گلزنان دربی ۹۴ از نظر بازیکن سابق سرخابی‌ها

پرسپولیس اف سیپیشکسوت اسبق استقلال و پرسپولیس گفت: دربی بدون تماشاگر مثل یک بازی معمولی است ولی می‌تواند با کیفیت از کار درآید.

علی علیزاده در مورد دربی ۹۴ پایتخت که دوشنبه اینده برگزار می شود اظهار داشت: در این مسابقه استقلال شرایط بهتری دارد و به آرامش خاطر بیشتری رسیده و کفه ترازو به سود آبی پوشان در دربی سنگین‌تر است. پرسپولیس نسبت به دو سه سال اخر در این فصل خسته‌تر به نظر می‌رسد و قهرمان نشدن این تیم در فینال لیگ قهرمانان شوک بزرگی به تیم پرسپولیس بود. از نظر آماری و کیفیت بازی استقلال شرایط بهتری دارد.

وی در مورد اینکه برخی می گویند همیشه تیم قوی‌تر برنده دربی نیست عنوان کرد: شاید قبلا این گفته درست بود اما اکنون این شرایط نیست و هر تیمی که بتواند از تک موقعیت ها استفاده کند می‌تواند پیروز شود.

مهاجم اسبق استقلال در مورد اینکه گلزنان دربی چه بازیکنانی خواهند بود، گفت: نتیجه بازی قابل پیش بینی نیست اما با توجه به شرایط خوب مهاجمان استقلال تصور می‌کنم ارسلان مطهری و مهدی قائدی در استقلال و مهدی عبدی در پرسپولیس بتوانند در دربی گلزنی کنند. عبدی در این مدت در پرسپولیس خیلی خوب کار کرده است ولی من نتیجه را پیش بینی نمی‌کنم.

مهاجم اسبق پرسپولیس با اشاره به هفت حضور پیاپی در دربی عنوان کرد: من در هفت مسابقه استقلال و پرسپولیس حضور داشته‌ام حضور تماشاگران این بازی‌ها را جذاب می‌کند اما اکنون که به خاطر کرونا بازی بدون تماشاگر است شاید دربی دلچسب خود بازیکنان هم نباشد حضور هواداران آتش به انگیزه بازیکنان هر دو تیم را برای پیروزی بیشتر می‌کرد. متأسفانه ویروس کرونا به همه جا لطمه زده است و مسابقات هم بدون تماشاگر برگزار می‌شود.

وی در مورد اینکه دوست دارد کدام تیم برنده دربی ۹۴ باشد گفت: من هم در استقلال بازی کرده‌ام هم در پرسپولیس، هیچ وقت هم نگفته‌ام استقلالی هستم یا پرسپولیسی، امیدوارم شاهد یک بازی خوب باشیم.

علیزاده در مورد اینکه برخی می‌گویند بازیکنانی که در اولین دربی حضور دارند گاهی در زمین مسابقه گیج می‌شوند، گفت: اکنون چنین شرایطی وجود ندارد وقتی شما وارد ورزشگاه با ۱۲۰ هزار تماشاگر می شوید ممکن است چنین شرایطی برای شما پیش بیاید. من در اولین دربی که حضور داشتم در پنج دقیقه اول مسابقه گم بودم و حتی حرف‌های مربی را نمی‌شنیدم اما دربی بدون تماشاگر می‌تواند مانند یک بازی معمولی باشد.

وی در مورد اینکه دربی مسابقه‌ای با کیفیت خواهد شد یا نه، گفت: شک نکنید دربی ۹۴ با کیفیت از کار درمی‌آید هر دو تیم بازیکنان با کیفیتی دارند و استقلال امسال با محمود فکری هم خیلی خوب نتیجه گرفته است. به نظر من هم استقلال و هم پرسپولیس در همین فصل هم شانس اول قهرمانی هستند. در نیم‌فصل پرسپولیس یکی از تیم‌هایی خواهد بود که بیشترین نقل و انتقالات و جذب بازیکنان را خواهد داشت.

منبع: فارس
دیدگاهتان را بنویسید