غیبت و محرومیت کمال کامیابی نیا باعث شده تا ترکیب پرسپولیس در دربی با چالش بزرگی مواجه شود. سرخپوشان که در جدالهای قبلی خود نشان دادهاند که غیبت بازیکنان تاثیری در روند حرکتی و تاکتیکی آنها نخواهد داشت، این بار نیز در غیاب هافبک دفاعی خود به دنبال رسیدن به برتری مقابل حریف دیرینه هستند تا در فصل رویایی خود، پیروزی در دربی را نیز ثبت کنند. در ادامه نگاهی میاندازیم به ترکیب احتمالی این تیم و ابهامات موجود در آن.


دروازهبان: علیرضا بیرانوند بدون رقیب


حضور دروازه بان شماره یک تیم ملی در دربی هشتاد و چهارم قطعیترین مساله است. علیرضا بیرانوند که در اولین دربی خود توانست عملکرد مثبتی از خود به جا بگذارد و از نگاه کارشناسان برترین بازیکن زمین محسوب شد، در این بازی نیز انگیزه زیادی برای نمایش مناسب دارد. علیرضا بیرانوند که توانسته رکورد جالب توجهی در گل نخوردن در کنار دیگر اعضای دفاعی از خود به جا بگذارد، در صورت عدم دریافت گل در این بازی میتواند رکورد لیگ را نیز به خود اختصاص دهد.


خط دفاعی – پر از ابهام و چالش


در خط دفاعی پرسپولیس تنها حضور محمد انصاری و سیدجلال حسینی در قلب دفاعی قطعی است. در سمت راست پرسپولیس حسین ماهینی، رامین رضاییان و صادق محرمی را به عنوان بازیکنان آماده در اختیار دارد و محسن ربیع خواه نیز در تمرینات گروهی حضور یافته است و میتواند این تیم را همراهی کند. در این سمت فرشاد احمدزاده در دیدار اخیر سرخپوشان برابر تراکتورسازی حضور یافت و مدعی است. محمدامین آرام طبع نیز بار دیگر به تمرین بازگشته و آخرین گزینه این تیم در کنار حسین ماهینی برای قرار گرفتن در این پست محسوب میشود.


با این شرایط اما شواهد خبر از حضور صادق محرمی در سمت راست و فرشاد احمدزاده در سمت چپ میدهد تا خط دفاعی این تیم را در کنار سیدجلال حسینی و محمد انصاری شکل دهند.


هافبک دفاعی – وقتی گتوزوی سرخ نیست


غیبت سریالی کامیابی نیا در دربی، این بار به بزرگترین چالش سرخپوشان تبدیل شده است. کمال کامیابی نیا به دلیل دریافت کارت قرمز جدال این هفته برابر استقلال را از دست داده و در پست تخصصی او این تیم شهاب کرمی را جذب کرده است. بازیکنی که برانکو ایوانکوویچ از غیبت او در دربی به دلیل دور بودن از تمرینات این تیم خبر داده تا تنها گزینه قابل پیش بینی آنها نیز از سوی کادرفنی این تیم خارج شود. اتفاقی که در تمرینات روزهای اخیر رخ داده از حضور حسین ماهینی در این پست خبر می دهد تا کاپیتان دوم بعد از تجربه حضور در دفاع راست، دفاع میانی و دفاع چپ، چهارمین پست خود در جمع سرخپوشان را در این فصل تجربه کند. محسن ربیع خواه دیگر مدعی حضور در این پست است که البته مصدومیت و دوری از تمرینات باعث شده تا حضورش در ترکیب اصلی دور از ذهن باشد و نباید از سورپرایز برانکو ایوانکوویچ غافل بود.وینگر راست، رامین برای گلزنی مجدد نقشه دارد


با حضور احتمالی فرشاد احمدزاده در سمت چپ دفاعی، رامین رضاییان همچون دیدار قبلی بار دیگر در پست وینگر راست به میدان خواهد رفت. رضاییان که در فصل گذشته در هر دو دیدار رفت و برگشت روی نتیجه بازی تاثیرگذار بود، دربی رفت فصل شانزدهم را به دلیل نیمکت نشینی از دست داد تا اکنون انگیزه زیادی برای درخشش مجدد در دربی داشته باشد. او اکنون به عنوان گلسازترین و گلزنترین هافبک سرخپوشان به دنبال دریافت مجوز از برانکو ایوانکوویچ برای حضور در این پست است و البته همه چیز به حضور شماره 10 در خط دفاعی و سمت چپ بستگی دارد.وینگر چپ، اولین دربی


وینگر چپ پرسپولیس در این بازی احتمالا سروش رفیعی خواهد بود. هافبک شماره هفت پرسپولیس با نمایش خیره کننده خود در دیدار برابر تراکتورسازی، با مصدومیت خود موجی از نگرانی را به وجود آورد. با این حال گفته می شود او مشکلی در این زمینه نخواهد داشت و قادر به همراهی این تیم خواهد بود. سروش که اولین دربی خود را تجربه میکند، باید دید برابر شاگردان علیرضا منصوریان چه اتفاقی را رقم خواهد زد.


هافبک هجومی، آخرین گلزن دربی


پست هافبک تهاجمی پرسپولیس در دربی را نیز محسن مسلمان از آن خود خواهد کرد. بازیکنی که آخرین گل پرسپولیس را در دربی به ثمر رسانده است. مسلمان که در فصل گذشته تنها گل خود را در دربی به ثمر رسانده بود، اکنون در فصل جدید نیز موفق به گلزنی نشده است.


مهاجمان – طارمی و امیریوحید امیری اولین دربی خود را تجربه خواهد کرد. شماره 19 آمادهی این روزهای پرسپولیس که دربی رفت را به دلیل مصدومیت از دست داده بود، اکنون مهیای جدال بزرگ خود در ترکیب پرسپولیس است و در کنار خود مهدی طارمی را میبیند. مهاجمی که در طول سالهای حضورش در این تیم، برترین بازیکن پرسپولیس در دربیها لقب گرفته و باید دید وعدههای او برای این بازی عملی خواهد شد یا خیر.

با نگاهی به لیست بازیکنان پرسپولیس این تیم تنها در سه پست دفاع راست، دفاع چپ و هافبک دفاعی در دربی دچار ابهام است. ابهاماتی که البته تنها با غیبت کمال کامیابی نیا ایجاد شده و در صورتی که برانکو ایوانکوویچ بازیکن مدنظرش برای پست هافبک دفاعی را مشخص کند، تمام آنها برطرف خواهد شد.دفاع راست: صادق محرمی (گزینه اول)، حسین ماهینی (گزینه دوم) و رامین رضاییان (گزینه سوم)


دفاع چپ: فرشاد احمدزاده (گزینه اول)، حسین ماهینی (گزینه دوم) و محسن ربیع خواه (گزینه سوم)


هافبک دفاعی: حسین ماهینی (گزینه اول)، محسن ربیع خواه (گزینه دوم) شهاب کرمی (گزینه سوم) الکسی پل یانسکی (گزینه چهارم) محسن مسلمان (گزینه پنجم)