طلسم استفاده از ورزشگاه جدید امام رضا(ع) با برگزاری تمرین تیم پدیده در این ورزشگاه شکسته شد و شاگردان رضا مهاجری روز جمعه یک جلسه تمرینی در چمن اصلی این ورزشگاه بعد از برگزاری مراسم افطار به میزبانی آستان قدس رضوی برگزار کردند.
امام رضا(ع) میزبان پدیده می شود؟
با این وجود اما هنوز مدیران باشگاه پدیده و مسئولان ورزشی تولیت آستان قدس رضوی برای استفاده از این ورزشگاه در مسابقات لیگ برتر به توافق نرسیده اند و مشخص نیست که آیا پدیده بازی های فصل بعد خود را در کدام ورزشگاه برگزار می کنند.
کریمویی مدیرعامل باشگاه پدیده مشهد بعد از برگزاری اولین جلسه تمرینی این تیم درباره ی شانس برگزاری بازی های پدیده در این ورزشگاه می گوید: نامهنگاریهای استفاده از این ورزشگاه انجام گرفته است. صحبتهای خوبی با آستان قدس رضوی داشتیم و هیئت فوتبال نیز کمک زیادی در راستای استفاده از ورزشگاه امام رضا(ع) به ما کرد. اگر توافق بر سر مسائلی همچون نحوه و زمان استفاده حاصل شود، این استادیوم میتواند پذیرای حریفان پدیده در لیگ هفدهم باشد.


این ورزشگاه 25 هزار نفری روز 24 اسفند سال 1395 با حضور وزیر ورزش و جوانان، مسئولان تولیت آستان قدس رضوی و اعضای دو باشگاه پدیده مشهد و سیاه جامگان پس از سال ها افتتاح شد. آستان قدس رضوی مالک این ورزشگاه شناخته می شود و با توجه به حضور این ورزشگاه در مرکز شهر، برگزاری بازی های دو نماینده مشهد در این ورزشگاه تازه تاسیس می تواند کمک زیادی به حضور پرشور هواداران مشهدی در ورزشگاه ها داشته باشد.

حیرت بازیکنان پدیده از امکانات امام رضا(ع)
پارکینگ با ظرفیت بالا، دسترسی آسان در شهر، سالن های چند منظوره، رختکن های مجهز در کنار شرایط استاندارد نور و زمین باعث شده تا ورزشگاه امام رضا(ع) یک ورزشگاه منحصر به فرد در فوتبال ایران باشد. رضا مهاجری سرمربی پدیده مشهد در این باره می گوید: این ورزشگاه گنجایش 1200 خودرو را در پارکینگ خود دارد. این در شرایطی است که بیشتر استادیومها با معضل پارکینگ روبهرو هستند. ورزشگاه امام رضا (ع) زیباست و امکانات و چمن خوبی دارد. بازیکنان تیم ما وقتی وارد ورزشگاه شدند، حیرت زده بودند.هر چند هنوز مسئولان دو باشگاه پدیده و سیاه جامگان مشهد برای حضور در این ورزشگاه و برگزاری مسابقات خود با هیات فوتبال و مسئولان ورزش تولیت آستان قدس رضوی به توافق نهایی دست نیافته اند اما به نظر می رسد ورزشگاه امام رضا(ع) در لیگ هفدهم حداقل میزبان یکی از این دو تیم خواهد بود تا در لیگ هفدهم یک ورزشگاه مدرن به فوتبال ایران اضافه شود.

ورزشگاه امام رضا(ع) و حل مشکلات بین المللی
اضافه شدن ورزشگاه امام رضا(ع) به ورزشگاه های لیگ برتر در فصل آینده می تواند به بالا رفتن امتیاز ایران در جدول AFC نیز کمک زیادی انجام دهد. فوتبال ایران همواره بعد از حضور ناظران AFC نمره ی کمی در بحث تجهیزات دریافت کرده اما با اضافه شدن این ورزشگاه این روند برای فوتبال ما تغییر خواهد کرد. همچنین ورزشگاه مدرن جدید مشهدی ها می تواند در سال منتهی به جام جهانی مشکل تیم کی روش برای برگزاری بازی های دوستانه در شهری به جز تهران و برگزاری اردوهای مختلف را نیز برطرف کند.

فوتبال مشهد با ورزشگاه جدید زیبا می شود
زیبایی های بصری این ورزشگاه یکی دیگر از عواملی است که می تواند به جذابیت های فوتبال ایران کمک کند. در سال های گذشته موضوع زیبایی استادیوم ها یکی از مهم ترین موضوعاتی بود که بسیاری از باشگاه های مطرح اروپایی برای افزایش فروش حق پخش خود در دستور کار قرار دادند و دست به تعویض استادیوم خود زدند. هر چند موضوع دریافت حق پخش در فوتبال ایران فعلا موضوعیتی ندارد اما زیبایی های بصری این ورزشگاه می تواند به تغییر چهره ی فوتبال مشهد و استقبال هواداران کمک کند.