پرداخت نکردن مالیات برای پرسپولیس مشکل‌ساز می‌شود

باشگاه ذوب آهن از باشگاه پرسپولیس به دلیل پرداخت نکردن مالیات مهاجم هندوراسی شکایت می‌کند.

پرسپولیس اف سی: باشگاه ذوب آهن به دلیل پرداخت نشدن بدهی مالیاتی 85 میلیون تومانی جری بنگستون مهاجم هندوراسی و سابق پرسپولیس از این باشگاه شکایت می‌کند.

مدیران باشگاه ذوب آهن چندین مرتبه با علی اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس تماس گرفتند اما با وجود قول‌هایی که مبنی بر پرداخت بدهی مالیاتی این بازیکن در زمان حضورش در پرسپولیس داده شد، بدهی بنگستون پرداخت نشده است.

سعید آذری  در مورد وضعیت تیم ذوب‌آهن در تعطیلات لیگ گفت: تعطیلاتی نداشتیم. ما 2 بازی در جام حذفی انجام دادیم. یک بازی با اکسین داشتیم و روز جمعه هم با ماشین‌سازی بازی می‌کنیم. در روزهای گذشته هم در دیداری دوستانه به مصاف سپاهان رفتیم. بنابراین سیکل مسابقه‌ای تیم حفظ شده است و آماده برگزاری یک بازی خوب با ماشین‌سازی در جام حذفی هستیم.

وی با اشاره به 2 ملی‌پوش جوان ذوب‌آهن گفت: رضا شکاری و نیما طاهری و همچنین محمدامین بهرامی که اکنون در تراکتورسازی حضور دارد دست‌پرورده مکتب ذوب‌آهن هستند. این بازیکنان جوان در ذوب‌آهن رشد و پرورش پیدا کردند و تیم ملی جوانان هم به طور ناگهانی بازیکنان ما را برای شرکت در مسابقات دوستانه به کره جنوبی برد. این در حالی است که ما به ملی‌پوشان جوان خود نیاز داریم و این بازیکنان در تیم ما رشد و پرورش پیدا کرده‌اند. من با مهدی تاج رئیس فدراسیون تماس گرفتم و اعلام کردم که دیگر به جز در بازی‌های رسمی به تیم‌های ملی جوانان و نوجوانان بازیکن نمی‌دهیم. بازیکن هم با دعوتنامه رسمی در اختیار تیم‌های ملی قرار می‌دهیم و نه به صورت تلفنی.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی جوانان در برنامه زنده تلویزیونی برای موفقیتی که کسب کرده بودند از همه تشکر کردند به جز باشگاه‌ها که رکن اصلی و سازنده تیم‌های ملی هستند. بازیکان تیم ملی جوانان در باشگاه‌ها ساخته شده‌اند اما کادر فنی این تیم از فولاد، سپاهان، ذوب‌آهن، تراکتورسازی و دیگر باشگاه‌ها تشکری نکرد. در حالی که این باشگاه‌ها هستند که در حال سازندگی بازیکن هستند. ما برای ملی‌پوشان جوان‌مان که خارج از استان هستند خانه اجاره کرده‌ایم. خانواده‌هایشان را به استان آوردیم و همچنین آنها را به کلاس زبان می‌فرستیم اما هیچ اشاره‌ای به سازندگی باشگاه‌ها در برنامه تلویزیونی از سوی کادر فنی نمی‌شود.

آذری در مورد اینکه مهدی تاج به گلایه او چه پاسخی داد، گفت: تاج رئیس فدراسیون فوتبال است و باید حافظ منافع باشگاه‌ها و تیم ملی باشد که همین گونه هم هست. به هر حال من به ایشان اعلام کردم که دیگر تلفنی به تیم‌های ملی پایه بازیکن نمی‌دهیم و فقط در مسابقات رسمی بازیکنان خود را در اختیار تیم ملی قرار می‌دهیم. متاسفم که وقتی فردی موفق می‌شود از همه طلبکار می‌شود و تصور می‌کند که خودش به تنهایی موفق شده است. این رفتارها قشنگ نیست.

وی در مورد پیشنهادی که در گذشته از سوی لسترسیتی انگلیس به رضا شکاری شده بود، گفت: همان زمان هم گفتم اگر دعوتنامه رسمی بیاید آن را روی سایت باشگاه ذوب‌آهن منتشر می‌کنم. بنابراین خیلی از دعوتنامه‌ها را نباید جدی گرفت. رضا شکاری اکنون کاپیتان تیم ملی جوانان است و 2 سال دیگر با ما قرارداد دارد. ما از او و نیما طاهری در تیم بزرگسالان ذوب‌آهن با صلاحدید سرمربی تیم استفاده خواهیم کرد.

مدیرعامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در مورد اینکه رشید مظاهری 26 آبان به ایران می‌آید و 2 روز بعد باید در جام حذفی بازی کند، گفت: رشید مشکلی ندارد. او یکی از بازیکنان بسیار آماده ماست که در مسابقه با اکسین هم به تیم در کنار سایر بازیکنان کمک کرد. رشید خودش را سرباز تیم ملی می‌داند و اگر مقابل سوریه بازی بکند یا نکند این تصمیم کارلوس کی‌روش سرمربی تیم ملی است که همه به آن احترام می‌گذاریم. رشید خودش را سرباز تیم ملی می‌داند.

آذری در مورد وضعیت مالیات بنگستون گفت: من 2 بار دیگر با طاهری مدیر پرسپولیس صحبت کردم و قرار بود که بدهی مالیاتی این بازیکن پرداخت شود اما ظاهرا در باشگاه پرسپولیس اراده‌ای برای پرداخت طلب 85 میلیون تومانی بنگستون وجود ندارد. یا اینکه در آنجا گرفتاری‌ها زیاد است و توجه خاصی به این موضوع ندارند. در حالی که اگر روال همینگونه باشد از پرسپولیس شکایت می‌کنیم. پرداخت نکردن مالیات بازیکنان برای خود پرسپولیس هم ایجاد اشکال می‌کند زیرا AFC به اسناد مالی و پرداخت مالیات حساس است و این موارد را به دقت بررسی می‌کند.
دیدگاهتان را بنویسید