کی روش به سیم آخر زد/ حمله شدید سرمربی تیم ملی به اسدی

پرسپولیس اف سی: سرمربی تیم ملی در واکنش به اتفاقات رخ داده اخیر بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: “چرا من، کارلوس کی روش نباید در برنامه 90 رودروی آقای اسدی مناظره کنم؟

1-به خاطر اینکه تاکنون ایشان تصمیم به بازی در پشت پرده و در تاریکی گرفته اند و با استفاده از بازیکنان دیگر در خط اول سعی در نشانه گرفتن انگشت اتهام به سوی افراد داشته اند.

2- به خاطر اینکه آقای اسدی فردی است که با چترنجات و با لطف یک دوست به فدراسیون فوتبال آمده است. حضور ایشان در فوتبال با استحقاق، اعتبار و بر مبنای ارزش نبوده و به خاطر همین هم اشاره کردم که ایشان توسط چترنجات و برای لطف شخصی به شخص دیگر وارد فدراسیون فوتبال شده است.

3- بنده سرمربی تیم ملی ایران هستم و قبل از ورود به اینجا در 2 مقطع مختلف سرمربی تیم ستارگان فوتبال دنیا بوده ام و دو بار توانسته ام به قهرمانی جهان برسم و دو بار قهرمانی در اروپا و یک بار هم قهرمانی در باشگاههای اروپا را تجربه کرده ام و قهرمانیهای مختلفی را در انگلیس، پرتغال، اسپانیا و ژاپن داشته ام و توانسته ام سه مرتبه تیم های ملی مختلف را به جام جهانی هدایت کنم. چرا بنده باید در یک مناظره (بازی) در مقابل فردی تفرقه انگیز و از نظر فوتبالی کاملا آماتور شرکت کنم؟ اگر شما می خواهید در زمین مناسب (فدراسیون فوتبال) این بازی را انجام دهید می توانید با حضور افراد مصلح و مناسب که شخص رییس فدراسیون و اعضای هیات رییسه هستند، این بازی را با من انجام دهید.

شکی نیست که از این پس دو گزینه روی میز داریم. یا طرز تفکر و فلسفه کارلوس کی روش که فلسفه ای برنده، مدرن و استراتژیک و رو به جلو برای آماده سازی آینده و رقابتی افتخارآمیز است و گزینه دیگرمان گزینه ای است به روشهای آقای اسدی که با جانبداری، تفرقه انگیزیی و ایستایی از طرف دوست ایشان مورد حمایت قرار گرفته تا بتواند با ایجاد توجیهات، بهانه ها و همینطور اشکها و سرزنشها رقابت کند. اکنون زمان این است که شما مسیرتان را برای حرکت رو به جلوی فوتبال ایران انتخاب کنید.

4-پس از انتخاب آقای اسدی از سوی وزارت ورزش که جایگزین آقای نبی شد، چه حمایتهایی از فوتبال صورت گرفت:

تجهیزات، صفر. حمایتهای مالی، صفر. کمپ تیمهای ملی، صفر. مرکز تخصصی فوتبال، صفر. زمین تمرینی، صفر و در ازای آن تفرقه در فدراسیون فوتبال در حد عالی و شبهه افکنی و گمانه زنی در سطح اول جهانی و متاسفانه در فدراسیون فوتبال هم اتفاق می افتد. آقای اسدی می تواند یک کار فوق العاده در فوتبال انجام دهد و آن این است که ناپدید شود.

به من یک مربی نشان دهید که برای تیم ملی کشور شما تک و تنها مقابل تیمهایی چون قطر، بحرین، کره جنوبی و عراق برای تیم ملی ایران جنگید، آن هم در شرایطی که افرادی چون شما خودشان را پنهان کردند. این کاری بود که بنده با کمال افتخار با آنچه در توان داشتم تا سر حد جان انجام دادم. با احترام، کارلوس کی روش.

آخرین پرسشم از آقای اسدی این است که شما به عنوان دبیرکل زمانی که مربیان، بازیکنان، کادر پزشکی و اداری در حال فعالیت و زحمت پرشمار برای تیم ملی بودند و بدون دریافت مبلغی کار کردند، کجا بودید؟ بدون دریافت حقوق برای ماهها؟ لطفا یک قدم شگفت انگیز برای ما بردارید و ناپدید شوید و مطمئنا این خدمت بسیار بزرگی برای فوتبال خواهد بود.

آقای اسدی، فکر می کند چه شخصی است که در حال حاضر خود را متولی اخلاقگرایی و حقایق می داند. ایشان فکر می‌کند که چه شخصی این وظیفه را به او داده است. آقای اسدی! شما باید خود را متعهد به وظایف و وفادار به رئیس فدراسیونتان، اعضای هیات رئیسه، تیم ملی و فوتبال ایران بدانید. حرمت شخصی که جایگاه دبیرکلی فدراسیون را به شما داده باید نگه دارید و باز هم می خواهم تکرار کنم همانطور که در قبل به شما گفتم اگر اعتقاد دارید که بنده شخص مناسب برای انجام این کار نیستم، جسارت لازم برای مطرح کردن رو در رو و گفتن این مطلب که می بایست برای من جایگزین بیاورید، را داشته باشید، همانگونه که با دبیرکل سابق این کار را انجام دادید. بر خلاف آنچه شما اشاره کرده اید تمامی این صحبت‌ها، واقعیات و حقایقی است که بنده طبق وظیفه‌ای که بر دوش دارم مطرح می کنم و هیچ گونه سناریو یا سناریونویسی در کار نیست.

 
دیدگاهتان را بنویسید