رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال گفت که پس از تکمیل آیین نامه کمیته داوران فردی را برای تصدی ریاست دپارتمان داوری به دبیرکل فدراسیون معرفی می کند.


فریدون اصفهانیان در گفت و گو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، درباره سرنوشت ریاست دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال که این روزها محل مناقشه او با حسین عسگری است، اظهار کرد: قبلا محمد فنایی را برای تصدی این پست معرقی کرده بودم اما چون اینکار قبل از تدوین آیین نامه کمیته بود، فعلا منتفی است.

وی ادامه داد: پس از تکمیل آیین نامه کمیته فنایی یا فرد دیگری را به دبیرکل معرفی می کنیم تا درباره انتصابش به ریاست دپارتمان تصمیم گیری شود.
رئیس کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین گفت: طبق اساس نامه دبیرکل فدراسیون، رئیس دپارتمان داوری را انتخاب می کند اما مهم است که چه کسی این فرد را به او معرفی کند. رئیس دپارتمان باید با کمیته داوران هماهنگ باشد، بنابراین کمیته فردی را به دبیرکل معرفی می کند.
* عضویت نماینده بانوان در کمیته داوران

اصفهانیان در ادامه درباره حضور یک نماینده از جامعه بانوان داور در کیته داوران گفت: دوست دارم که حتما چنین شخصی در کمیته داوران باشد، چون داوران زن در فوتبال و فوتسال فعال هستند و نقطه نظرات آنها مهم است. فعلا منتظریم تا خانم شجاعی در جلسه هیات رئیسه فدراسیون نظر خود را اعلام کند.
* توصیه کفاشیان به کمیته و دپارتمان داوران
رئیس کمیته داوران در ادامه با اشاره به جلسه اخیر این کمیته با حضور علی کفاشیان گفت: جلسه خوبی بود که رئیس فدراسیون و آقای عسگری هم تشریف داشتند. باید طوری رفتار شود که همه به وظایف خود عمل کنند. آقای کفاشیان هم در این جلسه رهنمودهایی داشتند که دپارتمان مصوبات کمیته را اجرا کند و هر طرحی دارد هم آن را به کمیته اطلاع دهد.
* حذف عنوان کمیته تدوین مقررات از مقدمه آیین نامه کمیته داوران
اصفهانیان همچنین گفت: در مقدمه آیین نامه کمیته داوران درج شده بود که کمیته تدوبن مقررات فدراسیون در تدوین آیین نامه کمک کرده اما کفاشیان گفت که مقدمه در اختیار اوست و بهتر است که این عنوان حذف شود.