پرسپولیس بهترین تیم ایرانی در رده‌بندی باشگاه‌های آسیا

پرسپولیس بهترین تیم ایرانی در رده‌بندی باشگاه‌های آسیا

پرسپولیس اف سی –  در رده‌بندی برترین باشگاه فوتبال آسیا، قهرمان جدید لیگ برتر ایران، بالاترین رده را در میان تیم‌های ایرانی دارد. 

به نقل از پرسپولیس اف سی و به گزارش وب سایت نود، در رده‌بندی برترین باشگاه‌های فوتبال جهان در پایگاه اینترنتی «فوتبال دیتا بیس» تیم فوتبال پرسپولیس تهران، قهرمان این فصل رقابت‌های لیگ برتر ایران با ۱۵۳۳ امتیاز در رده دهم برترین باشگاه‌های آسیا قرار دارد و در این رده‌بندی بالاترین تیم ایرانی در میان باشگاه‌های قاره کهن محسوب می‌شود.

قرمزپوشان تهران با یک پله سقوط نسبت به ماه گذشته، همچنان در میان تیم‌های ایرانی رتبه نخست را دارند و در رده‌بندی جهانی هم در رده دویست‌وچهارم ایستاده‌اند.

پس از شاگردان برانکو ایوانکوویچ، همشهری آبی‌پوش آنها استقلال با ۱۵۲۸ امتیاز، دومین تیم ایرانی است که در رده‌بندی باشگاه‌های آسیایی در جایگاه پانزدهم قرار دارد و در رده‌بندی جهانی نیز رتبه دویست‌وبیستم را در اختیار دارد. جایگاه استقلالی‌ها نسبت به ماه گذشته، با دو پله صعود در رده‌بندی جهانی همراه بوده است.

رده‌بندی پنج تیم برتر ایران در رنکینگ سایت دیتابیس را در زیر مشاهده می‌کنید:

۱- پرسپولیس (تهران) ۱۵۳۳ امتیاز، اول ایران، دهم آسیا و دویست‌وچهارم جهان
۲- استقلال (تهران) ۱۵۲۸ امتیاز، دوم ایران، پانزدهم آسیا و دویست‌وبیستم جهان
۳- تراکتورسازی (تبریز) ۱۵۰۷ امتیاز، سوم ایران، هجدهم آسیا و دویست‌و‌چهل‌و‌نهم جهان
۴- ذوب‌آهن (اصفهان) ۱۴۸۰ امتیاز، چهارم ایران، بیست‌و‌سوم آسیا و سیصد‌و‌چهارم جهان
۵- سپاهان (اصفهان) ۱۴۰۰ امتیاز، پنجم ایران، چهل‌و‌پنجم آسیا و پانصدوبیستم جهان

در رده‌بندی کلی باشگاه‌های جهان در سایت فوتبال دیتابیس باشگاه‌های رئال مادرید با ۲۰۷۰ امتیاز، یوونتوس با ۲۰۰۳ امتیاز، بایرن مونیخ با ۲۰۰۱ امتیاز، بارسلونا با ۱۹۳۶ امتیاز و اتلتیکومادرید با ۱۹۲۲ امتیاز اول تا پنجم هستند.

در آسیا نیز الاهلی عربستان با ۱۶۱۹ امتیاز، جئونبوک موتوز کره جنوبی با ۱۶۱۷ امتیاز، الهلال عربستان با ۱۶۱۳ امتیاز و گوانگژواورگراند چین با ۱۵۹۲ امتیاز رده‌های اول تا پنجم را در اختیار دارند.
دیدگاهتان را بنویسید