رییس فدراسیون فوتبال درباره جلسه دانشافزایی فوتبال، برنامههای کارلوس کیروش برای جامجهانی، بدهی باشگاهها و حکم کمیته استیناف درباره تبانی در لیگ دسته یک به اظهارنظر پرداخت.
به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی کفاشیان بعد از سخنرانی در جلسه دانشافزایی مدیران و سرمربیان باشگاههای فوتبال در جمع خبرنگاران بیان کرد: قبل از آغاز مسابقههای لیگ خواستیم جلسهای با سرپرستان، ناظران، سرمربیان و سرپرستان تیمهای لیگ برتری و دسته یکی ترتیب دهیم تا هماهنگیهای لازم انجام شود و همچنین برنامهریزی و قانون و مقررات را به اطلاعشان برسانیم تا مسابقههای لیگ به نحو احسن برگزار شود.
وی درباره بازگشت کیروش به ایران هم گفت: او در حال حاضر برنامهریزیهایش را انجام میدهد و قرار بود 4 روز دیگر به ایران بیاید اما مرخصیاش را یک هفته دیگر تمدید کرد و قرار است 10 روز دیگر برنامههایش را بدهد تا برای تدارک برنامههایمان مشکل نداشته باشیم. او اعلام کرده که چند بازی دوستانه باید داشته باشیم و ما بعد از بررسی این بازیها و امکانپذیر بودنشان اجرایش خواهیم کرد. او فعلا در برزیل به سر میبرد، چون جام کنفدراسیونها نیز در آنجا برگزار شده و نمایندگان فیفا در آنجا حضور دارند. بنابراین ملاقاتهایی با نمایندگان برخی کشورها داشته است. شاید کارهای دیگری هم انجام داده که نمیدانم.
رییس فدراسیون فوتبال همچنین با بیان اینکه حریفان تدارکاتی میتواند بعد از آبانماه مشخص شود، تصریح کرد: کیروش گفته باید با تیمهای قوی بازی کنیم و ترسی از باخت نداشته باشیم. او برنامههای کلیاش را به ما داده و منتظر ریز برنامههایش هستیم. پیشنهادهای مختلفی هم برای بازی دوستانه دادهایم. کشورها در این زمینه به دو بخش تقسیم میشوند. آنهایی که به جامجهانی صعود نکردهاند و وضعیتشان مشخص نیست و بعد از آبانماه که قرعهکشی انجام میشود، میتوانیم راحتتر حریفان تدارکاتیمان را انتخاب کنیم اما الان هم چند تیم پیشنهاد شده که اگر کیروش موافقت کرد، بازی انجام میدهیم.
کفاشیان همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه آیا با بازی دوستانه مقابل کرهجنوبی موافقت شده است یا نه، اظهار کرد: بعد از اینکه با فدراسیون کرهجنوبی توافق کردیم تا شکایتهایمان را از هم پس بگیریم، پیشنهادی از آنها برای بازی دوستانه دریافت کردیم و به آنها گفتیم اگر کادر فنیمان مایل بود، این بازی انجام میشود اما تاکنون کیروش جوابی به ما نداده و حدس میزنیم نمیخواهد این بازی انجام شود.
وی همچنین درباره باشگاههای بدهکار عنوان کرد: کمیته انضباطی به دنبال این است تا حق طلبکاران گرفته شود. بیشتر باشگاهها بدهیهای سنگین دارند. میتوانیم از باشگاهها در طول لیگ بدهیهایشان را دریافت کنیم یا تعهد بگیریم. اگر به تعهدشان عمل نکردند، کسر امتیاز شوند.
علی کفاشیان از نهایی شدن حکم کمیته استیناف درباره تبانی در لیگ دسته یک خبر داد و گفت: این حکم امروز یا فردا اعلام میشود.
رییس فدراسیون فوتبال در پایان درباره جلسه فردای کمیته داوران گفت: این جلسه فردا ساعت 11 در دفتر من برگزار میشود و تلاش میکنیم که اختلافات پیش آمده را حل کنیم. به هر حال همیشه افراد از تغییر بدشان نمیآید و شاید به همین دلیل است که این اختلافها پیش آمده است.