دو تیم بارسلونا و یوونتوس در چارچوب دور برگشت مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا فردا به مصاف هم خواهند رفت.


در یکی از حساس ترین دیدار های فصل فوتبال اروپا، بارسلونا از یوونتوس پذیرایی خواهد کرد. شاگردان انریکه امیدوار خواهند بود تا انتقام شکست 3-0 در خانه حریف را بگیرند و کامبک رویایی دیگری داشته باشند. از آن سو نیز یوونتوس می خواهد تا با سربلند بیرون آمدن از این مرحله خود را به عنوان یکی از قدرت های برتر فوتبال اروپا تثبیت کند.


تاریخ زمان مکان داور
سی فروردین 1395 23:15 به وقت تهران نیوکمپ، بارسلون بیورن کوییپرس (هلند)


بررسی وضعیت دو تیم
یوونتوس در حالی در دیدار فردا شب مهمان بارسلونا است که تا پایان هفته سی و دوم سری آ، با کسب 80 امتیاز و با 8 امتیاز اختلاف نسبت به آاس رم در صدر جدول قرار دارد. این تیم موفق شده بیشترین برد (26 برد)، کمترین باخت (4 باخت)، کمترین تساوی (2 تساوی)، کمترین گل خورده (20 گل خورده) و سومین خط حمله برتر (64 گل زده) مسابقات را به نام خود ثبت نماید.

یوونتوس با ادامه این روند می تواند ششمین اسکودتوی متوالی خود را کسب کرده و رکوردی تاریخی ثبت نماید. از سویی بیانکونری موفق شد با غلبه بر ناپولی در مجموع دو دیدار رفت و برگشت راهی فینال کوپا ایتالیا شود. در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری نیز یوونتوس پس از صدرنشینی در مرحله گروهی در حضور تیم های سویا، المپیک لیون و دینامو زاگرب، در مرحله یک هشتم نهایی موفق شد پورتو را از سد راه بردارد.

بارسلونا که میزبان یوونتوس خواهد بود تا پایان هفته سی و یکم لالیگا، با کسب 72 امتیاز و با یک بازی بیشتر نسبت به رئال مادرید و اختلاف سه امتیازی با این تیم در رده دوم جدول قرار دارد. بارسلونا دومین تیم از نظر بیشترین تعداد برد (22 برد) و دومین تیم از نظر کمترین تعداد باخت (4 باخت) است و بهترین خط حمله (91 گل زده و سومین خط دفاعی برتر (30 گل خورده) مسابقات را در اختیار دارد.


بارسلونا که سابقه شش قهرمانی در هشت فصل گذشته لالیگا را دارد، احتمال دارد برای دومین بار طی سال های اخیر قافله را به رئال مادرید ببازد. از سویی بارسلونا موفق شده است در مجموع دو دیدار رفت و برگشت با غلبه بر اتلتیکو مادرید، برای چهارمین بار متوالی راهی فینال کوپا دل ری شود. در مسابقات لیگ قهرمانان اروپا در فصل جاری نیز بارسلونا در گروهی که تیم های منچسترسیتی، بروسیا مونشن گلادباخ و سلتیک حضور داشتند، صدرنشین شد و سپس در کامبکی رویایی موفق شد پاری سن ژرمن را حذف کند.


ترکیب احتمالی دو تیم

بارسلونا (3-3-4):
مارک آندره تراشتگن| جرارد پیکه، ساموئل اومتیتی، سرجی روبرتو، جوردی آلبا| سرخیو بوسکتس، ایوان راکیتیچ، آندرس اینیستا| لیونل مسی، نیمار، لوییس سوارز


یوونتوس (1-3-2-4): جانلوییجی بوفون| لئوناردو بونوچی، جورجو کیه لینی، دنی آلوز، الکس ساندرو| سامی خدیرا، میرالم پیانیچ| خوان کوادرادو، پائولو دیبالا، ماریو مانژوکیچ| گونزالو هیگواین

مقایسه آماری ترکیب های دو تیم


غایبان دو تیم

بارسلونا:
رافینیا، الیکس ویدال (مصدوم) خاویر ماسکرانو (احتمالی)


یوونتوس:
مارکو پیاتسا (مصدوم)


بهترین های دو تیم از نگاه آمار

بارسلونا


بهترین نمره: لیونل مسی (8.4) نیمار (8.09) خاویر ماسکرانو (7.23)
بهترین گلزنان: لیونل مسی (11) آردا توران و نیمار (4)
بهترین پاسور ها: نیمار (8) لیونل مسی و لوییس سوارز (2)

یوونتوس

بهترین نمره: دنی آلوز (7.68) پائولو دیبالا (7.62) الکس ساندرو (7.46)
بهترین گلزنان: پائولو دیبالا (4) گونزالو هیگواین (3) دنی آلوز (2)
بهترین پاسورها: میرالم پیانیچ (3) دنی آلوز (2) کلودیو مارکیزیو (1)

رویارویی های پیشین دو تیم

- دو تیم تاکنون 10 بار با یکدیگر مصاف داده اند که سهم بارسلونا 3 برد و سهم یوونتوس 5 برد بوده است و 2 دیدار نیز با نتیجه مساوی خاتمه است. بارسلونا 12 بار و یوونتوس 14 بار دروازه حریف را گشوده اند.


مرحله دوم جام بین شهرها

یوونتوس 2 - 1 بارسلونا ، بارسلونا 1 - 2 یوونتوس


مرحله یک چهارم نهایی جام باشگاه های اروپا 1985/86

بارسلونا 1 - 0 یوونتوس ، یوونتوس 1 - 1 بارسلونا


نیمه نهایی جام در جام اروپا 1990/91

بارسلونا 3 - 1 یوونتوس ، یوونتوس 1 - 0 بارسلونا


یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 2002/03

یوونتوس 1 - 1 بارسلونا ، بارسلونا 1 - 2 یوونتوس


فینال لیگ قهرمانان اروپا 2014/15

یوونتوس 1 - 3 بارسلونا


دور رفت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا 17-2016

یوونتوس 3-0 بارسلونا

نکات آماری
*یوونتوس در هفت مسابقه از نه دیدار اخیر خود در این فصل لیگ قهرمانان گلی دریافت نکرده است. بیانکونری با این آمار، بهترین خط دفاعی اروپا را یدک می کشد.

*یوونتوس در پنج بازی اخیر خود در لیگ قهرمانان پیروز شده است.


*بارسلونا در 24 بازی از 31 دیدار اخیرش در لیگ قهرمانان اروپا، حداقل دو گل به ثمر رسانده است و در 23 بازی از 30 دیدار اخیرش در این مسابقات پیروز شده است.


*رکورد یوونتوس در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در مقابل باشگاه های اسپانیایی، هشت بار صعود و شش بار حذف بوده است.


*رکورد بارسلونا در مجموع دو دیدار رفت و برگشت در مقابل باشگاه های ایتالیایی، هشت بار صعود و سه بار حذف بوده است.


پیش بینی هو اسکورد
بارسلونا 1-2 یوونتوس