گفته ها و ناگفته های برانکو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با پیکان

برانکو: انتظار دارم بازیکنانم با یک برد شیرین به هواداران عیدی بدهند

 

 

ما ضرب المثلی داریم که میگوییم برعکس اره می کنند

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: سال جدید و اولین بازی خانگی ما فردا در تهران انجام خواهد شد و انتظار دارم بازیکنانم با یک برد شیرین به هواداران عیدی بدهند و آنها را خوشحال کنند.

 

پرسپولیس اف سی – به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس، برانکو ایوانکوویچ سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در کنفرانس خبری پیش از دیدار سرخپوشان برابر پیکان از هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال ایران (جام خلیج فارس) در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: به همه شما سلام میگویم و برای شما آرزوی سلامتی در سال جدید دارم. قبل از هر چیزی سلامتی برای خودتان و خانوادهتان را میخواهم و همچنین موفقیت در کار و ادامه راه قاطع پرسپولیس. سال جدید و اولین بازی خانگی ما فردا در تهران انجام خواهد شد و انتظار دارم بازیکنانم برای عید برای هواداران با برد این بازی آنها را خوشحال کنند.

 

وی افزود: انتظار دارم بازیکنانم عیدی خوبی به هواداران بدهند و آنها را خوشحال کنند. فردا با پیکان بازی داریم، تیمی که واقعا سخت کوش است و از مؤثرترین تیم های لیگ محسوب میشود. ضدحملات باکیفیت و خوبی هم دارد. پیکان تیمی است که ترکیبی از بازیکنان جوان و باتجربه که با کیفیت هم هستند در اختیار دارد. سرمربی آنها هم مجید جلالی است. همکار محترمم هم که تجربه زیادی دارد و مربی خوبی است. خدمات شایانی هم به فوتبال ایران کرده و بازی سختی با این تیم پیش رو داریم.

 

برانکو تصریح کرد: از تیم ما فرشاد احمدزاده مصدوم است و او را در ترکیب نخواهیم داشت. بقیه بازیکنان سالم هستند و برای قرار گرفتن در ترکیب 11 نفره با هم رقابت میکنند. قطعا مثل همه بازیها با تمام اراده، خواست و میلمان تلاش میکنیم که بهترین نتیجه را کسب کنیم و از دیدگاه و فلسفه بازی خودمان عدول نخواهیم کرد. البته اشاره کردم که بازی سخت و محکمی با پیکان خواهیم داشت. در نیم فصل اول هم بازی ما صفر صفر شد. فصل گذشته هم در جام حذفی این تیم را به سختی یک بر صفر شکست دادیم. زمانی که این تیم در لیگ یک بود. اکنون پیکان در تلاش است که خودش را به رده چهارم برساند تا بتواند سهمیه آسیایی کسب کند.

 

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در خصوص اینکه پرسپولیس همانند رئال مادرید 3 سال قبل، 2 دروازهبان آماده دارد و اینکه با توجه به گلهایی که پرسپولیس خورده آیا برانکو قصد دارد که از بوژیدار دیگر دروازهبان این تیم استفاده کند، گفت: قبل از هر چیز باید بگویم خوشحالم که دروازهبانان آمادهای داریم. بیرانوند ملیپوش است و هر سه دروازهبان ما خوب کار میکنند و دیدید که ما در هر بازی 3 دروازهبانمان را همراه داریم اما به هر حال بیرانوند اولین دروازهبان ما است که روی هیچ گلی مقصر نبوده و همه گلهایی که خوردیم کاری از دست او برنمیآمد. در همین بازی با نفت آبادان یا الریان قطر همین شرایط بود. در آبادان یک توپ روی دروازه ما آمد و گل شد و یا الریان 3 گل به ما زد آن هم در حالی که شانس چندانی نداشت. بیرانوند همچنان دروازهبان اول ماست اما باید دید تا آخر فصل چه میشود. ما 3 دروازهبان خوب داریم و هر کسی که آماده باشد بازی میکند.

 

 

برانکو در خصوص اینکه کامنت های اینستاگرامش را بسته و آیا این موضوع به خاطر اعتراض های هواداران بوده یا خیر، تصریح کرد: این موضوع به خاطر هواداران نبود چرا که من اصلا کامنت ها را نمی خوانم. من حتی نمی دانم چطور می توانم عکس به اشتراک بگذارم و مارکو در این راه کمکم می کند. حتی فیس بوک من توسط دامادم اداره می شود و خودم را درگیر این مسائل نمی کنم. آقای طاهری هم دیروز صحبت هایش را انجام داد و داستان از نظر ما تمام شده است.

