گاف بزرگ کمیته های جوانان و روابط عمومی فدراسیون فوتبال/ آقای اسدی در فدراسیون چه خبر است؟+ سند

پرسپولیس اف سی: طبق اسنادی که موجود است در فهرست اولیه کادر فنی تیم ملی امید دست برده شده و این مسئله حواشی‌ای را ایجاد کرده است.

به گزارش پرسپولیس اف سی و به نقل از  وب سایت نود، در حالیکه این روزها علیرضا اسدی دبیرکل فدراسیون مشغول مجادله با کارلوس کی روش است، دیگر ارکان فدراسیون هم کارهایی انجام می دهند که در نوع خودش عجیب است.  مقامات فدراسیون تاکید می کنند که در فدراسیون فوتبال هر تیم ملی در رده‌های مختلف در آرامش کار خود را انجام می‌دهند اما شواهد و قرائن از مسائل دیگری سخن می‌گوید.

روز گذشته اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال افتاده که باید گفت این مسئله تقریباً هم عجیب و هم نادر بوده است. اتفاقی که با توجه به اسناد موجود نشان از جنگ پنهان در فدراسیون دارد. اگر این اتفاقات را کنار هم بگذاریم متوجه می‌شویم شاید عده‌ای می‌خواهند تیم امید را به حاشیه کشانده و مانع از نتیجه‌گیری خاکپور شوند. جالب اینجاست که پس از دادن گافها عذر خواهی هم می کنند و البته روابط عمومی فدراسیون فوتبال تقصیرها را به گردن کمیته جوانان می اندازد و البته اگر از کمیته جوانان بپرسید حتما کمیته روابط عمومی را مقصر می دانند. همه اینها نشان می دهد که اسدی دبیرکل از زیرمجموعه اش چندان خبر ندارد و البته برخی افراد که در دوره دبیرکل قبلی سمت داشته اند کارهایی انجام می دهند که به دنبال آن تیم های ملی فوتبال ضربه می خورند.

اما خبرگزاری فارس در این باره نوشته است:« در حالی که در چند ماه گذشته حبیب کاشانی به عنوان مدیر تیم امید و خاکپور به عنوان سرمربی بارها گفته‌اند که تصمیمات کارلوس کی‌روش باعث شده تا برنامه‌ریزی‌های آنها دچار اختلال شود با این حال همیشه کفه ترازو به نفع سرمربی تیم ملی سنگینی کرده و این خاکپور و گروهش بوده‌اند که مجبور به عقب‌نشینی شده‌اند. در حالی که روز گذشته در نشست خبری اعضای تیم امید، خاکپور و کاشانی اعلام کردند که مشکلی برای تعامل با تیم ملی بزرگسالان ندارند و همچنین اذعان داشتند با توجه به بازی‌های رسمی تیم ملی در چند روز آینده از بازیکنانی که به صورت مشترک مورد توجه آنها و کی‌روش هستند چشم‌پوشی می‌کنند اما این به شرطی است که واقعاً کی‌روش روی آن بازیکنان نظر داشته باشد.»

سایت فدراسیون فوتبال روز گذشته قبل از اینکه اسامی تیم ملی بزرگسالان اعلام شود ۲۴ بازیکن تیم امید را روی خروجی خود قرار داد. یکی از نکات عجیب در اعلام اسامی درج شدن نام برخی از بازیکنان در تیم‌های دیگر بود. مثلاً در حالی که وحید حیدریه بازیکن تیم پرسپولیس است نامش در کنار بازیکنان استقلال قرار داده شده بود یا این اتفاق در مورد یکی از بازیکنان سپاهان و ذوب‌آهن هم رخ داد. به نظر می‌رسید که این خبر به اشتباه روی خروجی سایت فدراسیون قرار گرفته یا سرمربی تیم امید دچار این اشتباه شده است اما مسئله وقتی جالب شد که برخی از رسانه‌ها پس از انتشار اینگونه خبر به نقد سرمربی تیم امید پرداخته و به او تاخته‌اند که آقای سرمربی شما که بازیکن ذوب‌آهن و سپاهان را تشخیص نمی‌دهی و نمی‌دانی بازیکنت در کدام باشگاه بازی می‌کند چطور به دنبال نتیجه گرفتن برای راهیابی به المپیک هستی؟ اما واقعیت این است که در لیست اصلی خاکپور که در اختیار فدراسیون قرار گرفته هیچ اسمی از باشگاه برده نشده است. در مورد ۳ بازیکن مد نظر کی‌روش هم نوشته سرمربی امید با آنچه در خروجی سایت قرار گرفته کاملا متفاوت است.

در فهرست اسامی بازیکنان امید که از سوی خاکپور منتشر شده، به گونه‌ای نوشته شده که نام باشگاه وجود ندارد و پست بازیکنان لحاظ شده است، همچنین در این لیست سرمربی تیم ملی امید در مورد محمدرضا اخباری، علی کریمی و میلاد محمدی هیچ توضیحی نداده و آنها را در بین سایر بازیکنان قرار داده است در حالی که در خبری که روی سایت فدراسیون فوتبال آمده نه تنها اسامی بازیکنان در کنار نام باشگاهشان ذکر شده بلکه این توضیح آمده که کادر فنی تیم امید محمدرضا اخباری، علی کریمی و میلاد محمدی را به دلیل اولویت تیم ملی بزرگسالان در لیست قرار نداده است. در واقع یا کمیته جوانان چنین گاف بزرگی داده یا روابط عمومی فدراسیون فوتبال. اگر کمیته جوانان چنین گافی داده باشد، نباید روابط عمومی از حضور بازیکنان در تیم هایشان آگاهی می داشت و آنها را اصلاح می کرد؟ یا اصلا کسانی که در کمیته جوانان هستند نمی بایست بازیکنان تیم ملی امید و حتی بزرگسالان و باشگاهی که در آن بازی می کنند را بشناسند؟

در ادامه می‌توانید مقایسه لیست اصلی خاکپور و لیست منتشر شده از سوی فدراسیون را مشاهده کنید:

این تصاویر نشان می‌دهد که اتفاقاتی در فدراسیون فوتبال در حال رخ دادن است و گویی دست‌هایی در کار است که علاوه بر اختلاف‌افکنی بین کادر فنی تیم امید و بزرگسالان به دنبال مانع‌تراشی برای موفقیت تیم امید هم هستند. خبرگزاری فارس نوشته است دست‌هایی که برای تاختن به خاکپور و گروهش از هیچ کاری فروگذار نیستند. مسئله این است آیا راهیابی به المپیک بعد از ۴۰ سال اهمیتش کمتر از صعود به جام جهانی است؟ آیا غیر از این است که اگر ملی‌پوشان امید ما بتوانند به سمت ریو ۲۰۱۶ راه پیدا کنند دریچه‌های جهانی را به سمت فوتبال ما می‌گشایند؟

خبرگزاری فارس در پایان گزارشش نوشته است:« آقای کفاشیان!حواستان کجاست؟ مسئولان کمیته ملی المپیک، مسئولان وزارت ورزش! با توجه به اهمیت مسابقات مقدماتی المپیک در فوتبال که این روزها شاهدیم از کشور میزبان گرفته تا مدعیان بزرگ جهانی تلاش می‌کنند در تابستان آینده خود را به ریو برسانند می‌طلبد شما هم ورود کرده و حمایت همه‌جانبه از آینده‌های فوتبال این مرز و بوم داشته باشید. جوانانی که این روزها خوب چهره شده‌اند و حتی جاهایی که تیم ملی ما با مشکل روبه‌رو می‌شود گره‌ها به دست همین امیدها باز می‌شود.»

نکته جالب عذرخواهی مدیر روابط عمومی فدراسیون فوتبال از طرف کمیته جوانان است. این در حالی است که هنوز کمیته جوانان نسبت به این ماجرا موضع گیری نکرده و شاید آنها هم موضع تازه ای داشته باشند. در هر حال این سوال را باید از آقای اسدی، دبیرکل محترم فدراسیون فوتبال پرسید که چرا کسانی در کمیته های جوانان و روابط عمومی کار می کنند که بازیکنان تیم های ملی و باشگاههایشان را نمی شناسند؟ آقای اسدی، واقعا در فدراسیون فوتبال چه خبر است؟ نکند کسانی که با دبیرکل قبلی فدراسیون خط و ربط داشتند، در حال کارشکنی هستند تا شما را ضایع کنند؟
دیدگاهتان را بنویسید