مهدویکیا:پرسپولیس ۲ بر صفر استقلال را میبرد/ برانکو فوتبال هجومی میخواهد

پیشکسوت باشگاه پرسپولیس گفت: پیشبینی دربی روز پنجشنبه کار بسیار سختی است اما امیدوارم پرسپولیس ۲ بر صفر استقلال را شکست دهد.


هادی مهدویکیا در خصوص وضعیت پرسپولیس گفت: از وقتی که برانکو به پرسپولیس آمده این تیم از نظر ثبات به شرایط خوبی رسیده و این موضوع را در مدیریت برانکو دیدم؛ چراکه او فوتبال را حرفهای دنبال میکند و شاید از روز اول مقابل برخی بازیکنان ایستاد و من از همان اول با برانکو بابت رفتارهایش موافق بودم و حالا میبینیم که پرسپولیس به ثبات خوبی رسیده و در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا میبینیم حتی مقابل رقبای قَدَر این تیم برای برد به زمین میرود. وضعیت پرسپولیس امیدوارکننده است و همه پرسپولیسیها از وضعیت این تیم راضی هستیم. مسئله دیگر هم که به چشم میآید این است که قبل از این در پرسپولیس بعضی مسائل اخلاقی وجود داشت اما این مسائل خوشبختانه در تیم از بین رفته است.


وی در خصوص شرایط پرسپولیس در آستانه دربی افزود: پرسپولیس شرایط خیلی خوبی دارد اما این راهم باید بگویم استقلال هم تیم خوبی است و از زمانی که شفر به این تیم آمده او هم مثل برانکو تأثیرگذاری خوبی در این تیم داشته است. استقلال با شفر از نظر تاکتیکی به وضعیت خوبی رسیده و حتی شاهد هستیم که او به جزئیات هم توجه میکند و هواداران این تیم حتماً از شرایط تیمشان راضی هستند اما باید پذیرفت که شرایط پرسپولیس در جدول ردهبندی لیگ بهتر است اما تجربه ثابت کرده که معمولاً تیمهایی که در جدول شرایط بهتری ندارند به خاطر شرایط روانی و فشار کمتر بهتر بازی میکنند اما با این همه امیدوارم که پرسپولیس برنده دربی باشد.


پیشکسوت باشگاه پرسپولیس در پاسخ به این سؤال که شاید بازیکنان دوست داشته باشند نتیجه دربی مساوی باشد تا فشار کمتری به آنها بیاید و حتی در گذشته شاید این مسائل وجود داشته، افزود: به جرأت میتوانم بگویم در دورانی که ما بازی میکردیم، هیچ بازیکنی دوست نداشت نتیجه دربی مساوی باشد و من اصلاً به ذهنم نمیآید که بازیکنی بخواهد در دربی مساوی کند. خود من ندیدم که بازیکنی با تفکر بازی برای مساوی شدن وارد زمین شود. هم پرسپولیس و هم استقلال فوتبال تدافعی را دوست ندارند و به دنبال فوتبال تاکتیکی و هجومی هستند. من امیدوارم که پرسپولیس برنده این بازی باشد. در سالهای اخیر شاهد بودیم که در تیم ملی فوتبال تدافعی انجام میشود که این مسئله هیچ سنخیتی با فوتبال ایرانی ندارد؛ چراکه همواره فوتبال ایران یک فوتبال تهاجمی بوده و شاهد بودیم که مهاجمان ایرانی همیشه جزو بهترین بازیکنان آسیا بودهاند. هم برانکو و هم شفر فوتبال هجومی دوست دارند و مطمئناً از یک دربی خوب لذت خواهیم برد.


مهدویکیا در پاسخ به این سؤال که دست برانکو روی نیمکت خالی است و این موضوع شاید پرسپولیسیها را نگران میکند تصریح کرد: من برانکو را میشناسم و تفکراتش را قبول دارم. برانکو معمولاً نشان داده به جز ۱۱ بازیکن اصلی به ۳ بازیکن تعویضی بیشتر بازی نمیدهد و من این رفتار و تفکر او را میپسندم. برانکو همیشه ۳ بازیکن تعویضی دارد و تعویضهایش همان همیشگی است و با همین بازیکنان کار را انجام میدهد. این مسائل در روند حرکتی برانکو تأثیر نمیگذارد و او با همین روش و با همین بازیکنان تا اینجای کار هم در لیگ برتر و هم در لیگ قهرمانان آسیا نتایج بسیار خوبی گرفته است. به نظر من مسئلهای که به آن اشاره کردید نمیتواند برای برانکو فاکتور منفی باشد.


وی در خصوص اینکه آیا میتوانید بازی را پیشبینی کنید، تصریح کرد: پیشبینی کردن بسیار سخت است اما فکر میکنم پرسپولیس بتواند ۲ بر صفر استقلال را شکست دهد، البته شرایط دربی در زمان ما با الان متفاوت است. آن زمان فوتبال دوقطبی بود و همه روی پرسپولیس و استقلال زوم بودند. اما الان فشارها روی این دو تیم کمتر شده، این مسئله باعث میشود مربیان با شرایط تاکتیکی بهتری کار را انجام دهند. مربیان دو تیم شجاع هستند و تیمشان را هجومی به زمین میفرستند. امیدوارم در این دربی مثل همه دربیهای بزرگ دنیا هواداران بازی زیبایی ببینند.


وی در خصوص آخرین وضعیت آکادمی کیا هم گفت: ما در ماههای اردیبهشت و خرداد که معمولاً تورنمنتهای اروپایی برگزار میشود به این تورنمنتها میرویم و خوشبختانه نتایج خوبی هم میگیریم. ما در تورنمنت ۱۳ سالهها که تیمهای خوب اروپایی هم حضور داشتند قهرمان شدیم و در زیر ۱۵ سالهها با بدشانسی در نیمهنهایی باختیم و در ردهبندی به مقام سوم رسیدیم. خوشبختانه نتایج خوبی گرفتیم و این مسئله نشان میدهد که کارمان را خوب انجام میدهیم. مهم این است که تفاوت بین بازیکنان خودمان با بازیکنان اروپایی را وقتی بزرگتر میشوند، ببینیم و این مسئله برای ما خوشایند است و نشان میدهد مسیر حرکتی ما درست بوده است. الان هم تیمهای ما در لیگهای ایران با اختلاف ۱۰ امتیاز نسبت به رقبای خود در رده اول هستند و از شرایط کاری خودمان راضی هستیم و خوشبختانه مسائلی که آقا مهدی در ذهنش داشته به خوبی پیاده شده است.