 

 

وی در خصوص بازیکنان اخطار گرفته تیم، گفت: این مسائل مهم نیست و ما به این موارد فکر نمی کنیم.

 

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس درباره اینکه هر گاه تیمش در لیگ برتر از حریفان عقب افتاده نتوانسته بازی هایش را جبران کند و آیا این موضوع به دلیل استرس حاکم بر تیم است یا اینکه موضوع دیگری وجود دارد، افزود: طبیعی است که وقتی تیمها در ایران گل می خورند شوکه می شوند چرا که ایرانی ها احساسی هستند و در فوتبال احساس و عاطفه می گذارند اما بازی هایی بوده که ما بعد از گل خوردن به بازی برگشته ایم، مثل بازی با الوحده در امارات. در آبادان هم شرایط به گونه ای بود که ما 17 ضربه به چارچوب داشتیم و حریف 6 شوت به سمت دروازه داشت. بیش از 270 نفوذ به منطقه هجومی حریف داشتیم و حالا 70 درصد مالکیت بازی جای خود دارد اما فوتبال قشنگ است و به این خاطر است که از این مسائل پیش می آید. هر چند که شکست هیچ وقت خوب نیست ولی باید بگویم تیم من به گونه ای نیست که با یک شکست به هم بریزد. یک زمان شما از حریف ضعیف تر هستید و مستحق باخت هستید اما یک زمان از حریف بهتر هستید اما شکست می خورید. به طوریکه یک توپ رد می شود و به گل تبدیل می شود. ما باید کار، کار و کار کنیم تا شرایط آنطور که می خواهیم باشد.

 

 

برانکو در مورد اینکه چرا پرسپولیس زیاد گل می خورد، خاطرنشان کرد: موافق این مسئله نیستم که زیاد گل می خوریم. در لیگ قهرمانان آسیا زیاد گل خورده ایم. به هر حال سطح آن مسابقات بالاتر است. در آسیا یک نیم بند اشتباه هم مجازات دارد. مقابل الهلال یک اشتباه کوچک در ضربه ایستگاهی مرتکب شده و گل خوردیم. قبل از آن حریف فقط یک شانس گل داشت. مقابل الوحده هم به همین شکل دو اشتباه داشتیم و گل خوردیم. در دیدار با الریان بدون موقعیت گل حریف سه گل به ما زد. این مسائل به تجربه، تمرکز و … بستگی دارد. در لیگ برتر به جز از استقلال از هیچ تیمی 2 گل نخورده ایم. خودتان هم دیدید که چگونه گل خوردیم. آنچه مهم است اینکه دفاع ما خیلی خوب کار می کند. منظورم از دفاع فقط چهار مدافع مان نیست بلکه 11 نفر تیم را می گویم. در فوتبال باید مدام کار کنیم و فوتبال یک پروسه مستمر است. اینگونه نیست که بگویید یک چیزی را یاد گرفتم و دیگر نیازی نیست آن را بیاموزم. مدام باید کار کرد تا هماهنگی لازم ایجاد شود.

 

 

ایوانکوویچ در مورد دو دستگی احتمالی بین هواداران پرسپولیس به دلیل کنار گذاشتن رامین رضائیان گفت: هر تصمیمی که اتخاذ شود موافقان و مخالفانی دارد و همینطور که وقتی تیم را ارنج می کنیم می گویند چرا فلانی بازی نکرد یا چرا فلانی بازی می کند. این چیزها وجود خواهد داشت اما باید بدانید باشگاه از همه چیز مهمتر است. هیچ فردی از باشگاه مهمتر نیست. هیچ شخصی نه مدیرعامل نه سرمربی نه بازیکن برتر از باشگاه نیستند. باشگاه یک مؤسسه است و هر کسی سهم کاری خودش را در باشگاه ایجاد می کند. مثل همین بازیکنان قدیمی که خدمات زیادی به باشگاه ارائه کردند. ستاره هایی مثل پروین، دایی، کاشانی، کریمی، مهدوی کیا و … همه این افراد بیش از پنج سال به باشگاه خدمت کرده اند. کسانی که با این تیم زندگی می کنند و نفس می کشند. نسل فعلی هم بخشی از تاریخ فعلی پرسپولیس را رقم می زند.

