لباس تیم ملی: جوما؛ 50 ساله از اسپانیا

پرسپولیس اف سی: سرانجام با رای‌گیری در کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال، پرونده آل اشپورت در تیم ملی بسته شد. این پایان همه داستان هایی بود که برای لباس تیم ملی درست شد؛ از کمبودها بگیرید تا شماره نداشتن ها و… در آخرین جلسه این کمیته، بحث درباره سه برند لنین، آل‌اشپورت و جوما بالا گرفت و سرانجام کار به رای‌گیری کشید. رای گیری هم توپ را به زمین جوما انداخت. در این جلسه حتی طرح لباس های تیم ملی توسط این سه برند به اعضا نمایش داده شد. همچنین درباره شرایط هر برند هم توضیحاتی دادند و در نهایت به این نتیجه رسیدند که جوما حتی روی لباس‌های غیرمجانی تیم ملی تخفیف خوبی می‌دهد که این از نظر مالی به نفع فدراسیون است.
به این ترتیب و بر اساس آنچه خبرآنلاین اعلام کرده؛ از بازی ایران مقابل هند که قرار است پنجم فروردین ۹۵ برگزار شود، تیم ملی ایران با لباس‌های جدید خود بازی خواهد کرد. عباس ترابیان، رئیس کمیته بازاریابی فدراسیون فوتبال با تایید این خبر گفت:«بزودی قرارداد بسته می‌شود. تا فروردین هم زمان زیادی باقی نمانده و باید طرح نهایی را تصویب کنیم.»

شرکت ۵۰ ساله اسپانیایی

Valencia13-14

جوما یک تولیدی پیراهن تقریبا شناخته شده است. یک کمپانی اسپانیایی که ۵۰ سال از فعالیت حرفه‌ای‌اش می‌گذرد و در طول این سال‌ها اسپانسر تیم‌های سرشناسی بوده. از آرسنال و والنسیا و فیورنتینا، تا لاکرونیا و سویا و کیه‌وو. آنها اما در حال حاضر بیشتر با تیم‌های درجه دوی اروپا همکاری می‌کنند و شاید سرشناس‌ترین تیم‌هایی که وظیفه تهیه لباسش را برعهده دارد، پالرمو، ختافه و تولوز باشند.

ایران، پنجمین مشتری آسیایی

BRISBANE-AUSTRALIA- ODIL AHMEDOV#09 UZBEKISTAN of UZBEKISTAN the AFC Asian Cup match12 China vs Uzbekistan at Brisbane Stadium on January 14, 2015. Picture by Kazuaki Matsuanaga/WSG.

جوما تا پیش از انتخاب به عنوان اسپانسر جدید تیم ملی ایران، با ۴ تیم ملی آسیایی قرارداد داشت. ازبکستان، قرقیزستان، بنگلادش و مالدیو، مشتریان آسیایی جوما بودند و حالا ایران هم به این جمع اضافه شده. آنها در اروپا اسپانسر رومانی، بلغارستان و تیم ایالت گالیسیا هستند. در آفریقا پیراهن‌های کنیا و زیمباوه را تولید می‌کنند و در آمریکا هندوراس، نیکاراگوئه، ترینیداد و توباگو و کوبا با جوما قرارداد دارند. ضمن آنکه آنها جزو اسپانسرهای اصلی سوپرلیگ هلند و اندونزی هم هستند. ضمن آنکه آنها علاوه بر فوتبال، در والیبال، بسکتبال، تنیس و بدنسازی هم فعالیت‌های اقتصادی زیادی دارند.

اسپانسر شخصی ستاره‌های بازنشسته

504x292xm,P5Bqzvxhbdqderjoma_leicester.jpg.pagespeed.ic.CMIs0AhDc4

جوما برای شناخته شدن نامش مثل خیلی از کمپانی‌های معتبر با چند ستاره قرارداد همکاری دارد. البته از آنجایی که این شرکت اسپانیایی در جهان یک کمپانی متوسط تولید لباس محسوب می‌شود، ستاره‌هایی که برای بستن قرارداد انتخاب کرده هم خیلی بزرگ نیستند و نام آنها، هم‌اندازه نام جوما در میان کمپانی‌های سرشناسی مثل نایک و آدیداس و پوماست. اما شاید سرشناس‌ترین بازیکنانی که با جوما قرارداد دارند و اغلب بازنشسته‌اند، پائولو ونچاپ کاستاریکایی به همراه ایوان هلگرا، پابلو ایبانیز و لوئیز گارسیای اسپانیایی باشد.

سپاهان، مشتری ایرانی جوما

139408291832474946548174

باشگاه سپاهان که برخلاف اغلب باشگاه‌های ایرانی معمولا برای پیراهن‌هایش از برندهای شناخته شده استفاده می‌کند، در این فصل طراحی پیراهن خود را به کمپانی جوما سپرده. پیراهن این فصل سپاهان البته خیلی زیبا نیست اما از کیفیت استانداردی برخوردار است. شاید تحربه این باشگاه از همکاری با جوما، بتواند به مسئولان فدراسیون فوتبال در انتخاب جوما کمک بیشتری کند.
دیدگاه بگذارید

avatar
  Subscribe  
Notify of