اخیرا کنفدراسیون فوتبال آسیا ایرادات استادیوم آزادی تهران را برای فدراسیون فوتبال یادآور شده است و از این فدراسیون خواسته به سرعت این ایرادات را برطرف کند.


برای برخی این ذهنیت پیش آمده در صورت عدم برطرف کردن مشکلات استادیوم آزادی میزبانی پرسپولیس در بازی برگشت فینال به چالش خواهد افتاد اما این خبر صحت ندارد. کنفدراسیون فوتبال آسیا به دنبال سلب میزبانی از تیم پرسپولیس نیست و هدفش همان طور که مشخص است برطرف کردن ایرادات استادیوم آزادی برای برگزاری هر چه بهتر بازی های بین المللی است.


افشین داوری، مدیرکل توسعه ورزش حرفه ای و امور باشگاه ها در وزارت ورزش و جوانان که از سوی وزارت ورزش و جوانان مامور شده برطرف کردن ایرادات استادیوم آزادی را پیگیری نماید دراین خصوص گفت: « طرفداران تیم پرسپولیس به هیچ وجه ناراحت نباشند. پرسپولیس می تواند هم در بازی برگشت با السد و هم چنین بازی برگشت فینال در صورت صعود را میزبانی کند. واقعیت این است که میزبانی از تیم پرسپولیس سلب نمی شود اما اگر در بازسازی چالش به وجود بیاید کنفدراسیون فوتبال آسیا ما را جریمه خواهد کرد.»کنفدراسیون فوتبال آسیا در نامه ای به فدراسیون فوتبال 19 ایراد به استادیوم آزادی گرفته است و بنا به گفته نیکو خصال، مدیر مجموعه ورزشی آزادی رفع ایرادات نیازمند 15 میلیارد تومان بودجه است. این 19 ایراد شامل همه بخش های استادیوم می شود.البته مدیر مجموعه ورزشی آزادی به این نکته هم اشاره کرد که این اشکالات باید تا 19 آبان که زمان بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا است، برطرف شود.


نیکوخصال هم چنین گفت:« بر اساس کارشناسی که بعمل آمده است از این میزان اعتبار فقط 12 میلیارد تومان برای گیت های ورودی و دوربین های مدار بسته نیاز است که بخش عمده ای از اعتبارات را شامل می شود.»


استادیوم آزادی میزبان بازی های بین المللی تیم ملی و هم چنین بازی های استقلال در لیگ قهرمانان آسیا است و این ایرادات هر چه سریعتر باید برطرف شود و در صورت صعود تیم پرسپولیس به لیگ قهرمانان آسیا نمایندگانی از کنفدراسیون فوتبال آسیا و هم چنین فیفا برای بازدید از استادیوم آزادی به تهران سفر خواهند کرد.