20 کیلو کم کنید آقای جهانبازی

پرسپولیس اف سی: او دیروز نای رسیدن به هیچ صحنه ای را نداشت اما از همان فاصله دور، سرنوشت بازی را تعیین کرد.

یدالله جهانبازی، تازه ترین داور جنجالی فوتبال ایران به شمار می رود. داوری که قضاوت مسابقه حساس روز گذشته ذوب آهن و پرسپولیس در فولادشهر را بر عهده داشت و ابدا نتوانست این وظیفه را با موفقیت به پایان برساند و روزهای نسبتا آرام جامعه داوری، از گزند اتهام ها حفظ کند. اشتباه کلیدی داور متولد چهارمحال و بختیاری، اواسط نیمه دوم رقم خورد. جایی که او به اشتباه برخورد توپ به بدن گلر پرسپولیس در بیرون محوطه را با کارت قرمز جریمه کرد تا بازی برای تیم برانکو بیش از حد دشوار شود و این تیم بعد از مقاومت 90 دقیقه ای، قربانی اشتباه گلر سوم اش شود. او دیروز نای رسیدن به هیچ صحنه ای را نداشت اما از همان فاصله دور، سرنوشت بازی را تعیین کرد.

تصمیم اخراج ایمان صادقی، در درجه اول تصمیم اشتباه کمک داور مسابقه بود. در واقع جهانبازی فقط این تصمیم را تایید کرد اما بدون تردید، گناهِ خود او روی این اشتباه و همه اشتباه های داوری دیگر مسابقه، به مراتب پررنگ تر به نظر می رسید. جهانبازی با توجه به شکمی برآمده و وزنی که بسیار بالاتر از حد استاندارد است، نمی توانست به صحنه ها نزدیک باشد و اگر فقط کمی به صحنه کلیدی بازی نزدیک بود، شاید می توانست تشخیص اشتباه کمک داور را رد کند.

به نظر می رسد تنها راهکار بازگشت جهانبازی به روزهای خوب قضاوت، کاهش شدید وزن باشد. داور پراشتباه جدال روز گذشته فولادشهر، هیبتی شبیه کشتی گیرهای سنگین وزن داشت و شاید به همین خاطر بود که تصمیم گرفت یکی از دو تیم را ضربه فنی کند! /آی اسپورت
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of