اگرچه سال 96 برای پرسپولیس با شکست آغاز شد؛ اما آن ها خیلی زود جبران کردند و در همان فروردین ماه، با پیروزی مقابل ماشین سازی در تبریز، سه هفته مانده به پایان لیگ قهرمانی این مسابقات را از آن خود کردند. آن ها پیش از شروع لیگ هفدهم نیز با برد برابر نفت تهران، دومین جام را نیز تصاحب کردند و برای اولین بار فاتح سوپرکاپ شدند.


لیگ جدید هم برای شاگردان برانکو با برد آغاز شد. آن ها حریفان را یکی پس از دیگر مغلوب کردند تا این که حالا با اختلاف امتیاز دو رقمی نسبت به فولاد، صدرنشین هستند. پرسپولیس، روز جمعه پیکان را با 3 گل شکست داد تا فاصله اش با دبل قهرمانی را کم و کمتر کند.
قرمزپوشان پایتخت حالا اگر بتوانند چهار بازی باقی مانده در سال 96 را شکست دهند، باتوجه به روند امتیازگیری تیم فولاد، می توانند در همین سال قهرمانی در لیگ هفدهم را قطعی کنند.

سپاهان، صنعت نفت، استقلال خوزستان و استقلال تهران، 4 حریف پرسپولیس در سال 96 هستند؛ تیم هایی که در نیم فصل اول 10 امتیاز تقدیم به پرسپولیس کردند و اگر این بار هم این چنین شود و فولاد مثل 4 بازی قبلی، 8 امتیاز کسب کند، اختلاف امتیاز می تواند به 15 امتیاز برسد و در این صورت قهرمانی سرخ ها خیلی زود قطعی خواهد شد.اگر پرسپولیس بتوانند این مهم را به دست آورد، به نوعی جبران مافات حذف از آسیا نیز خواهد بود. چرا که در پاییز سرخ ها هدفشان را قهرمانی در آسیا و به دست آوردن سه گانه میدانستند؛ اما پس از شکست مقابل الهلال و حذف از لیگ قهرمانان، حالا می توانند با ثبت دومین قهرمانی لیگ در سال 96، هم به نوعی سه گانه را کسب کنند و هم زودهنگام ترین قهرمانی لیگ را به دست آورند.
البته کادرفنی، مدیریتی و بازیکنان پرسپولیس صحبت از قهرمانی را فعلا زود هنگام می دانند و این چنین نیز باید باشد. چرا که در فوتبال ممکن است هر اتفاقی بیفتد و هر غیرممکنی، ممکن شود.