یک رکورد جالب؛ پرسپولیس لیگ را «تیر»باران کرد

پرسپولیس اف سی: پرسپولیس در این فصل آن‌قدر توپ را به تیر دروازه رقبا کوبیده که حالا دیگر حسابش از دست همه در رفته است! حتی گروه آمار برنامه نود هم که معمولا آمار و ارقام ریز همه‌چیز را درمی‌آورد، این‌بار از ارائه عدد عاجز ماند و صرفا به ذکر این نکته که سرخ‌پوشان بیشتر از هر تیم دیگری توپ را به تیر دروازه زده‌اند، بسنده کرد.

در عین حال اما محاسبات ما نشان می‌دهد توپ بازیکنان پرسپولیس در مسابقات لیگ پانزدهم 9بار به تیر دروازه رقبا برخورد کرده که عدد حیرت‌آوری است. در مسابقه هفته اول با پدیده، ضربه سر میلاد کمندانی به تیر افقی دروازه خورد. در هفته چهارم امید عالیشاه مرد اول فرصت‌سوزی‌ها بود. او بعد از آنکه یک ضربه پنالتی را از دست داد، شوت محکمش را هم به تیر دروازه حریف کوبید. عالیشاه در بازی بعدی برابر فولاد هم  همین تجربه را تکرار کرد، هرچند خوش‌شانس بود که مهدی طارمی توپ برگشتی او را به گل تبدیل کرد.

در مسابقه با صبای‌قم سرخپوشان دوبار توپ را به تیر زدند؛ یک‌بار رضا خالقی‌فر و یک‌بار هم رامین رضاییان. در مسابقه با سیاه‌جامگان ضربه سر بنگستون به تیر خورد و در نهایت در بازی با استقلال‌اهواز هم مهدی طارمی دوبار تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد!

دوبار هم در جام حذفی

سرخ‌پوشان برای اینکه به رکورد هر بازیکن یک تیر دروازه برسند، دوبار هم در جام حذفی تیر دروازه رقبا را به لرزه درآورده‌اند! در مسابقه با ملوان، مهدی طارمی بعد از یک دریبل بسیار زیبا توپ را به تیر افقی کوبید که این زیاد کلیدی نبود، چون سرخ‌ها آن بازی را بردند و صعود کردند. در مسابقه فولادشهر اما این تیر افقی رسما صعود را از سرخ‌پوشان گرفت. در شرایط بسیار دشوار ورزشگاه فولادشهر، پرسپولیس 10نفره با ضربه چیپ از راه دور فرشاد احمدزاده صاحب موقعیت گلزنی شد اما این توپ روی تیر نشست و داخل نشد!

آی اسپورت
دیدگاهتان را بنویسید