پرسپولیس 3 – 0 فولاد؛ صدرنشینی، آشنا ترین واژه برای ارتش سرخ!

پرسپولیس در هفته دوم لیگ هجدهم موفق شد فولاد را شکست دهد و صدرنشین شود.

تیم های پرسپولیس و فولاد خوزستان در هفته دوم لیگ هجدهم خلیج فارس از ساعت 20:45 در ورزشگاه آزادی تهران به مصاف یکدیگر رفتند.


هفته دوم لیگ برتر ایران
پرسپولیس تهرانفولاد خوزستان
ورزشگاه آزادی تهران
12 مرداد 1397 ساعت 20:45
تیم داوری: حسین زرگر–محمدرضا ابوالفضلی–حسن یوسفی–کوپال ناظمی/ناظر: ایرج نظری
گلزنان: سیامک نعمتی(دقیقه20 و 74-پرسپولیس)-گادوین منشا(دقیقه64-پرسپولیس)
کارت قرمز: سینا مریدی(فولاد)
کا
رت زرد: لوسیانو پریرا(فولاد)


ترکیب دو تیم

پرسپولیس: بوژیدار رادوشوويچ، حسين ماهينی، سید جلال حسينی، شجاع خليل‌زاده، محمد انصاری، كمال كاميابی‌نيا، احمد نورالهی، بشار رسن، اميد عاليشاه، سيامك نعمتی، علي عليپور

فولاد: احسان مرادیان، ایوب والی، عبدالله کرمی، فرزاد جعفری، پیمان شیرزادی، سینا مریدی، فرشاد سالاروند، سروش رفیعی، رضا میرزایی، حسن بیت سعید و لوسیانو پریرا

نیمه اول

پرسپولیسی ها بازی را هجومی تر آغاز کردند و در همان دقایق ابتدایی فرصت خوبی برای گلزنی داشتند. دقیقه 4 توپ ارسالی امید عالیشاه از جناح چپ در دهانه دروازه فولاد به علی علیپور رسید که این بازیکن با ضربه ای سر دروازه فولاد را هدف قرار داد، اما مرادیان با واکنشی خوب توپ را به کرنر فرستاد. دقیقه 6 پاس در عمق بشار رسن، سیامک نعمتی را در محوطه جریمه صاحب موقعیت خوبی کرد که با تعلل وی ایوب والی توپ را دفع کرد. پس از اینکه پرسپولیسی ها فشار زیادی در دقایق ابتدایی روی دروازه فولاد ایجاد کردند، رفته رفته بازی متعادل شد اما همچنان سرخپوشان از خوزستانی ها بهتر بودند. سرانجام حملات سرخپوشان جواب داد و سیامک نعمتی دروازه فولاد را باز کرد. دقیقه 20 سیامک نعمتی از پشت محوطه جریمه فولاد اقدام به شوتزنی کرد که توپ پس از برخورد به زمین از دستان مرادیان عبور کرد و وارد دروازه شد. پرسپولیسی ها پس از گل هم همچنان به دنبال ایجاد موقعیت بودند، دقیقه 26 علی علیپور در محوطه جریمه فولاد صاحب توپ شد که شوت زمینی این بازیکن از کنار دروازه عبور کرد.

پرسپولیسی ها در دقیقه 34 فرصت بسیار خوبی برای به ثمر رساندن گل دوم داشتند که با بدشانسی از دست رفت. با پاس در عمق گادوین منشا، بشار رسن با احسان مرادیان تک به تک شد که ضربه چیپ زیبای رسن پس از عبور از دروازه بان به تیرک افقی دروازه برخورد کرد تا با بدشانسی توپ به گل تبدیل نشود. دقیقه 42 محمد انصاری از فاصله ای دور اقدام به شوتزنی کرد که توپ با اختلاف زیادی از کنار دروازه به بیرون رفت. دقیقه 45 ضربه ایستگاهی پرسپولیس از جناح راست با ارسال احمد نوراللهی همراه شد که با ضربه سر علی علیپور توپ به تیرک افقی دروازه برخورد کرد. در ادامه نیمه اول دیگر اتفاقی رخ نداد تا پرسپولیسی ها با تک گل نعمتی، فولاد را در این نیمه شکست دهند.

نیمه دوم

نیمه دوم را هم پرسپولیسی ها هجومی تر آغاز کردند و در همان دقیقه اول نیمه دوم، شوت محکم عالیشاه از پشت محوطه جریمه را مرادیان دفع کرد تا راهی کرنر شود. در ادامه بازی خشن شد و چندین برخورد بین بازیکنان به وجود آمد که منجر به اخراج سینا مریدی شد. بازی در 15 دقیقه ابتدایی نیمه اول دیگر آن شادابی قبل را نداشت و توپ بیشتر در میانه میدان در جریان بود. دقیقه 63 روی ضد حمله خوب گادوین منشا و پاس خوب بشار رسن، علیپور روی خط محوطه جریمه موقعیت خوبی برای شوتزنی به دست آورد که با بی دقتی آن را از دست داد. دقیقه 64 پاس بلند عالیشاه پشت مدافعان فولاد به علیپور رسید که با پاسی رو به بیرون، منشا را در دهانه دروازه صاحب توپ کرد که این بازیکن با شوتی دقیق توپ را درون دروازه قرار داد.

دقیقه 71 منشا و علیپور موقعیت خوبی به دست آوردند، اما منشا هنگام پاس دادن تعلل کرد تا مدافع فولاد پیش از شوتزنی علیپور، توپ را دفع کند. دقیقه 72 کرنر ارسالی احمد نوراللهی به گادوین منشا رسید که با ضربه سر این بازیکن توپ به شکل خطرناکی از کنار دروازه فولاد عبور کند. دقیقه 74 سیامک نعمتی با توپ ربایی خوب در محوطه جریمه فولاد به خوبی از مدفعان این تیم عبور کرد و باز هم با شوتی محکم دروازه فولاد خوزستان را باز کرد. دقیقه 78 علی علیپور با فراری خوب خود را به محوطه جریمه فولاد رساند، اما شوت آرام این بازیکن از کنار دروازه عبور کرد. دقیقه 81 شوت مهدی زبیدی از پشت محوطه جریمه را رادوشوویچ دفع کرد، توپ برگشتی را پریرا به بیرون زد.
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *