گزارش ویژه/ بررسی گزینه‌های بازی در پست هافبک دفاعی تیم ملی

پرسپولیس اف سی:از روزی که جواد نکونام از تیم ملی جدا شده، کی‌روش هنوز نتوانسته گزینه مناسبی برای بازی در پست هافبک دفاعی پیدا کند.

به گزارش پرسپولیس اف سی به نقل از آی اسپورت حتی منتقدان جواد نکونام هم قبول دارند که جای خالی او هنوز در تیم ملی پر نشده است. از روزی که کاپیتان نکو از تیم ملی خداحافظی کرد، کی‌روش به گزینه‌های زیادی برای قرار دادن کنار آندو فکر کرده اما فعلا گزینه اصلی او برای بازی در پست هافبک دفاعی، امید ابراهیمی است که عملکردش در تیم ملی اصلا قابل قیاس با نمایش دلپذیرش در ترکیب استقلال نیست. عملکرد ابراهیمی در بازی با عمان انتقادات زیادی را به همراه داشت. به همین بهانه سراغ بازیکنانی رفتیم که می‌توانند گزینه مناسبی برای بازی در پست هافبک دفاعی باشند:

۱- سعید عزت‌اللهی: نزدیکان کی‌روش می گویند سرمربی تیم ملی حساب ویژه‌ای روی این بازیکن جوان باز کرده و می‌خواهد از او یک نکونام جدید بسازد. عزت‌اللهی با تجربه حضور در فوتبال اروپا و با توجه به سن و سالش می‌تواند گزینه خوبی برای پر کردن جای خالی نکونام باشد اما کم‌تجربگی این بازیکن جوان باعث شده فعلا کی‌روش از او در ترکیب اصلی استفاده نکند.

۲- احمد نوراللهی: خیلی‌ها این بازیکن را در کنار آندو یکی از بهترین هافبک‌های دفاعی فوتبال ایران می‌دانند. نوراللهی جوان که خیلی زود در پرسپولیس تبدیل به یک مهره کلیدی شد، بازیکنی است که اگر بتواند نمایش باشگاهی‌اش را در تیم ملی تکرار کند می‌تواند خیال کی‌روش را از بابت داشتن یک هافبک دفاعی خوب راحت کند.

۳- مرتضی پورعلی‌گنجی: بازیکن مورد علاقه کی‌روش و پدیده تیم ملی در جام ملت‌ها مدتی است که جایگاهش در ترکیب اصلی تیم ملی را از دست داده. او که به عنوان یک مدافع میانی بازی‌های بسیار خوبی در استرالیا انجام داد، با بازگشت پژمان منتظری به نیمکت ذخیره ها تبعید شد. مرتضی البته قبل از اینکه یک مدافع باشد یک هافبک دفاعی است و آری هان در بعضی بازیهای تیانجین هم از او در خط میانی استفاده کرده. شاید اگر کی‌روش دوباره به این بازیکن اعتماد کند، او بتواند در خط میانی هم خودی نشان بدهد.

۴- سایر گزینه‌ها: روزبه چشمی هافبک دفاعی استقلال شایستگی این را دارد که کی‌روش برای یکبار هم که شده از او تست بگیرد. درست مثل علی کریمی سپاهان که خیلی‌ها روی آینده او برای حضور در تیم ملی حساب کرده‌اند.

 
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of