در هفته های اخیر بارها شایعات مختلفی در مورد احتمال جدایی طارمی و تمایل وی به ادامه فوتبال خود در خارج از ایران مطرح شد اما شواهد و قرائن حاکی از آن است که یک فصل دیگر آقای گل بوشهری و جوان پرسپولیس در این تیم ماندگار خواهد شد.


اما با توجه به شروع تمرینات مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر از تاریخ 30 خرداد، اگر تاریخ شروع حضور طارمی را از تاریخ 20 تیر (فردا سه شنبه) در نظر بگیریم، وی تا به حال 21 روز در تمرینات پرسپولیس حضور نداشته و بخش مهم و تاثیرگذار تمرینات پیش فصل از جمله بازی های تدارکاتی و قسمتی از اردوی بدنسازی را از دست داده است.

برانکو ایوانکویچ، سرمربی کروات پرسپولیس فصل گذشته نیز نشان داد که با بازیکنانی که در تمرینات ابتدای فصل حضور مستمری نداشته باشند میانه خوبی ندارد و در این میان حتی ممکن است ستاره موثر و ملی پوشی مانند رامین رضاییان نیز قربانی دیسیپلین سرمربی کروات شود.

اما در این میان قصد داریم روش مورد استفاده طارمی در فصول اخیر را با نمونه های خارجی از این دست مقایسه کنیم. در ادامه، شرایط چند تن از ستاره های بزرگ فوتبال اروپا که در آستانه جدایی از تیم خود هستند را بررسی خواهیم کرد؛

کیلیان امباپه – موناکو

ستاره جوان و آینده دار فوتبال فرانسه، فصل درخشانی را در موناکو سپری کرد و بسیاری معتقدند به زودی برچسب گران ترین بازیکن همه ادوار فوتبال با انتقال او به رئال مادرید، نصیب این بازیکن جوان خواهد شد.

نشریات معتبری چون مارکا و آ.اس، پرده از پیشنهاد 135 میلیون یورویی کهکشانی ها و تماس زیدان با امباپه برداشته اند و پاری سن ژرمن هم با حقوق نجومی 12 میلیون یورویی به دنبال اوست.

اما تمرینات موناکو برای فصل جدید از دیروز آغاز شد و امباپه نیز دیروز با انتشار پستی در صفحه رسمی خود از بازگشت به فرانسه و حضور در تمرینات تیمش خبر داد. اگرچه امباپه در روز اول تمرینات موناکو غایب بود اما علیرغم پیشنهادات هنگفت کهکشانی ها و پاری سن ژرمن، به زودی در تمرینات حضور پیدا خواهد کرد.

مارکو وراتی – پاری سن ژرمن

جواهر 24 ساله و ایتالیایی پاری سن ژرمن تبدیل به هدف اول بارسلونا در تابستان امسال شده و بلوگرانا قصد دارد به هر نحوی این هافبک بازیگردان را به خدمت بگیرد.

علیرغم ایجاد شایعاتی مبنی بر عدم تمایل وراتی به حضور در تمرینات پاری سن ژرمن، این هافبک ایتالیایی از ابتدای تمرینات تیمش در کمپ تمرینی پی اس جی حضور پیدا کرد و تمرینات خود را زیر نظر فیزیوتراپ باشگاه انجام داد.

حتی وراتی با انتشار ویدیوئی، به خاطر صحبت های مدیر برنامه خود مبنی بر زندانی شدن وراتی در زندان امیر قطر عذرخواهی کرد و تاکید داشت که برای حضور در تمرینات راهی پاریس شده تا از این طریق حسن نیت خود را به مالک متمول تیمش نشان دهد.

اگرچه نشریات مختلفی این رفتار را نشان دهنده حسن نیت وراتی برای مذاکره با الخلیفی در راستای جدایی می دانند، اما به هر حال وراتی از روز اول در تمرینات تیمش حضور یافت.

آلوارو موراتا – رئال مادرید

یکی از مهم ترین سوژه های بازار تابستانی امسال، موراتای 24 ساله است که مورد توجه تیم های بزرگی از جمله منچستریونایتد و چلسی قرار داشت.

اگرچه انتقال موراتا به اولدترافورد در نهایت نافرجام ماند و لوکاکو به جای او به جانشین زلاتان بدل شد، اما همچنان بعید است شاهد ادامه حضور موراتا در ترکیب رئال باشیم و احتمالا او یکی از جا به جایی های بزرگ تابستان خواهد بود.اما به هر حال و با توجه به شروع تمرینات رئال از امروز، مدیر برنامه موراتا چند روز پیش در مصاحبه با مارکا از حضور موکلش در تمرینات پرده برداشت و این نشریه نیز اخباری در مورد حضور جدی این مهاجم گلزن در تمرینات منتشر کرد.

بی شک موراتا از عواقب غیبت در تیم تحت هدایت زیدان آگاه است و تنها با هماهنگی او در تمرینات غیبت خواهد کرد.

اولیویه ژیرو - آرسنال

به زعم بسیاری، ستاره فرانسوی و گلزن آرسنال در سالهای اخیر بارها مورد بی مهری ونگر قرار گرفته است و علیرغم به ثبت رساندن آماری مناسب، بیشتر اوقات را روی نیمکت سپری کرده است.

با پیوستن الکساندر لاکازت، گلزن فرانسوی لیون به آرسنال دیگر بعید است ژیرو جایی در ترکیب توپچی ها داشته باشد و به همین دلیل تقریبا جدایی او در تابستان امسال قطعی شده است.

وستهام بزرگترین مشتری گلزن فرانسوی آرسنال محسوب می شود و احتمالا به زودی شاهد انتقال ژیرو به جمع چکش ها خواهیم بود.

اما به هر حال ژیرو تیمش را در تمرینات و البته سفر به استرالیا همراهی کرده و به دلیل احتمال زیاد جدایی، از سفر طول و دراز به تور سالانه تیمش سر باز نزده است.

عثمان دمبله – دورتموند

ستاره فرانسوی و جوان دورتموند نیز مورد توجه بسیاری از باشگاه های بزرگ اروپا از جمله یونایتد و بارسا قرار گرفته و حتی برخی نشریات خبر از توافق 70 میلیون یورویی او و بلوگرانا داده بودند.

اما دور جدید تمرینات دورتموند از 3 روز پیش زیر نظر پیتر بوش، سرمربی جدید این تیم آغاز شد و مطابق انتظار، دمبله از همان روز اول در تمرینات حضور یافت.


***

البته موارد از این دست به کرات در فوتبال اروپا دیده می شود. در این میان مواردی استثنایی نیز همانند اوبامیانگ، ستاره اهل گابن دورتموند وجود دارد که طبق گفته نشریه بیلد، دورتموند تا اواخر ماه جاری به وی فرصت تصمیم گیری داده و اتفاقات با هماهنگی طرفین پیش رفته است.

به هر حال، اخبار حاکی از آن است که مهدی طارمی تا ساعاتی دیگر راهی کیف خواهد شد و هواداران پرسپولیس امیدوارند سناریوی تلخ فصل گذشته میان برانکو و رضاییان، این بار برای آقای گل فوتبال ایران تکرار نشود.