[SIZE=3]تراکتور سازی در این دیدار نمایش نترس و تکنیکی قابل اعتنایی به نمایش گذاشت و به پشتوانه ستارههای خود توانست بازی پایاپایی را برابر حریف به اجرا بگذارد و در نهایت در شرایطی که باران تنها مانع ارائه کیفیت دو تیم بود، با تساوی بدون گل شاگردان برانکو و تقوی به کار خود خاتمه دادند.با گزارش کامل این دیدار و حواشی آن خبرنگار و عکاس ورزش سه را همراهی کنید.استادیوم آزادی تماشاگر: حدود 35 هزار نفر

داور: محمدرضا اکبریان کمک داوران: تورج عیوض محمدی و حسن یوسفیترکیب پرسپولیس:


علیرضا بیرانوند، شجاع خلیل زاده، شایان مصلح(89 - آدام همتی)، سیدجلال حسینی، سیامک نعمتی، بشار رسن، امید عالیشاه، کمال کامیابی نیا(72 - محسن ربیع خواه)، احمد نوراللهی، علی علیپور و گادوین منشا.سرمربی: برانکو ایوانکوویچ

ترکیب تراکتورسازی:

محسن فروزان، محمد طیبی، ایمان سلیمی، دانیال اسماعیلیفر(87 - قائم اسلامی خواه)، احسان حاجصفی، مهدی مهدیپور، علیرضا نقیزاده، اشکان دژاگه، مسعود شجاعی، یوکیا سوگیتا و احسان پهلوان(48 - محمدرضا مهدی زاده).سرمربی: محمد تقویکارت زرد:


کمال کامیابی نیا(33)اشکان دژاگه(85)شرح بازی

تراکتورسازی در دقایق ابتدایی نیمه اول فشار زیادی به خط دفاعی پرسپولیس وارد کرد و این باعث شد تا بارش باران و اشتباهات خط دفاعی که با چند بار سر خوردن بازیکنان پرسپولیس نیز همراه بود، چند موقعیت برای سفیدپوشان تبریزی شکل گیرد.
در ادامه اما پرسپولیس بازی را در دست گرفت و توانست چند موقعیت روی دروازه پرسپولیس شکل دهد. تراکتور اما با سود بردن از خط میانی تکنیکی خود و ایجاد موقعیتهای با برنامه و تاکتیکی خط دفاعی پرسپولیس را همچنان در چالش قرار داد. دقایق پایانی نیمه اول اما بار دیگر این پرسپولیس بود و این تیم با منشا و علیپور چند موقعیت مناسب شکل داد. اوج حملات و موقعیت پرسپولیس اما روی ضربه ایستگاهی بشار رسن در ثانیه های پایانی بود که فروزان با واکنشی دیدنی آن را دفع کرد.


در نیمه دوم نیز این تراکتورسازی بود که در دقایق ابتدایی نمایش بهتری برابر پرسپولیس داشت و آنها را تحت فشار قرار داد. با این حال بعد از دقایقی پرسپولیس نبض بازی را در اختیار گرفت و چند موقعیت جدی روی دروازه تراکتورسازی داشت که با عملکرد مناسب خط دفاعی به نتیجه نرسید. مصدومیت کمال کامیابی نیا و آسیب از کتف باعث شد تا برانکو مجبور به تعویضی زودهنگام در نیمه دوم و تغییر تاکتیک در تیمش شود. حضور ربیع خواه باعث شد تا روند هجومی پرسپولیس کند شود و در ادامه مصدومیت شایان مصلح کاملا خط دفاعی این تیم را دگرگون کرد. با این حال در نیمه دوم نیز گلی از خط دروازه فروزان و بیرانوند عبور نکرد تا تساوی بدون گل حاصل تلاش دو تیم در این دیدار بارانی، پرحرارت و خشن و البته جنجالی باشد.لحظات حساس:


