نشست هم اندیشی مسئولان سازمان لیگ با مدیران عامل 6 باشگاه لیگ برتری برگزار شد.

پرسپولیس اف سی: به گزارش سایت رسمی باشگاه پرسپولیس و به نقل از سازمان لیگ فوتبال ایران، در این نشست علی کاظمی، غلامرضا بهروان، سهیل مهدی، محمد رضا کسرایی از مسئولان سازمان لیگ و سید رضا افتخاری مدیرعامل باشگاه استقلال، غلامرضا سمندر مدیرعامل باشگاه گسترش فولاد تبریز، مسئولان مجوز حرفه ای باشگاه های پرسپولیس، استقلال خوزستان، ذوب آهن اصفهان و فولاد خوزستان حضور داشتند.


کاظمی: خودمان را در کنار باشگاه ها می بینیم


علی کاظمی در ابتدای نشست اعلام کرد: بحث صدور مجوز حرفه ای از سال 2009 از سویAFC مطرح و پیگیری شد و تا سال 2012 به فدراسیون و سازمان لیگ فرصت داده شد تا باشگاه ها در بخش های مختلف زیرساخت های مورد نظر باشگاه ها را برای دریافت مجوز حرفه ای فراهم کنند.
وی ادامه داد: در ابتدا کنفدراسیون فوتبال آسیا تعیین سهمیه کشورها در لیگ قهرمانان آسیا را به همین ساختار باشگاه ها اعطا کرد و اکنون کنفدراسیون فوتبال آسیا به مسایل جزیی تر ورود پیدا کرده و اکنون نتایج تیم های ملی و باشگاه ها در تعیین سهمیه کشورها موثر واقع شده است. سازمان لیگ برای دریافت مجوز حرفه ای خود را در کنار باشگاه ها می بینید تا باشگاه های ما بتوانند این مجوز حرفه ای را به طور کامل دریافت کنند.

بهروان: تا پنجشنبه اطلاعات تکمیلی باید به AFC
ارسال شود


غلامرضا بهروان هم در این نشست خطاب به نمایندگان باشگاه ها اعلام کرد: تا پنجشنبه باشگاه ها فرصت دارند تا مدارک تکمیلی خود را برای رفع نواقص احتمالی در پرونده هایشان به AFC ارسال کنند. در حال حاضر تعیین سهمیه باشگاه ها بر اساس 70 درصد نتایج باشگاه ها و 30 درصد نتایج تیم های ملی تعیین می شود اما کنفدراسیون فوتبال آسیا به مسیری می رود که تعیین سهمیه کشورها براساس نتایج صدرصد باشگاه ها تعیین می شود.سهیل مهدی: AFC خواستار اطلاعات تکمیلی از باشگاه های ایرانی استسهیل مهدی رئیس کمیته صدور مجوز حرفه ای سازمان لیگ در مورد شرایط صدور مجوز حرفه ای باشگاه ها گفت: 13 دسامبر از سوی AFC ایمیلی آمد که مدارک تکمیلی باشگاه ها را از ما خواسته بودند تا اطلاعات تکمیلی را از سوی باشگاه ها برای آنها ارسال کنیم. عمده مدارک خواسته شده از باشگاه ها برای تکمیل پرونده مجوز حرفه ای باشگاه های ایرانی در مورد برنامه توسعه جوانان، پرورش نونهالان و تیم های پایه و آکادمی باشگاه ها، ایمنی مربوط به ورزشگاه ها ، آموزش ضمن فوتبال که مربوط به مسایلی مثل آموزش دوپینگ و.. است.