تیمهای بارسلونا و ایبار فرداشب در آخرین هفته از لالیگای فصل 2016-2017 در نیوکمپ و به قضاوت آقای هرناندز هرناندز به مصاف یکدیگر خواهند رفت. جدال تیمهای دوم و نهم جدول رده بندی.
تاریخ
زمان مکان
یکشنبه، 31 اردیبهشت 96 22:30 ورزشگاه نیوکمپ/ بارسلونا
پیش بازی

بارسلونا
؛ درباره این بازی چه میتوان گفت. دیداری که حتی برد آن هم شاید شیرینی خاصی نداشته باشد. شرایط نسبت به فصل گذشته همین موقع زمین تا آسمان تفاوت دارد. آنجا بارسا با پیروزی مقابل گرانادا قهرمانیاش را قطعی میکرد اما اینجا باید چشم انتظار شکست دور از ذهن رئال مادرید در خانه مالاگا باشد. بدون شک هواداران بارسلونا در بازی فردا بیشتر از پیروزی برابر ایبار، پیگیر نتیجه بازی کهکشانیها خواهند بود. گرچه خودشان هم میدانند شانس بسیار پایینی برای قهرمانی دارند اما امید آخرین چیزیست که میمیرد. بازی فردا البته خاص است. آخرین حضور انریکه روی نیمکت آبی اناریها در نیوکمپ. پس از سه فصل باشکوه که با یک سه گانه و دو گانه همراه بود و هنوز هم میتواند دوگانه دیگری را به همراه داشته باشد. انریکه با تمام اشتباهات و معایبی که داشت، در میان هواداران بارسلونا محبوب است و باید باشد. کسی فاجعهای که با تاتا به وقوع پیوست را از یاد نبرده است. حالا انریکه میرود تا احتمالا والورده روی کار بیاید و به قول خود لوچو، از کار کردن در این باشگاه لذت ببرد. اما انریکه در این زمینه احتمالا تنها نخواهد بود. چه هستند بازیکنانی که اگر اتفاق دور از انتظاری در نقل و انتقالات رخ ندهد، آخرین بازیشان در نیوکمپ را تجربه خواهند کرد. من جمله جرمی متئو و آردا توران و البته جوردی ماسیپ. گزینههای دیگری نیز هستند که ماندنشان به برنامههای انتقالات باشگاه بستگی دارد. فردا نیوکمپ قصد دارد از انریکه به خاطر این سه سال تقدیر کند و پیش از بازی شاهد لحظاتی احساسی خواهیم بود. فردا میتواند روزی شگفت انگیز برای کاتالانها باشد.

ایبار؛ تیم فوق العاده مندلیبار که در این فصل لالیگا فوق العاده ظاهر شد و به لحاظ امتیازی بهترین فصل تاریخ باشگاه را رقم زد. تیمی یکدست و دوست داشتنی که علیرغم شایستگیهایش شانسی برای کسب سهمیه اروپایی ندارد. تیمی که به معنای واقعی تیم است و این را میتوان در بازی هایش به وضوح مشاهده کرد. گرچه آنها مطابق انتظار در رویارویی برابر بارسا یک بازنده تمام عیار بودهاند اما نمیتوان شایستگیهای آنها را زیر سوال برد. این گونه به نظر میرسد که ایبار فردا هفتمین شکست پیاپی خود مقابل آبی اناریها را تجربه خواهد کرد اما از فاکتور غافلگیری نیز نباید غافل شد.

ترکیب احتمالی و ارزیابی آماری


غایبان بازی
میزبان در این بازی رافینیا، الیکس ویدال، جرمی متئو و خاویر ماسکرانو را به دلیل مصدومیت در اختیار نخواهد داشت. باقی بازیکنان در دسترس خواهند بود.


میهمان نیز فران ریکو، آنتونیو لونا و نانو را به دلیل آسیب دیدگی در اختیار ندارد. ضمن اینکه حضور تاکاشی اینوی هم در هالهای از ابهام قرار دارد.


رویاروییهای پیشین

فرم اخیر


فکتهای بازی

  1. بارسلونا هر یازده بازی اخیر خانگیاش در لالیگا را با پیروزی پشت سر گذاشته است. این رکورد از می سال 2013 نظیر نداشته است. 15 برد متوالی در خانه با تاتا.
  2. در هفت بازی آخر خود از این یازده بازی بارسلونا حداقل سه بار دروازه حریف را باز کرده است.
  3. بارسلونا هر پنج بازی آخرش مقابل ایبار در تمام رقابتها را با پیروزی پشت سر گذاشته است. در سه بازی آخر هم حداقل سه گل به این تیم زده است.
  4. ایبار در پنج بازی از شش بازی آخرش در لالیگا موفق به باز کردن دروازه حریف نشده است.
  5. بارسلونا فردا این فرصت را دارد تا بیست و پنجمین قهرمانیاش در لالیگا را کسب کند. سومین قهرمانی پیاپی.
  6. انریکه نیز میتواند پس از یوهان کرایوف و پپ گواردیولا به سومین مربی تاریخ بارسا تبدیل شود که سه فصل پیاپی عنوان قهرمانی لالیگا را کسب میکند.
  7. بارسلونا شش بازی اخیرش در لالیگا را برده است که بهترین رکوردش در فصل جاری محسوب میشود.
  8. بارسلونا تاکنون 112 گل در لالیگا به ثمر رسانده و تنها سه گل دیگر نیاز دارد تا با بهترین رکوردش در یک فصل برابری کند. در فصل 2012/13.
  9. مسی با 35 گل به همراه ادینسون کاوانی بهترین گلزن پنج لیگ معتبر اروپایی این فصل است.

پیش بینی نتیجه بازی از سوی هواسکورد
بارسلونا 3 -1 ایبار