در شبی که مسی، اینیستا، سوارز و نیمار انواع و اقسام حرکات تماشایی را انجام دادند، بارسلونا موفق شد اسپانیول را با حساب 4-1 مغلوب کند.
طرفداری- از ساعت 23:15 دقیقه و از هفته شانزدهم لالیگا، بارسلونا در استادیوم خانگی خود، نیوکمپ پذیرایی از اسپانیول در شهراورد کاتالونیا را بر عهده گرفت.

گزارش بازی

به مانند تمامی دیدار های خانگی، بارسلونا کار را با مالکیت آغاز کرد و اسپانیول را برای توپ گیری وادار به پرس کرد. پیش از رسیدن به دهمین دقیقه بازی بارسلونا در جدی ترین موقعیتش می توانست به گل زودهنگام برسد که همکاری MSN و در نهایت ضربه مسی راهی به درون چارچوب پیدا نکرد. بازی نسبتا خشن مدافعان اسپانیول کارت زردی را برای پابلو پیاتی، مهره مطرح این تیم به همراه داشت.


در دقیقه 17 بارسلونا به گل رسید! پاس در عمق و پشت مدافعین آندرس اینیستا برای لوئیس سوارز را شماره 9 اروگوئه ای با یک استپ رو به جلو و کمی پیش بردن توپ، موفق شد قفل دروازه دیگو لوپز را باز کند.

در ادامه بازی درگیرانه ای را از دو تیم شاهد بودیم که به جز ضربات مستقیم و تصاحب توپ و میدان از سوی آبی اناری پوشان نمایشی دیگر از دو تیم دیده نمی شد. البته که روی یک ضد حمله در دقیقه 30 مسی می توانست روی پاس نیمار بازی را 2-0 کند که شوت او در مسیر راه با برخورد به مدافع راهی کرنر شد. نیمه نخست با همان تک گل سوارز به سود شاگردان لوئیز انریکه به اتمام رسید.45دقیقه نیمه دوم را بارسلونا با حمله ای جدی پایه ریزی کرد که پاس عمقی مسی برای سوارز، با سیو دیگو لوپز راهی کرنر شد. البته که لوپز در برخوردی که با سوارز داشت به دلیل مصدومیت مجبور به ترک زمین بازی شد تا روبرتو جانشین او در سنگر اسپانیول شود.در شصت و هفتمین دقیقه از بازی بارسلونا به گل دوم دست یافت. حرکت تماشایی اینیستا بعد از دریبل ریز چند بازیکن توپش پشت محوطه جریمه به مسی رسید. شماره 10 بارسلونا هم به مانند کاپیتان تیمش سه بازیکن را به زیبایی هر چه تمام تر جا گذاشت و شلیکش را روانه دروازه اسپانیول کرد که بعد از دفع ناقص روبرتو، سوارز در نزدیکی دروازه کار را 2-0 کرد.


آتش بازی مسی و جا گذاشتن های مدافعین حریف انگار تمامی نداشت. دو دقیقه بعد از گل دوم، روی حرکت انفجاری مسی و پاس رو به جلویش جوردی آلبای پیش تاخته با یک شوت محکم نتیجه را تبدیل به 3-0 به نفع بلوگرانا کرد.


پس از چنین نمایشی که سبب انفجار نیوکمپ شد، بازی کمی آرام شد.

در دقیقه 79، شاگردان کیکو فلورس در اسپانیول موفق شدند یکی از سه گل دریافتی را با پاس جرارد مورنو برای خاوی لوپز و ضربه زیبای او جبران کنند.در دقایق پایانی مسابقه بود که پای لیونل مسی هم به گلزنی باز شد. یک دوی فوق ستاره آرژانتینی در دقیقه نودم با لوئیس سوارز سبب شد تا مسی با روبرتو تک به تک شود تا پس از آن دارنده پنج توپ طلای فوتبال جهان با ضربه ای روی هوا و لایی دادن به گلر اسپانیول را بازی را 4-1 کند.پس از آن دیگر اتفاق خاصی رخ نداد و بازی با نتیجه 4-1 به سود میزبان خاتمه یافت.


ترکیب دو تیم و آمار بازی