پرسپولیس درحالی در هفته اول لیگ برتر فوتبال ایران به سه امتیاز دست یافت که بنابه گفته برانکو سرمربی این تیم، درصورت کسب امتیازات کامل بازیهای ابتدایی می توان باردیگر پرسپولیس را در زمره مدعیان قهرمانی قرار داد.


پرسپولیس اما تا پیش از سه شنبه 31 مرداد که باید بازی رفت برابر الاهلی عربستان را در مسقط پایتخت عمان برگزار کند، سه بازی مهم با امتیازات کلیدی را در لیگ برتر پیش رو دارد. کسب امتیازات کامل این سه بازی ، در شرایطی که دیگر مدعیان هنوز به هماهنگی ایده آل نرسیدند می تواند پرسپولیس را از همان ابتدای فصل به شانس اصلی قهرمانی بدل کند.


آماده ترین مدعی

پرسپولیس در هفته اول لیگ برتر آماده ترین تیم در میان مدعیان احتمالی لیگ برتر بود. اما پرسپولیس برای رسیدن به یکی از اهدافش که کسب امتیازات کامل بازیهای ابتدایی است نیاز به خوش شانسی هایی هم دارد از جمله اینکه تیم های احتمالا مدعی استقلال، سپاهان، تراکتور، ذوب آهن، سایپا، استقلال خوزستان و... در هفته اول نشان دادند که برای رسیدن به آمادگی کامل چند هفته ای زمان نیاز دارند. رقبای پرسپولیس این فصل را با تغییرات زیاد آغاز کرده اند درحالی که برانکو تقریبا تیمش را باکمترین تغییر حفظ کرده است. این به آن معنا است که پرسپولیس اگر بتواند امتیازات کامل را بگیرد می تواند امیدوار باشد که دیگر مدعیان بزرگ مثل هفته اول بازهم امتیاز از دست بدهند.


سه بازی کلیدی

برانکو همیشه به امتیازات کلیدی بازیهای ابتدای فصل اشاره کرده است و حالا پرسپولیس شانس مناسبی برای رسیدن به این هدف ابتدایی اش در مسابقات امسال دارد. این تیم باید در سه هفته بعدی مسابقات لیگ تا قبل از بازی در لیگ قهرمانان آسیا، ابتدا در تبریز به مصاف تراکتورسازی می رود، در هفته سوم در تهران میهمان نفت تهران است. و عاقبت قبل از سفر به عمان باید در تهران با سیاه جامگانِ اکبرمیثاقیان دیدار کند.


تراکتور 96؛ ناشناخته و عجیب

پرسپولیس روزپنجشنبه همین هفته در اولین بازی دشوار این فصل خود باید در تبریز به مصاف تراکتورسازی برود. تراکتورسازی امسال با یحیی گل محمدی به دنبال جوانگرایی است و بسیاری از ستاره های فصل های گذشته خود را در اختیار ندارد. شاید این تیم یکی از کم ستاره ترین تراکتورهای سال های اخیر باشد. تراکتور در هفته اول در اهواز به استقلال خوزستان باخت. البته این تیم می توانست بازنده این بازی نباشد اما روی بی تجربگی دروازه بانش در وقت های اضافی سه امتیاز را تقدیم حریف کرد. شاید خوشبختی برانکو این باشد که در این مقطع از فصل به مصاف تراکتورسازی می رود چرا که تراکتورِ امسال در حال پوست اندازی و تغییر است و هنوز به انسجام کامل نرسیده اما از طرف دیگرسابقه یحیی گل محمدی مقابل تیم سابقش نشان می دهد که در فصل های گذشته پرسپولیس برانکو مقابل تیم های این مربی به مشکل خورده اند. پرسپولیس این پنجشنبه اگر بتواند از تبریز با دست پر بیرون بیاید آن وقت با شش امتیاز از دو بازی می تواند به شش امتیاز دو بازی آینده هم چشم داشته باشد.


نفت در تهران

تیم نفت تهران در سومین هفته میزبان پرسپولیس است. تیمی با مشکلات بزرگ که هرآن ممکن است اتفاق عجیبی برایش رخ دهد. حمیددرخشان سرمربی نفت شب قبل از بازی سوپرجام مربی این تیم شد و بسیاری از بازیکنان سه روز قبل از اولین مسابقه لیگ برتر به این نفت اضافه شدند. با این حال تیم نفت هنوز به آمادگی کامل برای حضور در مسابقات نرسیده و این یکی دیگر از شانس های پرسپولیس است. نفت البته در اولین دیدار این فصل پیروز شد اما یادمان نرود که این تیم سپیدرود تازه لیگ برتری شده را برد. نکته قابل توجه دیگر اینکه پرسپولیس تیم نفت را در بازی سوپرجام شکست داد و این می تواند از نظر روحی به این تیم کمک کند.میزبانی از سیاه جامگان

شاید سخت ترین سه امتیازی که پرسپولیس قبل از بازی با الاهلی به آن نیاز دارد سه امتیاز بازی با سیاه جامگان باشد. شاید در نظر اول شکست سیاه جامگان درورزشگاه آزادی خیلی دشوار نباشد اما به دلایلی این بازی می تواند سخت ترین بازی پرسپولیس در هفته های ابتدایی باشد. یکی از مهمترین نکات حضور اکبرمیثاقیان روی نیمکت تیم سیاه جامگان است. مربی که بارها ثابت کرده در چنین فضایی راه امتیاز گرفتن از تیم های بزرگ را بلد است. او بی تردید در ورزشگاه آزادی به همان شیوه مورد علاقه اش که بازی تدافعی است روی خواهد آورد و این به معنای سختی کار پرسپولیس برای کسب سه امتیاز بازی است.