ثانیه ها برای بارسلونا به سرعت در گذر هستند و فرصت زیادی برای پیدا کردن مربی جدید وجود ندارد. هنوز هم انتظار می رود ارنستو والورده جانشین انریکه شود. البته تصمیم قطعی فعلا گرفته نشده است، اما همه نشانه ها در بیلبائو، بارسلونا و کادر مربی‎ گری هر دو تیم خبر از روی کار آمدن احتمالی والورده در بارسا می دهد.

در گذشته هم آبی و اناری ها به دنبال جذب والورده بودند و حالا احساس می کنند زمان مناسبش رسیده که او را به خدمت گیرند. از نظر رفتار با بازیکنان در رختکن هم او قبلا امتحانش را پس داده است و تجربه اش در رقابت های سطح برتر لیگ هم عالی است.

اگرچه او تنها دو فصل برای بارسلونا بازی کرده، مدیران باشگاه معتقدند او DNA بارسا را در خونش دارد. آنها همیشه روی این موضوع تمرکزی ویژه داشتند و حالا هم گزینه ای پیدا کردند که از این نظر برایشان تائید شده است. حتی یک بار یوهان کرویف او را یکی از آینده دارترین مربیان اسپانیا معرفی کرده بود.

با توجه به عدم اقدام بارسا برای جذب مربی جدید به نظر می‎ رسد روی او حساب کرده اند و به فکر گزینه های دیگر نیستند. این طور که به نظر می ‎رسد همه راه ها به والورده ختم می شود و فصل آینده او جانشین انریکه خواهد شد.