پیش بازی استقلال خوزستان-پرسپولیس؛ نبرد برای تثبیت قدرت در جهنم اهواز

استقلال خوزستان و پرسپولیس در هفته سوم لیگ به مصاف یکدیگر می روند.

در چارچوب هفته سوم لیگ برتر خلیج فارس، تیم های تیم استقلال خوزستان و پرسپولیس تهران به مصاف یکدیگر خواهند رفت.


هفته سوم لیگ برتر ایران 
استقلال خوزستانپرسپولیس تهران
ورزشگاه غدیر اهواز
18 مرداد 1397 ساعت 20:30
تیم داوری: وحید کاظمی – علیرضا ایلدورم – علی اکبر نوری – علی میرغفاری / ناظر: محمدجواد تقی پور


پیش بازی

تیم استقلال خوزستان که هم اکنون با 1 امتیاز در رده سیزدهم جدول رده بندی لیگ خلیج فارس قرار گرفته، در طی سال های اخیر به شدت دچار مشکلات مالی و مدیریتی بوده و این مشکلات به نظر کماکان هم ادامه دارد. این تیم خیلی دیر سرمربی و بازیکنان مورد نظرش را انتخاب کرد که می توان به جرات گفت آن ها بدون تمرینات پیش فصل پا به لیگ گذاشتند. تیم داریوش یزدی علی رغم این مشکلات، لیگ برتر را بد آغاز نکرد. آن ها با ترکیبی که در اختیار داشتند موفق شدند بازی اول لیگ را با نتیجه 1-1 برابر گسترش فولاد تبریز شروع کنند. در هفته دوم نیز آن ها با پیروزی فاصله ای نداشتند، اما تیم پدیده موفق شد در دقایق پایانی کامبک بزند و موفق شد 2 بر 1 استقلال خوزستان را شکست دهد. استقلال خوزستان، نفت مسجد سلیمان و نساجی مازندران تیم های یک امتیازی لیگ هستند و تنها سپیدرود بدون امتیاز پایین تر از آن ها قرار دارد.

پرسپولیس، مدافع عنوان قهرمانی لیگ خلیج فارس در اولین دیدار خود موفق شد با نتیجه 1 بر 0 پدیده را در مشهد شکست دهد. اما قدرت نمایی سرخپوشان پایتخت در دیدار دوم مقابل فولاد بود، جایی که تیم قدر خوزستانی حرفی برای گفتن نداشت. شاگردان برانکو با ارائه بازی بی نقص و یکطرفه شکست 3 بر 0 را به آن ها تحمیل کردند تا نشان دهند محرومیت هم نمی تواند جلوی توانایی سرخپوشان را بگیرد. ترکیب اصلی پرسپولیس همچنان بازیکنان خوبی را به خود می بیند، اما روی نیمکت دست برانکو حسابی خالی شده است و باید تا نیم فصل این وضعیت را تحمل کند. کمال کامیابی نیا در بازی مقابل فولاد دچار مصدومیت کتف شد، اما خود را به این دیدار رساند و باید برانکو استفاده خواهد کرد یا روی نیمکت قرار می گیرد. همچنین علیرضا بیرانوند هم در 2 بازی ابتدایی لیگ روی نیمکت قرار گرفت و فرصت بازی کردن را پیدا نکرد.

پرسپولیس در بازی های رو در رو مقابل استقلال خوزستان عملکرد بهتری داشته است. این دو تیم تاکنون 10 بار به مصاف یکدیگر رفته اند که سهم پرسپولیس 6 پیروزی بوده، 3 بازی با تساوی همراه شد و استقلال خوزستان فقط یکبار موفق شد پرسپولیس را شکست دهد. همچنین در 3 بازی آخر پرسپولیس موفق شده استقلال خوزستان را شکست دهد.

بازی های گذشته دو تیم

اسامی محرومان

استقلال خوزستان: وحید نامداری

پرسپولیس:—
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *