

پرسپولیس اف سی:پرسپولیس روند خوبی در نیم فصل اول پشت سر می گذارد و با میانگین امتیازی مناسب توانسته در صدر جدول قرار گیرد، با این حال با نزدیک شدن به نقل و انتقالات به نظر می‌رسد مصائب برانکو بیش از همیشه خواهد شد.

برانکو ایوانکوویچ در هفته های اخیر 11 بازیکن آماده در ترکیب خود داشته و حداقل 3 بازیکن نیز به عنوان رزرو و در سطح نزدیک به بازیکنان اصلی روی نیمکت این تیم قرار گرفته بودند که باعث شد تا سرمربی سرخپوشان برای تغییرات در جریان بازی با مشکل مواجه نشود.

علیرضا بیرانوند، سیدجلال حسینی، حسین ماهینی، محسن ربیع خواه، محمد انصاری، کمال کامیابی نیا، فرشاد احمدزاده، محسن مسلمان، امید عالیشاه، وحید امیری و مهدی طارمی در ترکیب 11 نفره این تیم قرار دارد و رامین رضاییان، احمد نوراللهی و علی علیپور نیز به عنوان رزروهای آماده این تیم محسوب می شوند. برانکو ایوانکوویچ، سرمربی کروات سرخپوشان در گفتگوی دوستانه برای نشان دادن اینکه تا چه حد از بازیکنانش راضی است اعلام کرده که “من همیشه دوست دارم بازیکنان اصلی ام نفس بازیکنان ذخیره را پشت گردن خود احساس و این مقدار احساس خطر کنند”.

با این شرایط اما عدم طاقت نیمکت نشینان این تیم برای رساندن خود به ترکیب اصلی به حاشیه بزرگی تبدیل شده که تاکنون با مدیریت برانکو و همچنین در پس نتایج این تیم کنترل شده است. با این حال با توجه به حضور سرخپوشان در لیگ قهرمانان آسیا به نظر می رسد این تیم از امروز تلاش خود را برای تقویت در این رقابت ها صورت دهد و برانکو با شناخت نقاط ضعف و قدرت تیمش به تقویت آن بپردازد.

در حال حاضر محمد امین آرام طبع، حامد آقایی، الکسی پل یانسکی، پریمیوف، محمد رحمتی، شهاب زاهدی، احسان علوان زاده، ابوالفضل درویش وند، صادق محرمی و بوژیدار رادوشوویچ به همراه طاهرخانی و کرملاچعب به عنوان بازیکن نیمکت نشین در ترکیب سرخپوشان حضور دارند که احتمالا از این جمع دو یا سه نفر از سرخپوشان جدا خواهند شد.

برانکو ایوانکوویچ که در سبد خرید خود بازیکنان جالب توجهی را در ذهن دارد برای ایجاد تناسب در ترکیب تیمش و برطرف کردن حاشیه های احتمالی مصائب سختی را پیش رو خواهد داشت. ترکیب خط دفاعی پرسپولیس در دیدارهای اخیر به خوبی توانسته انتظارات را برآورده کند و خط میانی این تیم نیز با توجه به آشنایی کامل با خصوصیات یکدیگر شرایط مناسبی از نظر فیزیکی، سرعت، تکنیک و پاسور به خود اختصاص داده و مهدی طارمی نیز در کنار امیری شرایط تقریبا رو به صعودی را به جا گذاشته است که جا را برای نفرات جدید با مشکل مواجه می کند.

در پرسپولیس فعلی هیچکس طاقت نیمکت نشینی ندارد و نفرات نیمکت نشین نزدیک به بازیکنان اصلی نیز خود را برای حضور در ترکیب اصلی محق می دانند. این مساله در عین حال که شرایط هارمونی پرسپولیس را ایده آل کرده می تواند حاشیه های بزرگی را نیز برای سرخپوشان به همراه داشته باشد که تا به امروز با مدیریت برانکو ایوانکوویچ و دیگر اعضای کادرفنی و همچنین نتایج مطلوب این تیم پنهان مانده است. هر چند پاسخ روشن برانکو به معترضین مبنی بر تبعید آنها به تیم امید باعث شده تا آنها نیز سکوت کنند اما در صورت ادامه این روند بعید نیست آنها نیز مسیر ساسان انصاری را در پیش گیرند و ساز جدایی سر دهند.
دیدگاهتان را بنویسید