پیوس: طارمی آقای گل این فصل لیگ می‌شود

پرسپولیس اف سی: پیشکسوت و گلزن نامدار تاریخ فوتبال ایران گفت: مهارت‌های گلزنی با زحمت به دست می‌آید و بعد بخشی از وجودتان می‌شود. ناکامی در گلزنی بی‌دلیل نیست ولی طارمی می‌تواند آقای گل لیگ شود.

فرشاد پیوس در گفتگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس افزود: من کاملا به پرسپولیس امیدوار هستم. این تیم حداقل سهمیه آسیایی را می‌گیرد و اگر از همین بازی امتیازهای لازم را جذب کند، آنگاه می‌تواند قهرمان شود. نکته‌ای که نمی‌توانیم از آن به سادگی بگذریم این است که تیم روز به روز بهتر می‌شود و فوتبال را خوب بازی می‌کند. ساختار دفاعی نسبت به قبل خیلی بهتر شده است. پرسپولیس خط حمله قدرتمندی خواهد داشت چون فورواردهای خوبی هم داریم که ایوانکوویچ به خوبی می‌تواند از آنها استفاده کند. به طور کلی پرسپولیس تیم خوبی دارد که در حد قهرمان شدن است.

وی که هنوز از او به عنوان فرشاد آقای گل یاد می‌شود درباره صحبت‌های مهدی طارمی مبنی بر اینکه او نیز روزهایی داشته که گل نزده است، ادامه داد: حتما همینطور است. چه کسی در هر بازی گل می‌زند؟ البته نسبت این روزها به روزهایی که گل می‌زنید مهم است. گاهی مواقع پیش می‌آید که چند هفته گل نمی‌زنید، برای من هم وجود داشت. ممکن است فشار تمرینات یا فشار روانی باعث این مساله شود. ممکن هم هست که خوب تمرین نکرده باشید. شاید هم خوب استراحت نکرده باشید یا در زندگی شخصی به قدری خودتان را درگیر مسائل غیر ضروری کرده باشید که تمرکزتان بر هم بریزد. به هر حال همیشه دلیلی وجود دارد که باید آن را پیدا و بر طرف کرد.

من همیشه گفته‌ام که هر مهاجم خوبی با تمرین، تمرکز، طمأنینه و بدون استراس می‌تواند گلزن قهاری باشد. فشار روی مهاجمان زیاد است. آنها مسوولیت دارند زحمات تمام تیم را به ثمر برسانند. پس تمام فکر و ذکر یک مهاجم باید گلزنی باشد. حتی مجبور می‌شود، برنامه زندگی خود را بر این اساس تنظیم کند. مثلا برای اینکه بیشتر استراحت کند.

از او می‌پرسیم که یک نفر مثل پیوس یا دایی ژنتیکی گلزن هستند یا سایر مسائل هم نقش دارد، که خاطر نشان می‌کند: قطعا اینطور نیست بخشی از کار ذاتی است ولی بخش مهم آن با تلاش به دست می‌آید. خیلی از مهارت‌ها را باید با تمرین به دست بیاورید و با تمرین برای چند سال حفظ کنید تا بخشی از وجودتان شود. به نظر من مهدی طارمی هم کسی است که می‌تواند آقای گل این فصل باشد و سال‌ها یک گلزن تمام عیار باشد ولی باید برایش خیلی تلاش کند چون هر چه جلوتر بروید کار سخت‌تر و فشار بیشتر می‌شود.
دیدگاهتان را بنویسید