هتریک آردا توران و پاسخی کوبنده به منتقداندر مسابقه ای یک طرفه بارسلونا موفق شد با چهار گل بروسیا مونشن گلادباخ را با شکست روانه آلمان کند.
طرفداری- از دور ششم و برگشت رقابت های گروهی لیگ قهرمانان اروپا، از ساعت 23:15 بارسلونا در نیوکمپ و در بازی تشریفاتی به مصاف بروسیا مونشن گلادباخ رفت.


گزارش بازی
بارسلونای میزبان با مالکیت توپ و میدان بازی را آغاز کرد و یکی دو خطر نصفه و نیمه را روی دروازه گلادباخ پای ریزی کرد که البته حاصلی نداشت. تیم آلمانی بیشتر سعی به نمایش تدافعی و چشم به ضد حمله داشت که در دقایق ابتدایی این را به خوبی نشان می داد. بارسلونا که قصد داشت از جناحین به گل برسد تلاشش بی ثمر ماند تا اینکه روی خلاقیت لیونل مسی به خواسته اش رسید.


در دقیقه 16 بازی بود که حرکت رو به جلوی مسی و یک-دویی که با آندره گومز داشت، توپ را در سمت چپ خط حمله به آردا توران رساند. وینگر ترکیه ای با پاسی رو ب عقب در بهترین جا، مسی را دوباره صاحب توپ کرد تا او موفق به گلزنی شود.
پس از این گل گلادباخی ها دست از بازی دفاعی خود نکشیدند و شاگردان لوئیز انریکه را وادار به پاس کاری متعدد و گردش توپ دور و بر محوطه جریمه گلادباخ کردند. البته بارسایی ها نیز توسط مسی می توانستند صاحب گل دوم شوند که شماره آرژانتینی نتوانست از ارسال ویدال سودی ببرد و ضربه اش پیش از اتمام نیمه اول به از کنار دروازه به بیرون رفت.


45دقیقه نیمه دوم را آبی اناری پوشان باز هم با گلی زودهنگام آغاز کردند.


پنج دقیقه بعد از شروع این نیمه بود که سانتر دنیس سوارز با برخورد به مدافع حریف را آردا توران با یک ضربه سر وارد دروازه گلادباخ کرد.
آردا 3 دقیقه بعد دوباره گلزنی کرد. این بار نفوذ و ارسال الیکس ویدال از سمت راست بود که آردا با شوتی زمینی از درون محوطه جریمه حریف تور دروازه یان سومر را لرزاند.

پاکو آلکاسر نیز فرصت خوبی برای دستیابی به نخستین گل خود پس از پیوستن به بارسلونا داشت که ضربه اش وارد دروازه نشد. در دقیقه 67 آلکاسرِ ناکام به آردا توران پاس گل داد.


شبیه به دو گل قبلی بود که آلکاسر این بار ارسالی از سمت راست داشت و توران برای بار سوم پایش به گلزنی باز شد تا با هتریک خود پاسخ کوبنده ای به انتقادات بدهد.


در ادامه ضربه سر لیونل مسی از روی خط دروازه گلادباخ برگشت داده شد و تک حمله جدی پسران شوبرت نیز برای آن ها گلی در بر نداشت تا در نهایت بازی با حساب 4-0 به نفع کاتالان ها خاتمه یابد.

ترکیب دو تیم و آمار بازی