گزارش ویژه: زیر و بم زندگی شخصی سه نامزد ریاست فدراسیون

دو سردار نظامی و یک تاجر. برنده انتخابات فرد ا چه کسی خواهد بود؟

مصطفی آجورلو
قهرمانی پاس در لیگ برتر و معرفی چندین ستاره فوتبال از این تیم شاید یکی از یادگارهای مصطفی آجورلو در فوتبال باشد. مدیرعاملی که خیلی‌ها قهرمانی پاس را مدیون مدیریت او می‌دانند و سابقه این مدیر باعث شده تا وارد انتخابات فدراسیون شود. آجورلو البته دو دوره قبل هم قصد حضور در انتخابات را داشت، اما باتوجه به روندی که به وجود آمده بود و اقداماتی که از سوی علی‌آبادی صورت گرفت، پشیمان شد و علی کفاشیان توانست وارد ساختمان سئول شود.

آجورلو به غیر از مدیرعاملی باشگاه پاس تهران، سوابق دیگری هم در مدیریت ورزش دارد. مدیرکل تربیت‌بدنی سپاه پاسداران، مدیرعامل باشگاه‌های فجر شهید سپاسی، پاس تهران و استیل‌آذین از جمله سوابق آجورلو به شمار می‌رود. او مدتی هم در سازمان ورزش شهرداری مدیریت کرد و البته رئیس تربیت بدنی نیروهای مسلح آسیا هم بود و عضویت هیئت مدیره باشگاه تراکتورسازی را در کارنامه دارد. او حالا با پشتوانه سال‌ها حضور در ورزش برای حضور در فدراسیون فوتبال اعلام آمادگی کرده و امیدوار است با رأی مجمع این تجربیات را در فدراسیون به کار گیرد.

مهدی تاج
از مدیران حال حاضر فدراسیون فوتبال، مهدی تاج یکی از فعال‌ترین آنها بوده که به عنوان نایب رئیس دوم در سازمان لیگ حضور دارد. فردی که پس از سال‌ها مدیریت در فوتبال که از اواخر دهه 60 آغاز شده بود، مدیریت‌های مختلفی را تجربه کرده است. او سابقه عضویت در هیئت مدیره باشگاه‌های سپاهان، ذوب‌آهن و پرسپولس را دارد و جزو مدیران اقتصادی محسوب می‌شود. رئیس فعلی سازمان لیگ در سه سال اخیر کارهای اجرایی خوبی را در لیگ برتر انجام داده و برگزاری مراسم افتتاحیه و اختتامیه که یکی از معضلات همیشگی لیگ بود، در زمان مدیریت تاج رفع شد.

نایب رئیس اول علی کفاشیان در چهار ساله اول مدیریت او، معاونت اداره کل صنایع استان اصفهان، مدیریت کل فروشگاه رفاه اصفهان، معاونت فروش و صادرات کارخانه ذوب‌آهن اصفهان چند پست اقتصادی دیگر را عهده‌دار بوده است. از تاج به عنوان فردی که به وزارت ورزش نزدیک شده و گزینه این وزارتخانه در انتخابات فردا است، یاد می‌شد که البته این موضوع از سوی نصرالله سجادی رد شد.

عزیزالله محمدی
رئیس فعلی اتحادیه فوتبال ایران، از جمله مدیرانی بوده که در دوره اول ریاست علی کفاشیان در فدراسیون فوتبال حضور داشت و البته مدیریت چهار ساله سازمان لیگ را نیز برعهده داشت. عزیزالله محمدی که در دوره قبلی انتخابات نیز برای ریاست ثبت‌نام کرده بود، نتوانست با علی کفاشیان و البته محمدحسین قریب که هر دو به دور دوم رفتند، رقابت کند و در نهایت از بدنه فدراسیون جدا شد. وی حالا با تجربه‌ای بیشتر پا به عرصه انتخابات گذاشته و با سابقه‌ای که در مدیریت فوتبال دارد، می‌خواهد جانشین علی کفاشیان شود. محمدی از جمله مدیرانی بود که در فجرشهید سپاسی شیراز حضور داشت و از مدیریت در این باشگاه نظامی هم معرفی شد. او در ستاد نیروی زمینی سپاه پاسداران مسئول پرسنلی بود و در قرارگاه خاتم‌الانبیا و نیروی مقاومت بسیج فعالیت داشته است. محمدی به این امید آمده که برخلاف دوره گذشته اعضای مجمع به او رأی بدهند.
پاسخی بگذارید