به گزارش "ورزش سه"، برانکو ایوانکوویچ که توانست در نیم فصل اول تیمش را به عنوان صدرنشین لیگ معرفی کند، اکنون در ماراتن نیم فصل دوم به دنبال تداوم این عملکرد است. او که با جدایی احمد نوراللهی و امید عالیشاه موفق شده اکنون سامان نریمان جهان و سروش رفیعی را جذب کند، در نشست خبری پیش از دیدار برابر سایپا به تشریح شرایط تیمش پرداخت.برانکو ایوانکوویچ در ابتدای صحبتهایش ضمن تسلیت به خانواده کاظم سیدعلی خانی، پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: «بازیهای برگشت را با دیدار سایپا در استادیوم آزادی آغاز می کنیم. تیمی که در هفته گذشته بازی زیبایی برای ماشین سازی به نمایش گذاشت و آنها نشان دادند بعد از اینکه دو گل از حریف عقب افتادند توانایی بالایی برای عوض کردن جریان بازی دارند.»وی ادامه داد: «اکنون این تیم با اضافه کردن حامد لک و عزت پورقاز مطمئنا با توانایی بالاتر از گذشته که من آن را 30 درصد بیشتر ارزیابی می کنم در نیم فصل دوم حاضر خواهد شد. سه امتیاز این بازی با توجه به شرایط موجود اهمیت بالایی دارد و ما در تلاش برای کسب سه امتیاز ارزشمند این بازی هستیم.»


وی در خصوص بازیکنان جدا شده از این تیم گفت: «نوراللهی و عالیشاه از تیم جدا شده اند. رحمتی و زاهدی نیز که در نیم فصل فرصتی برای بازی به دست نیاورده بودند چنین شرایطی دارند و از جمع ما جدا شده اند. این شرایط احتمالا برای آرام طبع نیز وجود خواهد داشت و او به زودی جمع ما را ترک خواهد کرد.»

برانکو ایوانکوویچ در خصوص عملکرد این تیم در نقل و انتقالات گفت: «سامان نریمان جهان به تیم اضافه شده است. همچنین سروش رفیعی که هر دو از توانایی و کیفیت بالایی برخوردار هستند و امیدواریم این مساله را در پرسپولیس نیز نمایش دهند. در بازی فردا ما رامین رضاییان را به دلیل مصدومیت کمر در اختیار نداریم و او تنها غایب ما خواهد بود.»


وی در خصوص تراکم به وجود آمده در خط میانی گفت: «از توانایی فنی و کیفی بازیکنانم رضایت کامل دارم و بدیهی است که به دنبال افزایش آن هستیم. ما به دنبال افزایش توان هجومی تیم هستیم و اکنون هم هافبک تهاجمی خوبی داریم و هم هافبک بازیساز. با وجود کامیابی نیا، رفیعی، فرشاد احمدزاده و سامان نریمان جهان رقابت بالایی در خط میانی شاهد خواهیم بود و به هدف اصلی مان یعنی بازی زیبا و گلهای فراوان نزدیک تر خواهیم شد.»

وی در خصوص اینکه "گفته میشود باشگاه در نظر دارد یک مدافع آسیایی به تیم اضافه کند" گفت: «ما اینجا هستیم تا درباره بازیکنانی که در کنارمان هستند صحبت کنیم و نمیتوانم درباره دیگر بازیکنان صحبت کنم. این مسائل جزو اسرار باشگاه محسوب میشوند و تا زمانی که بازیکنی در باشگاه حضور نیافته و قرارداد امضا نکرده صحبتی نمیکنم. این اتفاق پیش از ثبت قرارداد سروش رفیعی و سامان نریمان جهان هم افتاده بود و صحبتی در این ارتباط نداشتیم. چیزی که هست این است که فصل نقل و انتقالات هنوز به پایان نرسیده و ما فرصت برای جذب دو بازیکن دیگر داریم.»

