یادداشت روز: شما هم دروغ بگویید آقای دایی!

پرسپولیس اف سی:  «یک مشت بازیگر دور هم جمع شده اند». این، تندترین بخش از مصاحبه تازه علی دایی است. گفتگویی که صبح امروز روی جلد همه روزنامه‌های ورزشی درج شده تا تحسین کنندگان تکراریِ آقای شهریار، باز هم او را با توهم ایستادن در مقابل یک موج، بستایند. برای بت سازهای نابینا، اتهام‌زنی همیشگی علی دایی به دیگران و تئوری توطئه ترک نشدنی او، هیچوقت به دلیل محکمه پسندی نیاز نداشته اما این، بهانه ای نخواهد بود تا سرمربی صبای قم باز هم پشت اتهام هایش به دیگران سنگر بگیرد و از سوال و قضاوت در امان بماند. حقیقتا علی دایی نگران چیست؟ نگران خانواده هادی نوروزی یا تعویق یک روزه بازی تیمش با پرسپولیس؟

تردیدی وجود ندارد که بخشی از انتقادهای علی دایی در مورد موج ایجاد شده برای شوآف و استفاده تبلیغاتی از مرگ هادی نوروزی بی برو برگرد درست است اما چه بهانه ای، پای انتقادهای او را به این ماجرا باز می کند؟ آنچه درمصاحبه او بیشتر از هر چیز دیگری به چشم می آید، اشاره مداوم آقای مربی به زمان برگزاری بازی با پرسپولیس است. او عصبانی شده که مدیران سازمان لیگ تصمیم گرفته اند مسابقه پرسپولیس-صبا را به جای روز پنج شنبه 23 مهر، در روز جمعه 24 مهر برگزار کنند. دایی، مدیران سازمان لیگ و برنامه ریزی آن ها را به کمک به پرسپولیس متهم می کند و لابد ابدا از خودش نمی پرسد چنین کمک کوچکی به تیمی که کاپیتانش را از دست داده، چه ایرادی می تواند داشته باشد؟ شهریار به جمعه بازی کردن پرسپولیس معترض است، آن هم در شرایطی که بازیکنان باید 72 ساعت قبل از بازی ها از تیم ملی به باشگاه تحویل داده شوند و طبیعتا وقتی استقلال و سپاهان به عنوان تیم های صاحب ملی پوش جمعه بازی می کنند، پرسپولیس نیز دلیلی برای پنج شنبه بازی کرده بعد از بازیِ تیم ملی در روز سه شنبه نداشته است. بر خلاف تصور دایی البته عقب افتادن یک روزه مسابقه، تاثیر خاصی روی پرسپولیس نخواهد داشت. این تیم تنها یک مهره فیکس در ترکیب تیم ملی داشته و سه بازیکن نیمکت نشین که لازم نیست شهریار در مورد رفع خستگی شان، نگران شود!

علی دایی فیلم بازی نمی کند. این را همان روزی فهمیدیم که با راه آهن از روی پرسپولیس نیمه جان رد شد و طوری مشت هایش را گره کرد که انگار بزرگترین دشمن زندگی اش را شکست داده است. دایی دروغ نمی گوید، او می خواهد به هر قیمتی که شده برنده باشد و هیچوقت برایش مهم نبود که در این راه، چه کسانی نقش قربانی را بازی می کنند. او هیچ احساس خاصی به پرسپولیس ندارد و از بدِ حادثه، حتی فیلم بازی کردن را بلد نیست که تصور کنیم قلب او حتی یک دقیقه بیشتر از خودش، برای پرسپولیس تپیده باشد. او که زمانی اتوبوس باشگاه را به بهانه پول نگرفتن متوقف می کرد، حالا حتی در روزهای تلخ جان سپردن کاپیتان باشگاه نیز با همان روحیه زمخت همیشگی مشغول نشان دادن دندان‌های مصاحبه اش به پرسپولیسی های عزادار شده و از زمان بازی تیمش با سرخ ها انتقاد می کند. کاش شهریار حداقل دروغ گفتن بلد بود و می‌شد تصویر بهتری-حتی به دروغ- از او در ذهن داشت.

 آی اسپورت 
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of