پرسپولیس این روزها تمرینات خودش را برای موفقیت در بازی های حساس پیش رو سپری می کند. آن ها دو بازی سخت برابر استقلال خوزستان در لیگ و در برابر الهلال در لیگ قهرمانان آسیا دارند هرچند شانس حضور در فینال را تا حدودی از دست داده اند. حسین ماهینی کاپیتان تیم پرسپولیس در غیاب سیدجلال حسینی درباره شرایط تیمش در این روزها گفت:« شرایط تیم خوب است و تمرینات خیلی خوبی انجام داده و برای بازی با استقلال خوزستان آماده می شویم. بعد از آن هم به بازی با الهلال فکر می کنیم.»او درباره آینده این تیم گفت:« آینده تیم مشخص است ما مثل پارسال دنبال این هستیم که در لیگ برتر قهرمان شویم و البته در لیگ قهرمانان نیز به موفقیت برسیم.»


کاپیتان پرسپولیس در این باره که آیاپرسپولیس وارد بحران شده است گفت:« فکر نمی کنم تیم با یکی دوتا باخت وارد بحران شود. جالب است که در کشورما برای تیمی که موفق می شود حاشیه زیاد درست می کنند به خصوص برای پرسپولیس که یک تیم بزرگ است. همه دیدند که قبل از بازی با الهلال سر مساله طارمی چه حاشیه هایی برای ما به وجود آوردند. نمی دانم واقعا این حاشیه ها از کجا در می آید. الان هم می گویند 4 بازیکن شب بازی با الهلال از اردو خارج شدند. این اصلا امکان پذیر نیست و از همین جا می گویم امکان ندارد بازیکنان تیم که در نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا حضور دارد شب قبل از بازی از اردو خارج شده باشند و این موضوع کذب و خنده دار است.»


ماهینی با اشاره به این خبر که می گویند پاداش پرسپولیسی ها پرداخت شده نیز گفت:« ما هنوز پاداش هایمان را نگرفتیم اگر هم گرفتیم- که فکر نکنم گرفته باشیم- به خاطر این بوده که دو تا قهرمانی برای باشگاه آوردیم.بازهم می گویم اگر می گویند گرفتیم-که نگرفتیم- اما تیم را آوردیم بین چهارتیم برتر لیگ قهرمان آسیا که این خودش پاداش دارد. »


او با اشاره به محرومیت باشگاه از دو پنجره نقل و انتقالاتی گفت:« الان یک شرایطی پیش آمده که باشگاه دنبال تمدید قرارداد با بازیکنان است چون از دو پنجره نقل و انتقالاتی محروم هستیم.من قبلا هم گفته بودم کسانی که برای پرسپولیس بازی کردند و می کنند همه از جان مایه گذاشته و می گذارند. من معتقدم این تیم و این کادرفنی باید حفظ شوند تا مثل این دو سه ساله که توانسته بهترین فوتبال را بازی کند باز هم همینگونه باشد. من فکر می کنم بچه ها تمدید می کنند و مشکلی نباشد و امیدوارم شرایط بهتر شود تا مشکلی خاصی نباشد.»

او درباره محرومیت طارمی گفت:« مهدی از بازیکنان خوب ما است و صد در صد غیبتش در تیم احساس می شود اما بازیکنانی داریم که می توانند تاحدودی جای او را پرکنند.»

کاپیتان پرسپولیس در بازی برابر الهلال که به شکست سنگین پرسپولیس انجامید درباره این مسابقه گفت:« ما بازی رفت را چهاربر صفر باختیم اما یادمان نرود در آن گرمای ابوظبی بازی کردیم و الهلال یکی از بهترین تیم های آسیا است. از نظر امکانات و هزینه ما و الهلال قابل قیاس نیستیم. کل عربستان و امارات بسیج شدند تا این تیم نتیجه بگیرد برعکس ما که نه امکانات داریم و نه پول و سه چهار روز قبل از بازی کاری کردند تیم ما نتیجه نگیرد.»


او که بعد از این بازی به شدت مورد انتقاد کارشناسان قرار گرفت درباره عملکردش در بازی رفت مرحله نیمه نهایی گفت:« من از آقای برانکو، تشکر می کنم که جواب خوبی داد و گفت کدام بازیکن دوست ندارد در پست اصلی ش بازی کند. من هم دوست دارم دفاع راست بازی کنم و یا حداکثر در دفاع چپ اما چون آقای برانکو از من خواست که در این بازی در دفاع وسط بازی کنم قبول کردم. خودم می دانم که دفاع وسط نیستم. این را هم بگویم که این انتقادها روی من تاثیر نمی گذارد. من همان کاری که برانکو می خواهد را انجام می دهم اما به دلیل همین پست عوض کردن های زیاد تیم ملی را از دست دادم. در واقع بیشترین کسی که در این میان ضرر می کند خود من هستم اما به خاطر شرایط تیم قبول کردم در پست های غیرتخصصی بازی کنم. من خودم را قربانی تیم می کنم چرا که معتقدم پرسپولیس باارزش تر از من است. من در این هفت هشت بازی اول فصل تقریبا در تمام بازی های در پست های مختلف بازی کردم یک روزراست، یک بار چپ یک بار وسط...البته برخی انتقادات درست است برخی هم چون در تیم نیستند نمی دانند جریان چگونه است و اینگونه می گویند اما دوست دارم همه بدانند که من دلم می خواهد در پست تخصصی خودم بازی کنم و قطعا در پست های غیرتخصصی توانایی من پایین می آید. »


حسین ماهینی همچنین درباره حواشی و اخبار مربوط به سیدجلال حسینی گفت:« من با سیدجلال دوازده سال است همبازی هستم. فکر می کنم یکی از باشخصیت ترین بازیکنان است و از جانش برای هرتیمی بازی می کند مایه می گذارد. او 109 بازی ملی دارد و درست نیست که این حرف ها را راجع به سیدجلال بزنند. فکر می کنم می خواهند به تیم ما ضربه بزنند و این حرفها را مطرح می کنند. من با سیدجلال هم اتاقی هستم، او کاپیتان تیم ما است ،همه به او احترام می گذارند و هوایش را دارند. این حرفها بی اساس و خنده دار است. فکر کنم کی روش و برانکو جواب خوبی به این حواشی دادند.»


او با اشاره به بازیهای پیش روی پرسپولیس و اهداف و انگیزه های تیمش گفت:« ما در بازی با استقلال خوزستان برای سه امتیاز و برد به میدان می رویم چرا که لیگ خیلی برایمان اهمیت دارد.»


ماهینی همچنین به بازی برگشت با الهلال اشاره کرد و گفت:« به قول نیمارکه بعد از شکست 4 برصفر بارسا برابر پارس سن ژرمن گفت : وقتی 1درصد شانس دارید باید 99درصد ایمان داشته باشید؛ ما هم چنین وضعیتی داریم. ما می دانیم کار خیلی سخت است اما به قول برانکو هرکسی که ایمان ندارد نمی توانیم صعود کنیم به مسقط نیاید. ما امید داریم و برای بردن الهلال به مسقط می رویم.»


او در پایان اضافه کرد:« من از اول فصل در تمام این بازی ها اکثرا با مصدومیت بازی کردم و هرروز فیزیوتراپی می کنم. این ها نیازی به گفتن ندارد من مثل خیلی ها نیستم بخواهم خودم را عزیز کنم که بگویم مصدوم هستم بازی می کنم. هیچ وقت هم ناز نمی کنم که مصدوم هستم یا در پست تخصصی بازی نمی کنم.»