با ارائه یک نمایش تماشایی، شاگردان اونای امری در تیم پاری سن ژرمن میهمان قدرتمندشان را با چهار گل شکست دادند تا در آستانه صعود به جمع هشت تیم برتر قرار بگیرند.

تیمهای پاری سن ژرمن و بارسلونا شب گذشته از ساعت 23:15 در دور رفت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف یکدیگر رفتند.

ترکیب اصلیگزارش بازی در نیمه اول

بازی را تیم میزبان خیلی بهتر آغاز کرد. ابتدا روی یک ضدحمله بود که تراشتگن با خروج خوبش از یک موقعیت جدی گلزنی جلوگیری کرد. موقعیت بعدی را کاوانی روی تعلل بیش از حدش از دست داد. بازی پس از چند حمله خوب میزبان کمی آرام شده است. شانس بعدی هم به میزبان تعلق داشت. حرکت تیمی زیبای پاریسیها در نهایت ماتویدی را با تراشتگن تک به تک کرد اما ضربه او را دروازهبان آلمانی به خوبی دفع کرد. دو ریباند بعدی نیز راه به جایی نبرد. بالاخره پاری سن ژرمن به گل رسید. در این دقایق لنگیدن نیمار بارسلوناییها را نگران کرده است. ضربه محکم کاوانی را تراشتگن به خوبی مهار کرد. بارسا پس از این گل کمی به خود آمد و در بهترین شانس خود میتوانست توسط گومز و روی پاس عالی نیمار در مصافی تک به تک به گل برسد اما تراپ با واکنشی زیبا مانع از این کار شد. موقعیت بعدی روی شوت دراکسلر به دست آمد که بازهم با مهار تراشتگن به بیرون رفت. بازی آرام دنبال میشد که میزبان توسط دراکسلر به گل دوم رسید. بازی در دقایق پایانی هم با برتری پاریس همراه بود اما توپی از خط دروازه ها عبور نکرد تا نیمه اول با دو گل به سود شاگردان امری به پایان برسد.

گزارش بازی در نیمه دوم

نیمه دوم را هم میزبان بهتر شروع کرد. شاگردان امری به نظر قصد عقب نشینی ندارند. پس از چند دقیقه بار دیگر این دی ماریا بود که گلزنی کرد. شاگردان امری فوق العاده بازی میکنند و همچنان میل به تهاجم در آنها کاهش پیدا نکرده است. رافینیا به جای گومز به میدان آمد. دی ماریا جای خود را به لوکاس مورا داد. حملات ضعیف و بی خطر بارسا با ضدحملات تند و تیز پاری سن ژرمن مواجه میشود.خبری از حرکات ترکیبی و یا معجزههای مسی نیز نیست. خبر بد برای میزبان مصدومیت وراتی بود که انکونکو جایگزین وی در میدان شد. دقایقی بعد میزبان چهارمین گل را نیز وارد دروازه بارسا کرد. راکیتیچ به جای اینیستا وارد میدان شد تا از گلهای بعدی جلوگیری کند. بارسا پس از مدتها توسط نیمار به یک موقعیت خوب دست پیدا کرد اما ضربه او از کنار دروازه به بیرون رفت. نمایش بارسا در این دیدار چیزی از فاجعه کم ندارد. بازی کمی در این دقایق آرام شده است. بهترین بخت بارسا برای کاهش اختلاف را اومتیتی روی یک ضربه سر از دست داد. او توپ را به تیر دروازه کوبید. ضربه آزاد نیمار هم راه به جایی نبرد. در دقایق پایانی نیز اتفاق خاصی رخ نداد تا بارسا برای صعود به یک معجزه در نیوکمپ نیاز داشته باشد. کلاهمان را به احترام امری و تیمش از سر برمیداریم.

شرح گل های بازی

گل اول پاری سن ژرمن (آنخل دی ماریا، دقیقه 18)
: خطای اومتیتی روی دراکسلر یک ضربه آزاد در موقعیتی مناسب نصیب دی ماریا کرد و او نیز به زیبایی هر چه تمام تر گل اول تیمش را به ثمر رساند.

گل دوم پاری سن ژرمن (یولیان دراکسلر، دقیقه 40)
: اشتباه از مسی آغاز شد. توپ مسی روی فشار بازیکنان میزبان لو رفت. وراتی تا پشت محوطه پیشروی کرد و با پاس عمقی زیبا دراکسلر را در مصافی تقریبا تک به تک قرار داد و او نیز با شوتی دقیق، اختلاف را دو برابر کرد.

گل سوم پاری سن ژرمن (آنخل دی ماریا، دقیقه 55)
: توپ در پشت محوطه جریمه به دی ماریا رسید. غفلت هافبک و مدافعان بارسلونا این فرصت را به این ستاره داد تا با ضربهای فنی و تماشایی، توپ را به کنج دروازه هدایت کند.
گل چهارم پاری سن ژرمن (ادینسون کاوانی، دقیقه 72)
: حرکت از مونیر شروع شد. حرکت خوب این مدافع با پیشروی او تا پشت محوطه ادامه داشت و پاس عمقی او را کاوانی با ضربهای عالی به گل تبدیل کرد.
آمار بازی