ناپولی توانست بنفیکا را در خاک پرتغال شکست دهد و به عنوان تیم اول گروه، به مرحله بعد راه پیدا کند.
طرفداری - از چارچوب مرحله گروهی لیگ قهرمانان اروپا، در شب آخر، دو تیم بنفیکا و ناپولی به مصاف هم رفتند و ناپولی توانست با گل های کایخون و مرتنز، در مقابل تک گل خیمنز، حریف پرتغالی اش را شکست دهد.


ترکیب ابتدایی دوتیم

بنفیکا
: ادرسون، نلسون، سمدو، لوئیزائو، لیندلوف، آندره آلمیدا، سالویو، فیسا، پیزی، کروی، گونسالو گوئدس، رائول خیمنز


ناپولی: رینا، هوسای، کولیبالی، آلبیول، فوزی غلام، آلان، دیاوارا، همشیک، کایخون، اینسینیه، گابیادینی

لحظات مهم بازی

بازی با برتری ناپولی آغاز شد. در دقیقه 7 ضربه پای چپ فوزی غلام از پشت محوطه جریمه، از کنار دروازه به بیرون رفت.


در دقیقه 12 گونسالو توپ را روی دروازه ناپولی سانتر کرد و ضربه سر خیمنز از بالای دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.


در دقیقه 21 ضربه مارک همشیک از گوشه محوطه جریمه، توسط ادرسون در مرکز دروازه مهار شد.


در ادامه بنفیکا توانست کمی جلو بکشد و چند شوت به سمت دروازه ناپولی روانه کند اما نتیجه در پی نداشت. پس از چند تلاش نا فرجام، بدون موقعیت صد در صد دو تیم کارشان را در نیمه اول با نتیجه 0-0 به پایان رساندند.


با شروع نیمه دوم ناپولی باز هم خوب کار کرد. در دقیقه 49 اینسینیه توپ را روی دروازه بنفیکا ارسال کرد و کایخون از روی خط شش قدم موقعیت عالی را از دست داد و توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.
در دقیقه 60 ناپولی توسط کایخون به گل اول رسید. پاس مرتنز در محوطه جریمه به مهاجم اسپانیایی رسید و او با ضربه پای راست زیبا از مرکز محوطه جریمه دروازه بنفیکا را باز کرد.در دقیقه 67 آلان کرنر ناپولی را روی دروازه ارسال کرد. توپ در مرکز محوطه جریمه به اینسینیه رسید و ضربه پای راست او از کنار دروازه با اختلاف کمی به بیرون رفت.در دقیقه 77 پیزی ضربه آزاد بنفیکا از پشت محوطه جریمه ناپولی به سمت دروازه زد. توپ او با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.دو دقیقه بعد در دقیقه 79 ناپولی گل دوم را نیز به ثمر رساند. پاس غلام در مرکز محوطه جریمه به مرتنز رسید و مهاجم بلژیکی با یک ضربه زیبا کار را تمام کرد.در دقیقه 84 ضربه زیلینسکی از گوشه محوطه جریمه توسط ادرسون دروازه بان بنفیکا مهار شد.در دقیقه 87 بنفیکا توانست یکی از دو گل خورده را جبران کند. رائول خیمنز با ضربه پای راست از مرکز محوطه جریمه، اختلاف میزبان را با ناپولی کم کرد.در ادامه دو تیم نتوانستند موقعیت جدی خلق کنند تا در نهایت ناپولی به عنوان تیم اول و بنفیکا به عنوان تیم دوم به دور بعد صعود کنند.
آمار بازی