ورزش > والیبال - سرمربی تیم ملی والیبال از برد شاگردانش مقابل آلمان خوشحال است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ ولاسکو پس از پیروزی شاگردانش مقابل آلمان در کنفرانس خبری گفت: «خوشحالم که توانستیم اولین برد سه بر صفر را به دست بیاوریم و اینکه این برد در ماه مبارک رمضان به دست آمده. به همه هواداران والیبال تبریک میگویم که خوشحال شدند. قبل از بازی با بچهها صحبت کردم که مردم بچهها را به خاطر این دوست دارند که با قلبشان بازی میکنند. ولی به بچهها گفتم من بیشتر به فکرتان اهمیت میدهم. بچههای ما خیلی بهتر شدند. بالانس آنها هم خوب شده و نوسان زیادی ندارند. فکر کنم کلید بازی ما که توانستیم ببریم سرویسهایمان است. ما مشکل زیادی با سرویسهایمان برایشان به وجود آوردیم. آمار دریافتهای روی تور هم خیلی خوب بود.»
ولاسکو ادامه داد: «معروف کاپیتان ما خیلی خوب بود و تاکتیکها را خیلی خوب اجرا کرد. فکر میکردیم که سه بر صفر ببریم اما مهم این بود که بعد از گیم دوم تمرکزمان را از دست ندادیم. خوشحالم که این عادت آسیایی را از دست دادهایم که بعد از هر بازی دور زمین میچرخند. الان طوری شده که بازیکنانمان بعد از امتیاز کردن هر توپ به فکر امتیاز کردن توپ بعدی هستند. من هم علاوه بر ایرانیها خودم هم به بازیکنان تیم ملی ایران افتخار میکنم.»
ولاسکو در مورد شرایط سخت لیگ جهانی و فاصله کم مسابقات تیمها که باعث خستگی بیش از حد بازیکنان ایران شده است گفت: «من در تیمهای مختلفی مربیگری کردم اما هیچ وقت در مورد این مسائل حرف نزدهام. ما باید یاد بگیریم که تیم شرایط سخت باشیم و در مورد این مسائل اعتراض نکنیم.»
او در پاسخ به این سوال که شما عادتهای زیادی از والیبال ایران را تغییر دادید گفت: «من به بازیکنان نشان دادم وقتی ضربه را به توپ میزنند چند ثانیه طول میکشد تا توپ تبدیل به امتیاز شود و اگر بخواهید خوشحالی کنید دیگر زمانی برای زدن ضربه بعدی وجود ندارد. بچههای من هم باهوش هستند و این کارها را انجام میدهند. بچههای من دیدهاند که تیمهای آلمان و صربستان این کارها را انجام میدهند. وقتی امتیاز میگیرند سریع میآیند دنبال امتیاز بعدی. اینطوری نیست که خوشحال نباشند، ولی به این فکر میکنند که امتیاز بعدی را بگیرند. این چیزی است که تیمهای خوب دنیا انجام میدهند. برای همین است که مسابقات بینالمللی خیلی مهم است.»