آخرین رده بندی بهترین تیم های باشگاهی جهان اعلام شد. این رنکینگ تا پایان 29 اکتبر یعنی 7 آبان ماه است و بر اساس آن پرسپولیس در رتبه اول تیم های ایرانی و البته جایگاه 142 بهترین تیم های باشگاهی جهان قرار گرفت. دومین تیم ایرانی در این رنکینگ استقلال تهران است که با 1493 امتیاز و با ده پله صعود در جایگاه 258 بهترین تیم های باشگاهی جهان دارد.


پرسپولیس و 160 پله صعود

پرسپولیس اما نسبت به آخرین رده بندی تیم های باشگاهی در جهان در سال گذشته 160 پله صعود کرده است. این تیم سال گذشته در این زمان با 1491 امتیاز در رده 302 جهان قرار داشت .بهترین های جهان

رئال مادرید با دوپله صعود به جایگاه اول رنکینگ بهترین تیم های باشگاهی جهان رسید. این تیم در حال حاضر با 2062 امتیاز در صدر بهترین باشگاه های جهان است و بارسلونا با 2051 امتیاز و یک پله سقوط در جایگاه دوم قرار گرفت. بایرن مونیخ که در آخرین رده بندی در رده دوم قرار داشت در حال حاضر با 1972 امتیاز در رده سوم رده بندی است. یوونتوس ، پاری سن ژرمن ،منچستر سیتی، ناپولی، تاتنهام هاتسپر، چلسی و آتلتیکو مادرید در رده های چهارم تا دهم قرار دارند.

شگفتی های لیست

اما شگفتی های این لیست از رده پانزدهم آغاز می شود جایی که شاختاردونتسک اوکراین قرار گرفته است. حضور بشیکتاش و رازن بالشپورت لایپزیک در در رده های 22 و 23 نیز از دیگر نکات جالب این لیست است.

الهلال برترین تیم آسیا

در میان 50 تیم برتر باشگاهی فوتبال جهان تنها یک تیم آسیایی حضور دارد و آن تیم الهلال عربستان است که با 1672 امتیاز و 80 پله صعود در رده 49 بهترین تیم های باشگاهی قرار گرفته است. اما دومین تیم برتر آسیا در رده بندی فوتبال باشگاهی جهان تیم اف سی جئونبوک کره جنوبی است. تیم الاهلی عربستان که در دوبازی رفت وبرگشت نیمه نهایی لیگ قهرمانان مغلوب پرسپولیس شد نیز 1615 امتیاز و 9 پله سقوط در رده 84 قرار دارد و سومین تیم آسیا است. کاشیما آنتلرز ژاپن چهارمین تیم آسیا است که با 1604 امتیاز در جایگاه 93 جهان قرار گرفته است. گوانژو اورگردانده از کشور چین در رتبه 102، کاوازاکی فرونتال ژاپن در رتبه 115 و العین امارات در رتبه 118 بالاتر از پرسپولیس در رده بهترین های باشگاهی جهان و آسیا قرار دارند.تراکتور و ذوب آهن در رده بندی جهان

تراکتورسازی سومین تیم ایران در رده بندی بهترین باشگاه های جهان است. این تیم با 1485 امتیاز در رده 309 بهترین تیم های باشگاهی جهان قرار دارد. چهارمین تیم ایرانی در رنکینگ بهترین تیم های باشگاهی ذوب آهن اصفهان است که با 1450 امتیاز و 61 پله سقوط در رده 405 قرار گرفته است.

استقلال و سپاهان و ذوب دست نیافتنی هستند

براساس آمار حضور تیم های ایرانی در رده بندی بهترین های جهان ، استقلال یک بار تجربه حضور در میان صد تیم اول بهترین تیم های باشگاهی جهان را دارد. این تیم در سال 2013 در رده 98 بهترین تیم های باشگاهی قرار گرفت. اما بهترین جایگاه پرسپولیس همین جایگاهی است که امروز دارد و در رده 142 جهان قرار گرفته است. با اینحال بهترین آمار یک تیم ایرانی مربوط به سپاهان اصفهان است که در سال 2012 در رتبه 68 رده بندی بهترین باشگاه های جهان قرار گرفت. اما بعد از ذوب آهن بهترین آمار مربوط به تیم ذوب آهن اصفهان است که این تیم در سال ۲۰۱۰ در رده ۸۷ بهترین تیم های باشگاهی جهان قرار گرفت.

بهترین رتبه پرسپولیس در رنکینگ جهانی رتبه امروز این تیم است. پرسپولیس الان بهترین تیم ایرانی در رنکینگ جهانی است و در رده 142 قرار دارد.بهترین رتبه استقلال در سال 2013 به دست آمد و این تیم در رتبه 98 جهان قرار گرفت.