هفته نوزدهم لیگ برتر | جام خلیج فارس

صبای قم | پرسپولیس
شنبه 9 بهمن ماه 1395 | ساعت 16:50
ورزشگاه یادگار امام قم
تیم داوری: شاهین حاج بابایی- رحیم شاهین- بابک عباسقلی زاده- سید مهدی مرجان زاده
پیش بازی

پرسپولیس در حالی به قم سفر کرده که سه بازیکن اصلی خود را در اختیار ندارد. سید جلال حسینی، فرشاد احمدزاده و مهدی طارمی از این بازی محروم هستند. غیبت جلال حسینی خبر خوبی برای برانکو و سرخپوشان نخواهد بود. کاپیتان متعصب سرخپوشان که فصلی رویایی را پشت سر می گذارد، نقش به سزایی در عملکرد دفاعی بی نظیر پرسپولیس داشته است. سرخپوشان در این فصل تنها 5 گل دریافت کرده اند و در 12 دیدار خود، موفق به ثبت کلین شیت شده اند. نکته دیگر در مورد پرسپولیس این روز ها این است که آن ها در 4 بازی آخرشان در لیگ پیروز شده و گلی هم دریافت نکرده اند تا فرم مطلوبی را پشت سر بگذارند. بعد از این دیدار قرمزپوشان سه بازی حساس مقابل، تراکتورسازی، استقلال تهران و سپاهان پیش رو دارند و در اندیشه تثبیت صدرنشینی خود با توجه به توقف تراکتورسازان در شهرآورد تبریز هستند.


در طرف دیگر میدان نیز، صبای قم در حالی پای به این دیدار می گذارد که در دو هفته اخیر 1 برد و 1 تساوی کسب کرده و تا حدودی هفت شکست متوالی پیش از این در لیگ برتر را به دست فراموشی سپرده اند. شاگردان مرفاوی که یکی از تیم های در خطر سقوط هستند، برای فرار از منطقه سقوط، در اندیشه کسب سه امتیاز شیرین و روحیه بخش خانگی مقابل صدرنشین لیگ برتر هستند. این تیم بازیکنان با تجربه ای از جمله رضا عنایتی و حنیف عمران زاده را در ترکیب خود دارد که سابقه پوشیدن پیراهن استقلال را در کارنامه خود می بینند.

بازی رفت دو تیم نیز در ورزشگاه آزادی با نتیجه 1 بر 0 به سود پرسپولیس به پایان رسید و سرخپوشان این فرصت را دارند ضمن کسب پنجمین پیروزی متوالی خود و افزایش اختلاف امتیاز در صدر جدول، صبای قم را هم مانند سایپا و گسترش فولاد، دابل کنند.

ترکیب احتمالی تیم

پرسپولیس:
علیرضا بیرانوند، محمد انصاری،حسین ماهینی، صادق محرمی،رامین رضاییان، کمال کامیابی نیا، محسن مسلمان، سروش رفیعی، وحید امیری، علی علیپور و سامان نریمان جهان


کنفرانس خبری مربیان


برانکو: بازی با صبا مهم تر است و به تراکتورسازی و استقلال فکر نمی کنیم؛ پرونده نقل و انتقالات ما بسته نشده است


مرفاوی: مقابل پرسپولیس برای سه امتیاز بازی می کنیم؛ بعضی ها خودشان را سرگرم آمار می کنند!پیش بینی پرسپولیس اف سی از نتیجه این بازی:
صبا
0
پرسپولیس
1