دقیقه 3: سوگیتا، هافبک ژاپنی تراکتورسازی با شوتی از پشت محوطه جریمه قصد داشت دروازه بیرانوند را تهدید کند که ضربه اش از کنار دروازه راهی اوت شد.
دقیقه 9: گادوین منشا از پشت محوطه جریمه ضربه محکمی روانه دروازه فروزان کرد که این دروازه بان در دو ضرب این موقعیت را مهار کرد.
دقیقه 13: یک ضربه ایستگاهی از پشت محوطه جریمه و در موقعیتی ایده آل نصیب تراکتورسازی شد. ابتدا اشکان ضربه را به دیوار دفاعی زد و در ادامه و ریباند ضربه نیز توسط حاج صفی با اختلاف راهی اوت شد.
دقیقه 18: ارسال سیامک نعمتی و دفع ناقص مدافع تراکتورسازی موقعیت را از روی نقطه پنالتی برای منشا شکل داد که تک تکل بلند ایمان سلیمی مانع از شوت این مهاجم شد. عالیشاه که در موقعیت مناسبی قرار داشت به شدت نسبت به پاس ندادن منشا معترض شد.
دقیقه 28: فرار گادوین منشا به داخل محوطه جریمه با تکل بلند و موفق ایمان سلیمی موقعیت گل را مهاجم پرسپولیس گرفت.
دقیقه 37: توپگیری نوراللهی و ارسال این بازیکن برای علیپور موقعیت خطرناکی را شکل داد که ضربه سر مهاجم پرسپولیس فضای بالای دروازه را پیمود.
دقیقه 42: اشکان دژآگه در موقعیتی مناسب درون محوطه جریمه ضربه زمینی و آرام خود را نواخت که بیرانوند به راحتی آن را در اختیار گرفت.
دقیقه 44: ضربه ایستگاهی دیدنی بشار رسن با پرش دیدنی محسن فروزان از کنج دروازه بیرون کشیده شد.
دقیقه 59: ارسال شجاعی درون محوطه شش قدم با ضربه سر احسان حاجی صفی همراه شد که داور به درستی با اعلام آفساید آن را نپذیرفت. بازیکنان تراکتور در اعتراض به تصمیم کمک داور دقایقی با او به صحبت پرداختند و تنشی بین بازیکنان دو تیم نیز شکل گرفت.
دقیقه 65: ارسال دیدنی علی علیپور به محوطه جریمه در موقعیتی مناسب و در آستانه دروازه با ضربه ای از منشا همراه نشد تا فرصت ایده آل گلزنی از دست برود.

دقیقه 66: اینبار بشار رسن توپ پشت محوطه جریمه را برای علیپور ساخت که فروزان با خروج خود مانع از ضربه زدن دروازه بان حریف شد.

دقیقه 73: ارسال احمد نوراللهی می توانست به ضربه سر علی علیپور این تیم را به گل برساند که البته ضربه او تنها فضای بالای دروازه را شکافت.

دقیقه 90: حرکت سیامک نعمتی از سمت راست و ضربه غافلگیر کننده او از کنار دروازه فروزان به شکلی خطرناک راهی اوت شد.بازیکن برتر

محسن فروزان که با توجه به مصاحبه جنجالی خود به شدت تحت فشار هواداران پرسپولیس قرار داشت، یکی از جدی ترین موقعیتهای این بازی را مهار کرد تا یکی از عوامل بدون گل شدن بازی لقب گیرد. کامیابی نیا نیز در زمانی که در زمین حضور داشت با قدرت فیزیکی و جنگندگی بالای خود به ستاره تیمش در خط میانی تبدیل شده بود و البته با بدشانسی زمین را به دلیل مصدومیت ترک کرد. دیگر ستاره این بازی را می توان مسعود شجاعی نام برد. کاپیتان تیم ملی در اوج تجربه با قدرت تکنیکی و رهبری خود در خط میانی تراکتور یک روز خوب و موفق دیگر را پشت سر گذاشت و بارها خط دفاعی پرسپولیس را تحت تاثیر حرکاتش قرار داد.اتفاق ویژه

در شرایطی که کاپیتان های دو تیم پیش از بازی اعلام کرده بودند در صورتی که جو سکوها مسموم و با فحاشی همراه شود، اقدام به قطع بازی خواهند کرد، هواداران دو تیم بی توجه به این موضوع کری و جنجال بزرگی را اینبار با جنگ کلامی رقم زدند. هر دو تیم بارها هواداران خود را در جبهه فحاشی و اعتراض و حمله به طرف مقابل دیدند تا همچنان این جنگ روی سکوها بین دو تیم در جریان باشد.
اتفاق ویژه دیگر به مصدومیت مجدد کمال کامیابی نیا مربوط می شد. هافبک بدشانس پرسپولیس که چهار بار با مصدومیت و در رفتگی کتف مواجه شده بود اینبار هم در جدال با تراکتور مجبور به ترک زمین بابت این مصدومیت شد.


[
/SIZE]