4 دفاع کنار در ترکیب بروسیا دورتموند که هیچ یک در پست اصلی به کار گرفته نشدند، تصمیم عجیب توخل در این دیدار!

تیم های بنفیکا و بروسیا دورتموند در شب اول بازی های دور یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپا به مصاف هم رفتند. لیسبون پرتغال میزبان این دیدار بود.

گزارش بازی

نیمه اول


دورتموند از آغاز سعی در حفظ توپ داشت. اولین حمله بازی برای بنفیکا به دست آمد که هجوم میزبان راه به جایی نبرد. بازی در دقایق آغازین با چند رفت و برگشت توپ همراه بود تا اینکه جدی ترین موقعیت بازی در دقیقه 10 برای دورتموند به دست آمد. حرکت دمبله و پاس او اوبامیانگ را در موقعیت تک به تک با ادرسون قرار داد. ضربه اوبا از بالای دروازه به بیرون رفت.
بازی با مالکیت بالای دورتموند همراه بود، اما این مالکیت منجر به ایجاد موقعیت جدی نمی شد. بنفیکا نیز در معدود دفعاتی که توپ را تصاحب می کرد نمی توانست خطرساز ظاهر شود.
دقیقه 23 حرکت ترکیبی رویس و گریرو با پاس کاتبک گریرو در محوطه جریمه همراه شد، توپ مقابل پای دمبله قرار گرفت و ضربه او با برخورد به دفاع حریف راهی کرنر شد. این ضربه دمبله باعث شد تا بازی به دلیل مصدومیت ادرسون و مدافع بنفیکا برای لحظاتی متوقف شود. روی کرنر ارسالی توپ برگشتی در محوطه جریمه مقابل پای اشملتسر قرار گرفت، کاپیتان بروسیا دورتموند قدر این موقعیت را ندانست و توپ را با اختلاف زیادی به بیرون زد.در بیست دقیقه پایانی نیمه کماکان کنترل دورتموند بر توپ و میدان را شاهد بودیم اما هرچه بازی به انتهای نیمه نزدیک تر می شد، اشتباهات دو تیم در پاسکاری را بیشتر شاهد بودیم. دقیقه 38 اوبامیانگ نتوانست توپی که با پاس گریرو به دهانه دروازه خالی بنفیکا رسید را تبدیل به گل کند تا نیمه اول با نتیجه تساوی بدون گل به پایان برسد.


نیمه دوم
این نیمه نیز به مانند نیمه اول با هجوم بنفیکا آغاز شد. دو کرنر برای میزبان و کرنر دوم که دقیقه 48 بنفیکا را به گل رساند. میتروعلو دروازه دورتموند را باز کرد.
دورتموند فشار سنگین را برای جبران آغاز کرد. دقیقه 50 دمبله صاحب موقعیت شد. دقیقه 53 پاس بارترا بار دیگر اوبامیانگ را در موقعیت تک به تک قرار داد، مهاجم بروسیا باز هم توپش را به آسمان فرستاد.


دقیقه 56 با دو شوت پی در پی پیشچک و رویس دروازه بنفیکا را تهدید کردند. یک دقیقه بعد دورتموند با حرکت بارترا و هند فیسا صاحب ضربه پنالتی شد.
اوبامیانگ پشت توپ ایستاد و توپ را درست به وسط دروازه و جایی که ادرسون حضور داشت فرستاد تا پس از این ضربه جای خود را در زمین بازی به شورله بدهد.از دست رفتن پنالتی به مانند آب سردی بر پیکره دورتموند از فشار حملات تیم کاست. دقایق 63 و 69 ارسال ها برای سوکراتیس و پیشچک راهی به چارچوب دروازه بنفیکا پیدا نکرد. دورتموند کاری از پیش نبرد تا اینکه توخل دست به دو تعویض زد، کاسترو و پولیشیچ به جای گریرو و رویس وارد میدان شدند.


توخل اریک دورم را در پست غیر تخصصی اش تا پایان بازی در زمین مسابقه نگه داشت. می توان دورم را بعد از اوبامیانگ بدترین بازیکن زمین دانست.
دقیقه 84 شوت پولیشیچ با برخورد به مدافع حریف در آستانه ورود به دروازه بود که ادرسون با یک عکس العمل تماشایی مانع از به تساوی کشیده شدن بازی شد و تیمش را در بازی رفت دست پر از زمین خارج کرد.


شرح گلها

میتراوغلو (دقیقه 48)(بنفیکا 1-0 بروسیا دورتموند): کرنر ارسالی فیسا با ضربه سر به دهانه دروازه دورتموند رسید، میتروعلو پیش از رسیدن توپ به بورکی آن را تصاحب کرد و در یک قدمی خط دروازه گلزنی کرد.


اتفاقات ویژه بازی

توماس توخل در ترکیب آغازین بروسیا دورتموند چهار دفاع کنار تخصصی را در بازی قرار داد که هیچ یک از آن ها در پست تخصصی خود به کار گرفته نشدند. پیشچک یکی از سه نفر دفاع غیر خطی، اشملتسر و دورم در پست وینگر، گریرو در پست هافبک وسط.


اوبامیانگ پس از به هدر دادن چندین موقعیت تک به تک و یک ضربه پنالتی در دقیقه 62 با آندره شورله تعویض شد.

ترکیب دو تیم و آمار و ارقام