به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از سایت باشگاه استقلال، هاشم بیگ زاده مدافع تیم استقلال، پیرامون اردوی اوکراین و مسائل دیگر، صحبت هایی را مطرح کرد که در ادامه می خوانید.


*اردوی یک هفته ای استقلال در اوکراین به اتمام رسید. ارزیابی تان از این اردو چیست؟


به نظرم اردوی خیلی خوبی را در اوکراین پشت سر گذاشتیم ضمن اینکه یک بازی تدارکاتی خیلی خوب هم داشتیم و توانستیم به هماهنگی نسبی برسیم. در تهران هم تمریناتمان را دنبال می کنیم و آماده می شویم برای اولین بازی لیگ و همینطور ادامه بازی های لیگ قهرمانان آسیا.


*بازی تدارکاتی با دیناموکیف هم با برد استقلال همراه بود؛ برگزاری چنین دیدارهایی با تیمهای اروپایی را چقدر در استقلال موثر می دانید؟


برگزاری بازی تدارکاتی با تیمهای اروپایی نه تنها به استقلال، که به تیم ملی هم کمک خواهد کرد. این بازی ها باعث می شود تا خودمان را با فوتبال آنها مقایسه کنیم که به نظرم مهمترین اختلاف فوتبال ما با آنها، تلاش بیشتر اروپایی ها برای بهتر شدن است.


*شنیدیم که در این بازی هم به عنوان دفاع راست به میدان رفتید؟


کمبود بازیکن باعث شد تا من در این پست بازی کنم. ما کلا با 13، 14 بازیکن به اوکراین رفتیم و چون عابدینی و جمشیدیان مصدومیت جزئی داشتند امیرخان از من خواست تا در این پست بازی کنم. البته خوب هم بازی کردم چون من بازیکن دو پا هستم ضمن اینکه کلا پای اصلی ام، پای راست است ولی در دفاع چپ بازی می کنم.


*فکر می کنید با توجه به اینکه تمرینات استقلال دیرتر از سایر تیمها شروع شد، برگزاری این اردو توانسته باشد فرصت از دست رفته استقلال را جبران کند؟


ما الان تمریناتمان را در 2 نوبت صبح و عصر دنبال می کنیم و به نظرم شرایط بدنی تیم خیلی بهتر شده است. البته بازی های لیگ هم 12 روز عقب افتاد و این به نفع تیمهایی شد که تمریناتشان را دیر شروع کردند که ما هم یکی از آنها بودیم. با وجود همه اینها، به نظرم حتی دیر شروع شدن تمریناتمان هم نمی تواند مانع موفقیت استقلال شود چون امسال برای هدفهای مهمی می جنگیم که از جمله آنها، موفقیت در آسیاست.*قرعه کشی رقابتهای لیگ هم انجام گرفت و بر اساس آن برای اولین بازی باید به تبریز بروید تا با گسترش فولاد بازی کنید.


بازی سختی پیش رو داریم چون این تیم تازه به لیگ برتر صعود کرده و مقابل ما انگیزه زیادی دارد اما هدف ما این است که هر تورنمنتی را با برد شروع کنیم.


*امیر قلعه نویی در صحبت هایش به این نکته اشاره کرده بود، که تیم امسال بسیار بهتر از تیم فصل قبل خواهد بود. چقدر با این موضوع موافقید؟


امیرخان بی دلیل این حرف را نزده. او یک نیم فصل پشت من ایستاد که از همین جا دوباره از او تشکر می کنم. یک نیم فصل حمایتم کرد و در حالی که خیلی ها با غرض می گفتند هاشم بیگ زاده خوب نیست یا ضعیف است، به من بازی داد آن هم در حالی که خوب بازی می کردم. حمایت او، من را تا تیم ملی هم رساند و حالا می گویم که او بی دلیل نگفته تیم امسال بهتر است چون به عنوان مربی، نکاتی را می بیند و می سنجد که شاید کمتر به چشم بیایند.


*بازی های تیم ملی والیبال را در هفته های اخیر دنبال کرده اید؟


بله و بابت موفقیت های تیم ملی والیبال به جامعه ورزش تبریک می گویم. بعد از صعود تیم ملی به جام جهانی، این تیم ملی والیبال است که موجبات شادی مردم را فراهم کرده و به خاطر همین من هم مثل همه هموطنانم از موفقیت های بزرگ آنها خوشحالم.