در مراسمی که نماینده ای از ایران در میان نامزدها نبود، جوایز اصلی به کره جنوبی، استرالیا، امارات، هنگ کنگ و ژاپن رسید.
طرفداری- در مراسمی که در ابوظبی امارات برگزار شد، برترین های آسیا انتخاب شدند.


این مراسم در ابتدا با صحبت های ریاست کنفدارسیون فوتبال آسیا، شیخ سلمان بن ابراهیم آل خلید، آغاز شد. در ادامه، نخستین جایزه شب به اسیا حیاتو از کامرون تعلق گرفت. او که سابقه طولانی ای در فیفا دارد و در لیست شرم فیفا قرار گرفته است، جایزه الماس آسیا را دریافت کرد.


در ادامه، جایزه رویای آسیا به فدراسیون فوتبال قطر رسید. پس از آن جایزه بهترین عضو کنفدارسیون فوتبال آسیا در بخش جاه طلبی کنفدارسیون، به بوتان رسید. در بخش بهترین عضو کنفدارسیون آسیا در بخش پیشرفت نیز هند موفق به دریافت جایزه شد. بهترین عضو کنفدراسیون فوتبال آسیا در بخش الهام بخشی نیز به فدارسیون فوتبال ژاپن تعلق گرفت و جایزه برترین فدراسیون فوتبال در توسعه فوتبال مردمی نیز به فلیپین رسید.
در بخش مهم تر مراسم، چان یوئن تینگ از هنگ کنگ موفق به دریافت جایزه بهترین مربی زن سال شد و چون کانگ-هی، سرمربی تیم قهرمانِ لیگ قهرمانان آسیا، چونبوک موتورز، نیز به عنوان برترین مربی مرد سال 2016 قاره آسیا انتخاب شد. او سابقه هدایت تیم ملی کره جنوبی در جریان رقابت های انتخابی جام جهانی 2014 را دارد.در بخش انتخاب بهترین بازیکنان جوان قاره، جایزه بهترین بازیکن جوان مرد به ریتسو دوان از ژاپن و جایزه بهترین بازیکن زن جوان به هموطن دوان، فوکا ناگانو رسید.


در بخش پایانی مراسم نیز نوبت به انتخاب برترین بازیکنان سال 2016 قاره آسیا رسید که در این بین، شینجی اوکازاکی، مهاجم لستر سیتی به عنوان بهترین بازیکن ملی پوش سال انتخاب شد. پس از او کاتلین فورد، عضو تیم ملی بانوان استرالیا به عنوان بهترین فوتبالیست زن سال انتخاب شد.

عمر عبدالرحمن، ستاره کویر و هافبک تیم ملی امارات متحده عربی و العین نیز به عنوان بهترین بازیکن سال 2016 فوتبال آسیا انتخاب شد.

علی اصغر حسن زاده نیز به عنوان بهترین بازیکن فوتسال سال 2016 آسیا انتخاب شد.