یادداشت بیژن ذوالفقارنسب / هانی را رها کنید

پرسپولیس اف سی: بیژن ذوالفقارنسب کارشناس شناخته شده فوتبال در یادداشتی در روزنامه شهروند درباره نحوه برخورد با هانی نوروزی نکات مهمی را مطرح کرده است که در زیر می خوانیم؛

بعد از گذشت حدود ٢٠ روز از درگذشت‌ هادی نوروزی همچنان شاهد رفتارهایی در قبال خانواده وی هستیم که قطعا از روی حسن‌نیت است و مسئولان، مربیان و بازیکنان قصدشان زنده نگه‌داشتن یاد نوروزی است.

شاید فعلا در این هیاهو چنین رفتارهایی برای‌ هانی،‌ فرزند خردسال نوروزی لذت‌بخش باشد اما همه ما می‌دانیم که این شکل رفتارها در یک بازه زمانی کوتاه انجام می‌شود و بالاخره تمام می‌شود. این‌که فرزند کاپیتان فقید پرسپولیس همراه با این تیم حتی در سفرهای شهرستان هم حضور دارد، شاید در ظاهر اتفاقی خوشایند باشد اما وقتی عکسی از وی روی نیمکت پرسپولیس می‌بینیم که از فرط خستگی خوابیده، باید کمی عمیق‌تر به این موضوع نگاه کنیم.

ما ایرانی‌ها اکثرا در چنین مواقعی دچار افراط و تفریط می‌شویم. یکی نیست، جو فعلی به‌زودی فروکش می‌کند و شاید‌ هانی هم به‌زودی از یادها برود. پس فراموش نکنیم که این کودک هم درس و زندگی دارد و باید راه‌های دیگری را برای زنده نگه داشتن یاد پدرش انتخاب کرد. در چنین شرایطی از مسئولان باشگاه پرسپولیس و دوستان و همبازیان قدیمی نوروزی انتظار می‌رود که با برنامه در قبال فرزند او عمل کنند. حتی شاید لازم باشد که یک روانشناس یا جامعه‌شناس در کنار تیم پرسپولیس حضور داشته باشد و نوع این برنامه‌ریزی را تعیین کند.

با این شکل برنامه‌ریزی به زودی‌ هانی کمبودی که در زندگی‌اش به وجود آمده را حس می‌کند و آنگاه است که خطرات زیادی او را تهدید خواهد کرد. هم‌اکنون تشویق‌ها جای خالی پدرش را پر کرده و حتی شاید بیشتر از زمانی که پدرش زنده بود نیز به او توجه می‌شود اما به‌زودی همه چیز به دست فراموشی سپرده خواهد شد. مسئولان باید مدبرانه‌تر برخورد کنند و به دنبال راه‌هایی باشند که برای همیشه فرزند نوروزی را در مسیری درست قرار دهد. نخستین اقدام دراین‌باره پرداخت قرارداد امسال نوروزی به خانواده‌اش است که مطمئنا به این زودی‌ها چنین کاری انجام نمی‌شود.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of