سرمربی پرسپولیس گفت: خیلی تحت تاثیر قرار گرفتم که منصوریان نگران غیبت هواداران ما است و احتمال میدهم امشب از نگرانی خوابش نبرد.

برانکو ایوانکوویچ در نشست خبری پیش از دیدار مقابل لخویا قطر گفت: خوشحال و مفتخر هستیم که در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان شرکت کردیم و این برای همه ما یک افتخار بزرگ است. متاسفانه فردا بدون تماشاگر بازی میکنیم و این یک مشکل بزرگ است. مسابقات فوتبال را برای هواداران انجام میدهیم.
وی با اشاره به محرومیت هواداران پرسپولیس از حضور در این بازی، افزود: متأسفانه ۱۰۰ هزار هوادار ما فردا شانس حضور در ورزشگاه و لذت بردن از این بازی را ندارد. طبیعی است که ما مجبوریم در این فضا بازی کنیم.
سرمربی پرسپولیس به تمجید از تیم لخویا پرداخت و تصریح کرد: لخویا در ۵ سال اخیر همیشه قهرمان لیگ قطر بوده که این نشان میدهد آنها چقدر مستعد و مستمر کار کردند. تیمی که قهرمان است، نمیتواند ضعیف یا بد باشد. ما گروه خیلی سختی داشتیم، اما توانستیم صعود کنیم. الان با بهترین تیم قطر بازی داریم.
برانکو گفت: لخویا قاطعانه قهرمان لیگ قطر شد و تیم شایستهای به حساب میآید. لیگ قهرمانان آسیا جای تیمهای قهرمان است و سطح خیلی بالاتری نسبت به لیگ برتر دارد. بچههای من هم نشان دادند که از هیچ تیمی نمیترسند. آنها به خود و کیفتشان اعتماد دارند و میدانند که هیچ تیمی بهتر از ما نیست. من هم به بچههایم اعتماد کامل دارم. میدانیم که این بازی سخت است و قابل قیاس با بازیهای دیگر نیست، اما هیچ دلیلی برای ترسیدن و کاهش اعتماد به نفس وجود ندارد.
وی درمورد محرومیت هواداران پرسپولیس از حضور در ورزشگاه، گفت: طبیعی است که نبود آنها در عملکرد ما تاثیر خواهد داشت. فردا جای آنها در ورزشگاه خالی است، چون هوادار یار دروازدهم ماست. هواداران در زمانهایی از فصل که ما خوب نبودیم هم ما را دور نینداختند و از ما حمایت کردند.
برانکو درمورد محرومیت هواداران پرسپولیس از حضور در ورزشگاه، گفت: طبیعی است که نبود آنها در عملکرد ما تاثیر خواهد داشت. فردا جای آنها در ورزشگاه خالی است، چون هوادار یار دوازدهم ماست. هواداران در زمانهایی از فصل که ما خوب نبودیم ما را دور نینداختند و از ما حمایت کردند. آنها کمک حال ما بودند. نبود آنها یک بحران بزرگ برای تیم ما به حساب میآید، اما نمیتوانیم کاری برای این موضوع انجام بدهیم. باید خودمان بازی کنیم.
سرمربی پرسپولیس زمانی که با سوال یکی از خبرنگاران مبنی بر اظهارات روز گذشته علیرضا منصوریان مبنی بر اینکه استقلال تیم دوم پایتخت است، مواجه شد، گفت: من زمانی که فهمیدم منصوریان نگران محرومیت هواداران ماست، بهشدت تحت تاثیر اظهارات او قرار گرفتم. حتما به خاطر این نگرانی، شب هم خوابش نبرده است. استقلال بهترین تیم دوم جدول است و من هم بهترینها را برای این تیم آرزو میکنم. پرسپولیس فردا و استقلال امروز بهجز خودشان، معرِف ایران هستند و امیدوارم هر دو تیم نیز نتایج خوبی بگیرند.
وی در پاسخ به این سوال که به نظر میرسد ناراحتی علیرضا منصوریان از این مسئله باشد که شما به هموطنتان که سرمربی العین است مشاوره دادید، عنوان کرد: درست است که سرمربی العین هموطن من است و همینطور در مقطعی بازیکن من بوده اما من هیچ اطلاعاتی به او ندادم و حتی حاضر نشدم به دیدن او بروم. میتوانم این را بگویم با وجود اینکه مامیچ هموطن من است اما من با برادر او ارتباط خوبی ندارم.
برانکو در پاسخ به این سوال که تقابل بهترین خط دفاع لیگ ایران با خط حمله قدرتمند لخویا را چگونه میبیند، عنوان کرد: من در صحبتهای ابتدایی خود یادم رفت بگویم، العربی بهترین گلزن لخویا به نظر میرسد در بازی فردا غیبت داشته باشد اما شنیدم این تیم ادگار و یک بازیکن از امارات را به عنوان جانشین او به خدمت گرفته است. لخویا در کار تیمی بسیار قوی است و ما این مسئله را به خوبی میدانیم اما در کنار آن باید به این نکته نیز اشاره کنم به تیم خود نیز اعتماد کامل دارم. دفاع ما تنها از خط دفاع شروع نمیشود و اولین مهره خط دفاعی ما مهدی طارمی و بازیکن کناری او در خط حمله است.
سرمربی پرسپولیس افزود: ما باید از خط حمله دفاع کردن را شروع کنیم و انتظار داریم بازی بسیار قشنگی را به نمایش بگذاریم. بازیکنان ما باید بدانند در حد وظایف خود تلاش کنند تا دروازه ما بسته باقی بماند.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار قطری که آیا مهدی طارمی به عنوان بهترین گلزن فوتبال ایران توانایی گلزنی به لخویا قطر را خواهد داشت گفت: طارمی در حال حاضر به این دلیل در نشست خبری حاضر شده که آقای گل فوتبال آسیا است، طبیعی است که من دوست داشته باشم مهدی در این تقابل برنده باشد هرچند به خوبی میدانیم او کار سختی دارد. لخویا از خط دفاعی و دروازهبان بسیار خوبی بهره میبرد و من نمیخواهم تک به تک در خصوص بازیکنان خوب این تیم صحبت کنم. قبل از دیدار با لخویا با الهلال بازی کردیم که قهرمان عربستان است، به مصاف الریان قطر رفتیم که سال گذشته قهرمان قطر شده بود و همچنین الوحده امارات پیکار کردیم که قهرمان جام حذفی امارات شده است. طبیعی است که ما نیز تیم بزرگی هستیم و بازیکنانمان کیفیت بالای خود را در یک فصل اخیر به خوبی به نمایش گذاشتند.
برانکو خاطرنشان کرد: یک بار دیگر عنوان میکنم که از عدم حضور تماشاگرانمان در بازی فردا بسیار متاسف هستم ما به خوبی میدانیم که هواداران خود را در یک بازی بزرگ همراه خود نداریم اما مطمئنم بازیکنان به خوبی جای یار دوازدهم تیم ما را پر خواهند کرد و مطمئنم هواداران نیز از طریق تلویزیون از نمایش ما لذت خواهند برد.