یازده مرد مبارز کی‌روش برای بازی با مقدونیه

پرسپولیس اف سی :  تیم کی روش یک بار دیگر تیم ایران را 1-3-2-4 ارنج خواهد کرد. این سیستم مورد علاقه کی روش است. مربی ای که در فوتبال جهان به مربی تدافعی شهره است.

نه اینکه این سیستم – سیستم تدافعی محض باشد. اتفاقا می توان با این سیستم تهاجمی ترین بازی را به نمایش گذاشت چون در این سیستم بیشتر بازیکنان از عقب به فضا اضافه می شوند اما در 1-3-2-4 تیم در دفاع هم با توجه به شناور بودن پرتعداد خواهد بود و تز کی روش این است چون ایران در بازی های جام جهانی با تیم های بزرگ و قوی تر از خود بازی می کند بهتر است با سیستمی بازی کند که آماده دفاع و ضد حمله باشد و چه سیستمی بهتر از 1-3-2-4.

البته گاها دیده شده کی روش سیستم بازی ایران را به 3-3-4 تغییر می دهد که این در مواجهه با تیم های ضعف تر از خودمان است و شاید الان که در حال گذر از تاکتیک دفاع به حمله هستیم و کارهای ترکیبی و تعداد پاس های ایران بیشتر شده این سیستم بیشتر ملموس شود و به چشم آید.

به نظر می رسد یازده مرد مبارز کی روش در بازی با مقدونیه علیرضا حقیقی در درون دروازه باشد. علیرضا حقیقی ای که مورد علاقه کی روش است و دو بازی پایانی یعنی عمان و گوام را به خاطر مصدومیت از دست داد. رامین رضائیان و احسان حاج صفی در کناره های خط دفاعی بهترین گزینه هستند به خصوص که در خانه حریف بازی می کنیم و نیروهای جایگزین یعنی دانیال ماهینی و میلاد محمدی به تازگی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند و بازی در ترکیب تیم ملی را باید از بازی های خانگی آغاز کنند. زوج پژمان و مرتضی پورعلی گنجی در راستای جوان سازی تیم ملی است. سید جلال از بازی 100 عبور کرده اما حتما در بازی های پیش رو می تواند مهره ارزشمندی برای تیم ملی باشد و شاید هم در بازی امشب فیکس باشد.

در غیاب آندو طبیعی است سعید عزت الهی و کمال کامیابی نیا زوج جلوی خط دفاعی باشند. سعید در تیم کی روش جای خود را باز کرده و با بازگشت آندو کار برای کمال و امید ابراهیمی سخت خواهد شد هر چند امید ابراهیمی در این بازی حضور ندارد. ترافیک در خط جلو بسیار زیاد است. اما سردار آزمون زننده گل های حساس برای روستوف جای پایش در تیم کی روش محکم است. در جناح راست خط هافبک انتظار می رود شاهد حضور اشکان دژاگه باشیم اگر قرار باشد با دو مهاجم بازی کنیم و مهدی طارمی پشت سر سردار بازی کند. اگر مهدی طارمی بیرون بنشیند و علیرضا جهانبخش برای بازی در بال راست در نظر گرفته شود اشکان دژاگه پشت سر سردار بازی خواهد کرد و باید از وحید امیری به عنوان گزینه کی روش در بال چپ یاد کرد هر چند ما در اردو مسعود شجاعی را هم داریم.

سرمربی تیم ملی مقدونینه استراتژی تیمش در این بازی را برد تیم اول آسیا اعلام کرده و بی شک کی روش مصاحبه او را خوانده و از آنجایی که کی روش در بازی های دوستانه هم از باخت بدش می آید طبیعتا در این بازی به باتجربه ها بازی می دهد و در بازی با قرقیزستان از بازیکنان تازه دعوت شده استفاده خواهد کرد.

هر چند ترکیب اعلام شده حدس و گمان و پیش بینی های قبل از بازی است و هر گونه احتمال تغییری در آن وجود دارد.

01116822
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of