برانکو: دیدار با استقلال و السد ۲ بازی «تاپ» ما در این فصل هستند/ تحت تاثیر بازی آدام قرار گرفتم

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس از دیدارهای پیشروی این تیم مقابل استقلال و السد قطر به عنوان بازیهای تاپ سرخپوشان در فصل جاری یاد کرد.


اوجگیری دوباره پرسپولیس باعث شده اینروزها همه از برانکو و تیمش تعریف و تمجید کنند. شاید کمتر کسی تصور این را داشت که پرسپولیس با همه کمبودهایش این فصل را بهتر از هر فصل دیگری آغاز کند و بدون تردید نقش پرفسور در این شرایط پرسپولیس بسیار پررنگ است، مربی که عملکردش در لیگ برتر ایران قابل ستایش بوده. در آستانه دربی ۸۸ و متعاقب آن بازی سرنوشتساز سرخپوشان با السد برانکو به سؤالات پاسخ داد.


فکر میکردید بازی با سپیدرود و شکست این تیم تا این حد برای پرسپولیس سخت شود؟
بله، ما انتظار چنین بازی سختی را داشتیم. بعد از بازی با الدحیل با وجود خستگی که داشتیم از نظر روحی و روانی خیلی قوی بودیم و به خاطر همین روحیه بازیکنان در زمین عملکردی عالی داشتند. نتیجه این بازی برای ما بسیار مهم بود از این جهت که بازی قبل از دربی به حساب میآمد.


شما قبل از بازی گفته بودید سپیدرود با علی کریمی ضدفوتبال بازی نخواهد کرد، به نظر میآمد همین اتفاق هم رخ داد.
من با توجه به شناختی که از علی کریمی و تفکراتش داشتم پیشبینی میکردم که حریفمان ضدفوتبال نخواهد کرد. واقعاً سپیدرود با کریمی تبدیل به تیمی سازماندهی شده و با نظم تاکتیکی تبدیل شده بود. بازیکنانی چون یعقوب کریمی، میلاد شیخاسلامی و مهرداد بایرامی عملکرد خوبی در ترکیب این تیم داشتند. شوکی که به سپیدرود با آمدن کریمی وارد شد این تیم را نسبت به روزهای اول فصل خیلی بهتر و با ثباتتر کرده است و مطمئن باشید آنها برای هر تیمی در لیگ حریف سرسختی خواهند بود.


وقتی قرار شد آدام همتی را به زمین بفرستید فکر میکردید او نتیجه را با یک شوت زیبا عوض کند؟
در مورد آدام باید بگویم همانطور که در نشست خبری بعد از بازی به شما گفتم، او هر روز سخت تمرین میکند تا بهتر شود و دیروز ثابت کرد شایسته بیشتر بازی کردن است. عملکرد آدام در بازی با سپیدرود مرا تحت تأثیر قرار داد. در کنار آن یک گل فوقالعاده هم به ثمر رساند تا یک روز عالی را پشتسر گذاشته باشد. او واقعاً شایسته بازی کردن برای دقایق بیشتری است.


منشا و علیپور زوج خیلی خطرناکی را در خط حمله پرسپولیس تشکیل دادهاند و این همان چیزی است که شما مدتها انتظارش را داشتید، با این تفاسیر به نظر میآید آقای گل امسال لیگ هم پرسپولیسی خواهد بود. خواسته شما همین است؟
بله منشا و علیپور تبدیل به زوجی شدهاند که برای هر حریفی خطرناکند و میتوانند موقعیتهای زیادی را در هر مسابقهای خلق کنند. با این حال برای من فرقی نمیکند گل را چه کسی بزند، بلکه مهم پیروزی تیم است. البته که دوست دارم آقای گل این فصل هم از پرسپولیس باشد.


دربی و هیجانهای آن باعث نخواهد شد حساسیت بالای بازی با السد را فراموش کرده و فرصت کافی برای آنالیز حریف قطری را نداشته باشید؟
دیدار با استقلال یک مسابقه خیلی خوب از نظر تاکتیکی قبل از بازی با السد برای ما خواهد بود. در تیممان از لحاظ تاکتیکی چیزی نداریم که بخواهیم از السد پنهان کنیم. آنها هم چیزی برای پنهان کردن ندارند. هر دو تیم با شناخت از یکدیگر به مصاف هم خواهند رفت، اما چیزی که مشخص است هدف ما اول شکست استقلال و سپس گذشتن از سد السد است. این دو بازی، بازیهای تاپ ما در این فصل هستند.


شما آخرین دربی را باختید، آیا برای انتقام به مصاف استقلال میروید؟
درست است که آخرین دربی را باختیم، اما در نیمه دوم آن مسابقه عالی بودیم و نتیجه میتوانست بهتر و به سود ما رقم بخورد. بههرحال آن بازی تمام شده است و دیگر به دربی گذشته فکر نمیکنیم. در دربی پیشرو هم بدون شک به دنبال بهترین عملکرد و البته پیروزی هستیم.


هواداران پرسپولیس از این تیم فقط برد میخواهند، صحبتی برای آنها دارید؟
از هوادارانمان تشکر میکنم، چرا که همیشه و به بهترین نحو ما را حمایت کردهاند. امیدوارم با کسب دو برد مقابل استقلال و السد پاسخ خوبی به محبتهای آنها بدهیم.