طرفداری- از هفته چهاردهم لالیگای اسپانیا، امشب بارسلونا و رئال مادرید ال کلاسیکوی 265 را برگزار می کنند.زمان و مکان برگزاری بازی
تاریخ
زمان
مکان
13 آذر ماه 95 18:45 استادیوم نیوکمپ/بارسلونا
ترکیب احتمالی دو تیم و ارزیابی آماری
توضیحی اجمالی از مسابقه و شرحی از وضعیت دو تیم

نبردی فراتر از یک مسابقه یا دوئل بدون تکراری شدن نامی ست که همواره بسیاری از هواداران با آن به استقبال ال کلاسیکو می روند. رقابت تنگاتنگ سیاسی و ورزشی و رتبه های اول و دوم این فصل مادرید و بارسلونا در لالیگای اسپانیا به حساسیت های جدالی افزوده که قرار است به دلیل سانحه هوایی یا به نوعی قابل توصیف تر فاجعه رخ داده در مدلین کلمبیا برای تیم چاپه کوئنسه با یک دقیقه تاخیر به احترام درگذشتگان برگزار شود. قضاوت این دیدار نیز به عهده کارلوس کلوس گومز با تجربه خواهد بود.
-
بارسلونا؛ هر چقد نتایج اخیر، این تیم را وارد حاشیه و بحران کرده، بازگشت تک تک مصدومان مرهمی بوده بر زخم های تیم لوئیز انریکه، که با دو تساوی در هفته های دوازدهم و سیزدهم لالیگا مقابل مالاگا و رئال سوسیداد گام به دیدار هفته چهاردهم مقابل رئال مادرید می گذارد. آندرس اینیستا و ساموئل اومتیتی دو بازیکن کلیدی آبی اناری پوشان در خط دفاعی و هافبک میانی که نبودشان به بارسلونا ضربه زده، حال بازگشتشان می تواند مُسکن روحی را به اردوی کاتالان ها تزریق کند. خبرهای خوب با عدم مشکل صدمه دیدگی جرارد پیکه و جوردی آلبا برای بارسلونا ادامه دارد. هدف بارسلونا را می توان تنها پیروزی طلبی، کم کردن اختلاف 6 امتیازی با رئال صدرشنین و نفس گیری و بازگشت به لالیگا توصیف کرد.

-
رئال مادرید؛ شرایط آن ها کاملا متضاد با بارسلوناست. تیمی فاقد شکست در لالیگای این فصل اما با بدشانسی های پایان ناپذیر، که گریبان سه بازیکن مهم تیم را نیز گرفته است. بله، مصدومیت آن چیزی ست که رئال مادریدِ زین الدین زیدان را اجبار می کند بدون گرت بیل، تونی کروس و آلوارو موراتا به استقبال ال کلاسیکو بروند. البته آن ها اعتماد بنفسشان قابل قیاس با بارسلونا نیست، چرا که با اختلافی شش امتیازی نسبت به رقیب، تیم نخست لیگ هستند و پیروز آخرین ال کلاسیکو که در نیوکمپ نیز برگزار شده خودشان هستند. سفیدپوشان مادریدی می کوشند با غلبه بر آبی اناری ها و با اندوختن حداکثر امتیاز این دیدار و بیشتر کردن اختلاف، بار خود را برای فتح لالیگا پس از چندین سال ناکامی ببندند.آخرین اخبار دو تیم

-
گفته می شود جرمی متئو تنها مصدوم بارسلونا برای این دیدار است و جرارد پیکه و جوردی آلبا برای بازی پیش رو در دسترس کادرفنی تیمشان هستند.


- رئال مادرید سه غایب مهم دارد که گرت بیل، آلوارو موراتا و تونی کروس مصدومان این تیم هستند.

جایگاه دو تیم در جدول رده بندی لالیگا
نتایج دیدار های اخیر رودر روی دو تیم


نتایج دیدار های اخیر دو تیم
بهترین بازیکنان دو تیم

نکات آماری و جالب بازی

- بارسلونا و رئال مادرید مجموعا 264 بار ال کلاسیکو را برگزار کرده اند و دیدار پیش رو مصاف دویست و شصت و پنجم آن هاست.


- از این تعداد، آن ها 231 بار در بازی های رسمی مقابل هم قرار گرفته اند که 172 تای آن در لالیگا بوده است.


-در 231 بازی رسمی دو تیم سهم بارسلونا 90 و سهم رئال مادرید 93 پیروزی بوده است و این در حالی ست که از 172 بازی لالیگا، بارسلونا 68 بار برده و رئال نیز 72 بار موفق به شکست رقیبش شده است.


- بارسلونا بیش از 2.5 گل متوسط در 10 بازی خانگی اخیر خود برابر رئال مادرید در تمام مسابقات به ثمر رسانده است.


- شاگردان لوئیز انریکه در 29 بازی از 32 بازی خانگی خود در لالیگا متحمل شکست نشده اند.


- کاتالان ها در 3 بازی اخیر خانگی خود موفق به بسته نگه داشتن دروازه خود شده اند.


-رئال مادرید در 25 بازی اخیر خود در لالیگا شکست ناپذیر بوده اند.


- سفید پوشان مادریدی بیش از 2.5 گل به طور میانگین در 6 بازی پیشین خود در لالیگا وارد دروازه حریفان کرده اند.


- شاگردان زین الدین زیدان در 7 دیدار خارج از خانه گذشته خود در لالیگا موفق به زدن حداقل دو گل شده اند.


- لوس بلانکوس در 6 بازی از 7 بازی اخیر دور از خانه خود در لالیگا توانسته در هر دو نیمه بازی پیروزی را از آن خود کند.


- همچنین رئالی ها در 8 بازی از 10 مسابقه خود در خانه بارسلونا به رقیبشان دست کم 2 گل را زده اند.

صحبت های سرمربیان دو تیم پیش از مسابقه

لوئیز انریکه (بارسلونا): دیدار دشواری مقابل رئال مادرید داریم. آن ها خط دفاع خیلی خوبی دارند و به طور سازمان یافته و با نظم بازی می کنند. عملکرد آن ها بدون مالکیت توپ هم بسیار سریع است. بازیکنانی در سطح جهانی در تیم رقیب وجود دارد و این مسابقه فردا را به یک بازی خاص تبدیل کرده است. برای فردا به بهترین نسخه خود نیاز داریم و باید سعی کنیم کنترل بازی را تا جایی که امکان دارد از دست ندهیم.زین الدین زیدان (رئال مادرید): بازی سختی در پیش خواهد بود. این طبیعی است، چرا که در مقابل یک رقیب بزرگ قرار خواهیم گرفت. آماده هستیم و قصد تمرکز روی بازی فردا را داریم. هواداران از ما برد می خواهند. ما همیشه به تمام مسابقات خود به چشم یک جدال مهم نگاه می کنیم و تنها این به بازی فردا ارتباط ندارد. خیلی خود را درگیر کسب یک نتیجه نمی کنیم، هدف بیشتر ارائه بازی خوب و قابل پسند است.


پیش بینی وب سایت WhoScored از نتیجه بازی
بارسلونا 2-2 رئال مادرید