 

 

برانکو در مورد اینکه برخی از این پیشکسوتان درخواست بازگشت رضائیان را به باشگاه داده اند، گفت: من این را نمی دانم. با همه پیشکسوتان هم ارتباط خوبی دارم. کسی به من زنگ نزده است. آنها بازیکن و مربی بوده اند و برخی از آنها هم مربی هستند. مثل علی دایی که ارتباط خیلی خوبی با او دارم و قلبش کاملا قرمز است. او اکنون در تیم نفت تهران است و باید کار کند. آنها روحشان قرمز است.

 

 

سرمربی پرسپولیس در خصوص اینکه نظرسنجی برنامه نود در مورد رامین رضائیان را حرفه ای می داند یا خیر، افزود: این مسئله بیزنس آنهاست. شغلشان است. میخواهند درآمد داشته باشند. این پیامکها درآمد دارد.

 

 

برانکو در مورد اینکه نظرسنجی از طریق تلگرام بوده نه پیامک، گفت: فکر می کنید من از پشت کوه آمده ام. این کار قانونی است و غیرقانونی هم نیست. تمام تلویزیون ها دنیا هم این کار را می کنند تا بینندگانشان زیاد شود. آنها برنامه خودشان را دارند و تجاری سازی می کنند. دمشان هم گرم. عادل فردوسی پور هم 27-28 سال است که این کار را انجام می دهد و باید کلاه مان را به احترامش برداریم.

 

 

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس در مورد اینکه نقطه ضعف پرسپولیس در دفاع چپ است، گفت: هر کسی بخش کاری خودش را نگاه میکند. من باید بگویم موافق نظر شما نیستم. مقابل نفت آبادان این اتفاق بعد از ارسال رخ داد و ما گل خوردیم و نه ربیعخواه و نه انصاری مقصر نبودند. توپ را از کمال گرفتند. حالا خطا بود کاری ندارم. توپ ارسالی هم گل شد. شما می گویید انصاری به خاطر دو گل مقابل استقلال مقصر بوده است؟ او در این پست ملی پوش شده است. به نظرم او بهترین فرد برای این پست است. هر مربی هم نظر خاص خودش را دارد البته باید بگویم ما مربیان عجیب هم هستیم.

 

 

برانکو درباره اینکه نصرالله عبدالهی سرپرست تیم استقلال قهرمانی پرسپولیس را قطعی دانسته و به نظر شما سرخپوشان چه زمانی قهرمان می شوند، اظهار داشت: ما بازی به بازی پیش می رویم هر چند که اختلاف امتیاز خوبی با تیم های پایین تر داریم اما موقعی قهرمان می شویم که این موضوع قطعی شود. اینکه سرپرست استقلال قهرمانی ما را قبول کرده شاید یک تظاهر باشد چون آنها به دنبال رسیدن به ما هستند و ما گول این حرفها را نمی خوریم. ما ضرب المثلی داریم که می گوییم برعکس اره می کنند. آنها یک چیزی می گویند اما فکرشان چیز دیگری است.

 

 

وی درباره اینکه شب گذشته در یک برنامه تلویزیونی 2 نظرسنجی انجام شد که در یکی از آن نظرسنجی ها مخاطبان به مقابله با بازیکن سالاری رای دادند که این موضوع مربوط به تیم ملی بود و در یک نظرسنجی دیگر که به پرسپولیس اختصاص داشت مخاطبان علیه مقابله با بازیکن سالاری رای دادند و نظر شما در خصوص این تضاد چیست،گفت: این را بگویم که ما به هواداران مان خیلی افتخار می کنیم و آنها در همه بازی ها و بازی فردا یار دوازدهم ما هستند و همه ما تلاش می کنیم تا برای شادی آنها موفقیت کسب کنیم. افرادی که در باشگاه کار می کنند به همراه مربیان و بازیکنان به دنبال آن هستیم تا با کسب نتایجی دل هواداران را شاد کنیم. اما این عملکرد اخیر ما نشان دهنده این است که مدیریت باشگاه را اداره می کند نه بازیکن سالاری. با این همه از همین جا دوباره به تیم ملی، کادر فنی، مدیریت و بازیکنان آن تبریک می گویم که قدم بزرگی را برای صعود به جام جهانی برداشته اند.

 
One thought on “گفته ها و ناگفته های برانکو در کنفرانس مطبوعاتی پیش از بازی با پیکان

دیدگاهتان را بنویسید