غول های باواریایی، یک بار دیگر نشان دادند که تیم اولِ آلمان هستند.


با کسب پیروزی برابر وولفسبورگ، بایرن مونیخ به عنوان اولین تیم تاریخ، برای پنجمین سال پیاپی قهرمان لیگ آلمان موسوم به بوندسلیگا شد. بایرنی ها بیست و هفتمین قهرمانی خود را در لیگ دسته اول آلمان جشن می گیرند. در این زمینه، نزدیک ترین تیم به بایرن مونیخ، اف سی نورنبرگ است که حالا در دسته دوم بازی می کند و ۹ بار قهرمان شده است. نکته جالب این است که نورنبرگ هم متعلق به ایالت باواریا است.

بروسیا دورتموند با ۸ قهرمانی، در رتبه سوم ایستاده است. بدین ترتیب بایرن مونیخ با کسب ۷۳ امتیاز از ۳۱ بازی و ۳ هفته زودتر از موعد، قهرمان بوندسلیگا شد. در فرمتِ بوندسلیگا، این پنجاه و چهارمین دوره مسابقات بود که بایرنی ها در بیست و شش فصل آن(۴۸ درصد) قهرمان شده اند. در نسخه قبل تر از بوندسلیگا که از سال ۱۹۰۳ شروع و تحت نام های مختلف برگزار شده، بایرن مونیخ تنها یک بار در ۳۶ دوره قهرمان شده است. این جام همچنین چهارمین باری است که آنچلوتی را فاتح لیگ می کند. او پیش از این یک بار با میلان، یک بار با چلسی و یک بار با پاریسن ژرمن قهرمان لیگ داخلی شده بود.

همزمان با قهرمانی بایرن مونیخ، تکلیف سهمیه های لیگ قهرمانان اروپا در آلمان هم مشخص شد و این تیم به همراه لایپزیش، بروسیا دورتموند و هوفنهایم در تورنمنت سال آینده شرکت خواهند کرد. اگرچه تکلیف پلی آف لیگ قهرمانان مشخص نیست و طی سه هفته آینده تیم ها برای قرار نگرفتن در رتبه چهارم تلاش خواهند کرد. تکلیف دو سهمیه لیگ اروپای آلمان هم مشخص نیست و همچنان هفت تیم شانس قرار گرفتن در رتبه های پنجم و ششم را دارند. در حال حاضر هرتابرلین و وردربرمن این جایگاه ها را اشغال کرده اند. در این فصل، سقوط دارمشتات تقریبا قطعی شده است اما روی کاغذ هفت تیم می توانند در منطقه سقوط قرار بگیرند. تا این هفته، اینگلوشتات و آئوکسبورگ هم در رتبه های ۱۶ و ۱۷ قرار دارند.