سرمربی پرسپولیس در خصوص شایعه جذب محمد عباسزاده هم واکنش نشان داد و گفت: «عملکرد او در لیگ دسته اول قابل ستایش است و بابت آقای گلی به او تبریک میگویم. او مسلما از توانایی بالایی برخوردار است اما در شرایط فعلی من با بازیکنانی مثل طارمی، پریمیوف و سایر مهاجمان تیمم کار می کنم و آنها در اولویت من قرار دارند و قصد جذب این بازیکن را نداریم.»

وی در واکنش به اینکه "با توجه به تعدد ملیپوشان در ترکیب تیمش اکنون آنها را با لفظ تیم ملی خطاب می کنند" گفت: «پرسپولیس همیشه ستاره داشته و باید داشته باشد. تیم بزرگ با ستارگانش است و باید بگویم ستارگان واقعی همیشه در خدمت تیم هستند و تنها در این صورت به آنها میتوان لقب ستاره دارد. ما باید نیمکت قدرتمندی داشته باشیم و 23 بازی پیش روی ما قرار دارد و برنامه ریزی ادامه مسابقات فشردگی زیادی دارد.»

سرمربی پرسپولیس در خصوص احتمال حضور رفیعی در دیدار فردا در ترکیب تیمش و تغییرات تاکتیکی این تیم گفت: «من با دو مهاجم بازی می کنم و این بهترین روش با توجه به بازیکنانی که در اختیار دارم، است. ما در گذشته علیرغم موقعیت گلهایی که داشتیم به اندازه کافی موفق نبودهایم. اکنون فرصت و زمان مناسبی برای واکاوی دلایل آن نیست اما هیچ وقت نمیتوانید بازیکنی پیدا کنید که در بیش از 25 بازی متوالی توانایی درخشش داشته باشد و گلزنی کند.»

او در خصوص شرایط رامین رضاییان در این تیم گفت: «او به دلیل مصدومیتی که از ناحیه کمر داشت مدتی تمرین نکرد و به همین خاطر از نظر آمادگی مدتی زمان می برد تا به اوج برسد.»

برانکو ایوانکوویچ در خصوص اینکه بازیکنان جدید قادر به هماهنگی و برآورده کردن خواسته او خواهند بود گفت: «وقتی بازیکن جدید به تیم اضافه میشود برای هماهنگی با فلسفه باشگاه و تیم نیاز به زمان دارد. هیچ بازیکنی به سرعت نمیتواند با تیم هماهنگ شود. طبیعی است که علاقه دارم هر بازی با 20 گل به سود ما خاتمه یابد که البته این یک شوخی است. در بازی فرقی نمیکند چند گل بزنی بلکه مهم پیروزی است. من به عنوان مربی پرسپولیس دوست دارم تهاجمی بازی کنیم اما شما را به نقل قولی از فرگوسن به عنوان بهترین مربی دنیا دعوت می کنم: "مهاجمان هستند که بازی را می برند اما مدافعان هستند که جام را فتح می کنند. "»سوژه اختلاف نظر با کارلوس کیروش در نشست خبری بار دیگر مورد سوال قرار گرفت که با واکنش برانکو ایوانکوویچ همراه بود: «من با چه کسی اختلاف داشته ام؟ نمیدانم اصلا مشکل چه چیزی است؟ من با کسی دعوا نداشته ام و فقط نظر خود را گفته ام. مثلا یک رسانه نوشته که من آدم بدی هستم ولی من آن رسانه را دوست دارم.»


برانکو ایوانکوویچ در پایان درباره انتخاب لوکا مودریچ به عنوان بازیکن سال کرواسی با توجه به اینکه زیر نظر او زمانی به فعالیت میپرداخته گفت: «او بهترین هافبک دنیاست و 5 سال است که بهترین هافبک کرواسی شده است. طبیعی است که وقتی در دنیا بهترین باشد در کرواسی هم بهترین خواهد بود. به مربیگری وی افتخار می کنم و البته باید بگویم که به مربیگری بازیکنانی چون دایی و باقری و مهدوی کیا و کریمی نیز افتخار می کنم.»